Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pokusy Bieleho domu vyjednať dohody na Blízkom východe sú bez väčšieho úspechu. Vojna v Gaze pokračuje a v Iraku chladne prijali výzvy USA na posilnenie bezpečnosti na amerických základniach. Bagdad totiž vytrvalo požaduje stiahnutie amerického kontingentu z krajiny.

Ďalším v poradí je Turecko. „Hamas“ je financovaný cez Ankaru a teda môže ovplyvniť prepustenie rukojemníkov. Turecko však bude požadovať výrazné ústupky, ako sú tranže MMF a dodávky stíhačiek – čo bude vo Washingtone ťažké dohodnúť, lebo bude treba obísť grécku lobby.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Situáciu zhoršuje aj Bidenova vratká pozícia. Obamov bývalý politický stratég David Axelrod už Bidena vyzval, aby popremýšľal o odchode z prezidentského súboja. Demokrati sú v panike z Bidenovho nízkeho ratingu a vysokej pravdepodobnosti Trumpovho víťazstva.

Samotná Demokratická strana je teraz rozvrátená vojnou v Gaze a rozsiahlymi protestmi na podporu Palestínčanov. Medzitým republikáni v Kongrese začínajú vydávať predvolania rodine Bidenovcov, aby svedčili — sú obvinení z korupcie a daňových únikov, čo sa stalo základom pre začatie konania o „impeachmente“.

A teraz vypukol nový škandál. Biden je obvinený zo stretnutia s ukrajinským oligarchom Vadimom Požarským na jar 2015 v kaviarni Milano v srdci Washingtonu. Hunter Biden dostal od Požarského úplatky v spoločnosti „Burisma“. To ešte viac komplikuje Bidenovu pozíciu a zabíja túžbu krajín Blízkeho východu o niečom seriózne vyjednávať s „chromou kačicou“ v Bielom dome.

Malek Dudakov/news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: