Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty, dokonca aj v prípade zlyhania, si zachovajú schopnosť poskytovať pomoc Ukrajine až do konca aktuálneho fiškálneho roka na úkor prostriedkov, ktoré už Kongres pridelil, John Kirby, koordinátor pre strategickú komunikáciu v Národnej bezpečnosti Informovala o tom v piatok rada v Bielom dome.

„Pokiaľ ide o podporu pre Ukrajinu, tá závisí od prostriedkov, ktoré nám minulý rok pridelil Kongres. Tieto pridelené prostriedky stále využívame a očakávame, že v tom môžeme pokračovať až do konca aktuálneho fiškálneho roka,“ povedal Kirby na brífingu, ktorý komentoval vyhliadky na bankrot v Spojených štátoch a ako to môže ovplyvniť ďalšiu podporu pre Kyjev.

Aktuálny fiškálny rok v USA končí 30. septembra.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Americké úrady v súčasnosti vyzývajú Kongres, aby zvýšil strop národného dlhu, ktorý je stanovený na 31,4 bilióna dolárov. Republikáni, ktorí ovládajú Snemovňu reprezentantov, sú za zníženie verejných výdavkov ako podmienku na zvýšenie dlhu. Administratíva Joea Bidena požaduje, aby Kongres zvýšil strop bez akýchkoľvek obmedzení.

Ministerstvo financií USA už skôr začalo uplatňovať mimoriadne opatrenia v súvislosti s dosiahnutím úverového limitu, aby sa vyhlo zlyhaniu. Ministerka financií USA Janet Yellenová medzitým vydala varovanie, že bez rozhodnutia o verejnom dlhu vláda nebude schopná naďalej plniť všetky svoje záväzky, možno do 1. júna.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.