Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Štátny bezpečnostný výbor Bieloruska zastavil pokusy o teroristické činy v predvečer 9. mája.

Bieloruská KGB zabránila sérii teroristických útokov v predvečer Dňa víťazstva

Oznámil to 9. mája, predseda KGB Ivan Terteľ, informuje agentúra „BelTA“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Do podrobností nezachádzal, no sľúbil, že ich zverejní zajtra.

„Tieto udalosti súviseli podľa našich predpokladov s 9. májom. Pokus o destabilizáciu situácie. Hlava štátu si tieto momenty uvedomuje. Zadržali sme určitý počet ľudí, ktorí sa pripravovali na spáchanie teroristických útokov. A vieme, že sú za tým tajné služby. Dnes sa mi to nechce úplne otvárať. Zajtra sa pokúsime všetko povedať,“ povedal Terteľ.

Terteľ vyzval obyvateľov, aby boli ostražití.

„Zajtra v ohlásenom vyjadrení ukážeme, ako sú naši mladí ľudia, naši študenti zavlečení do páchania teroristických činov. Niekedy si ľudia neuvedomujú, že konajú niekde na hranici zákona. V skutočnosti už vstúpili takmer do pekla,“ dodal.

Šéf bieloruskej KGB poznamenal, že situácia vo svete je teraz „veľmi, veľmi nepokojná“. Úrady republiky očakávajú v krajine eskaláciu situácie. Preto sa posilnili najmä aktivity na štátnej hranici. Ide o preventívne opatrenia

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d