Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

 

Moja požiadavka na naších zástupcov v EÚ – viď na konci.

Dvadsať rokov Konvencie o Ľudských Právach a Biomedecíne (Oviedo Konvencia).

grafika: SN

Právne nariadenie Rady Európy ohľadne rozvoja biológie a medecíny bezpochyby predstavuje veľmi zaujímavý, aj keď určite nie dokonalý, nad-národný systém ochrany ľudských bytostí v prenatálnych štádiách vývoja. Sila toho spomenutého systému je, že je založený na dobre známych a všeobecne uznávaných hodnotách a pravidlách ako sú ľudská dôstojnosť a ochrana. Cieľom článku je prezentovať dôvody ktoré viedli k prijatiu takého systému, ako aj dôsledkov tej ochrany.

Autor uvádza názor, že týmto bola realizovaná revolúcia v systéme ľudských práv Rady Európy. Táto revolúcia spôsobila významné rozšírenie systému ochrany ľudských práv Rady Európy a zmenila pohľad – perspektívu – ochrany z vertikálnej na horizontálnu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ďalej sa autor odvoláva na … Konvenciu o ochrane Ľudských Práv a Základných Slobôd zo 4. Novembra 1950 (Para. 9 Explanatory Report to the Convention for the protection of Human Rights and Dignity of the Human Being with regard to the Application of Biology and Medicine: Convention on Human Rights and Biomedicine), teda na Dohovor o Ľudských Právach a Biomedecíne, skrátene Oviedska Konvencia, ktorý som v súvislosti s teraz nasadenými vakcínami spomenul v tomto blogu. …  Tieto zákony budujú akési základy pre všetky bioetické predpisy, včítane biogenetických predpisov, Rady Európy. …, tento typ umiestnenia bioetických otázok možno vnímať ako úlohu pre Radu Európy, aby zaujala silnú pozíciu v prebiehajúcom spore vo veci bioetických predpisov (regulations). Prehlásenie, že problematika bioetiky, včítane otázky ľudskej  biogenézy, je súčasťou domény ľudských práv, nesie so sebou  vážne morálne a právne dôsledky (consequences). Celkom nezávisle od konkrétnych riešení prijatých Radou Európy, je nevyhnutné zvýrazniť skutočnosť, že zoznam hodnôt ktorý bol prijatý musí byť aj chránený, sa tieto teraz posúvajú na úroveň univerzálnych hodnôt.

Teda, vyššie uvedené preložené do normálneho jazyka znamená, že u každého človeka sa jeho úroveň „biogenetiky“ stala súčasťou, do ktorej sa nemôže zasahovať, pričom je to uvedené v rozhodnutí Rady Európy. Preto žiadam týmto naších zástupcov v EÚ, aby vzniesli voči tomuto orgánu nasledujúce otázky:

Kedy rozhodla Rada Európy, že Oviedska Konvencia bola zrušená, prípadne že ju nie je potrebné rešpektovať? Akým procesom?

Ako znie akceptovanie Vakcín proti COVID-19 na použitie, vyvinutých za dva mesiace, keď normálne trvá vývoj a testovanie 6-7 rokov? Pritom, tieto vakcíny pôsobia na úrovni DNA, čím predstavujú porušenie Oviedskej Konvencie, ako aj vyššie uvedeného rozhodnutia Rady Európy, teda testovanie malo byť špeciálne a dlhodobé.

Z akého dôvodu neakceptovala EMA lieky ktoré sa ukázali byť účinné v mnohých krajinách pri liečení chrípky COVID-19? A to špeciálne v spojitosti s predošlou otázkou, pretože v krajinách kde bol COVID liečený bola neporovnateľne menšia úmrtnosť!Vakcíny už spôsobili úmrtie dosť značného počtu pacientov. EMA povolila ich nasadenie, bez adekvátnej doby a procesu vývoja a nasadenia. Nesie teda logicky 

Titulok a námet mám od autora menom Oktawian Nawrot, je to z roku 2018, tak si porovnajme „názory Rady Európy“ s  dnešnou realitou. Jeho je aj prvý odstavec a časť druhého.

Ivan Hečko

zdroj: Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d