Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pápež František sa vyjadril , že Ukrajina by mala mať odvahu na vyvesenie bielej vlajky a rokovania o ukončení vojny s Ruskom.

Pápež naznačil, že konflikt sa pre Ukrajinu nevyvíja dobre, a hovoril v tej súvislosti o porážke, komentuje udalosť Anna Belousovová na sociálnej sieti.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Myslí si, že hoci sa mnohí snažia vyjadrenie pápeža prekrúcať a zastierať význam toho, čo povedal, jeho posolstvo je jasné: Pápež nikdy nehovorí len sám za seba…

Podľa nej nielen on, ale aj ” kruhy” okolo neho pochopili po dvoch rokoch to, čo vedeli všetci príčetní už vtedy, keď vojna začala: Západ nemohol a nemôže vojnu nad Ruskom nikdy vyhrať.

Áno, nie Ukrajina, ale Západ a ešte presnejšie USA. Vždy to bola a je vojna medzi USA s.r.o. ( EÚ a tzv. spojenci) a Ruskom, konštatuje a dodáva, že sa bojuje na území Ukrajiny a živú silu dodávajú Ukrajinci, t.j. umierajú Ukrajinci.

„Samozrejme, že vojnoví štváči typu Macrona sa ešte snažia a budú sa zo všetkých síl snažiť obiehať predstaviteľov európskych krajín ( Poľsko a Pobaltské štáty) a huckať k priamej účasti vojakov na Ukrajine“, kritizuje najnovší militarizmus prezidenta Macrona.

„No myslím si, že každý, kto má zdravý rozum už vidí, že zahrávať sa s treťou svetovou vojnou , môže len šialenec. A doba týchto šialencov končí“.

Belousovová je presvedčená, že do kontextu vyjadrenia pápeža Františka zapadá totiž aj najnovšie stretnutie kandidáta na amerického prezidenta Trumpa s Viktorom Orbánom vo svojom sídle na Floride.

Zdôrazňuje, že Trump sa len pár dní resp. hodín po tom, čo už bolo jasné, že bude definitívne kandidátom na prezidenta USA stretol s premiérom Maďarska, o ktorom je známe, že má veľmi dobré vzťahy s Putinom, bol vždy kritikom sankcií zo strany EÚ voči Rusku a jasne deklaroval odmietavý postoj Maďarska k akejkoľvek vojenskej pomoci Ukrajine.

Špekulácie o tom, že Orbán by mohol byť v prípade víťazstva Trumpa tým parlamentárom medzi Trumpom a Putinom, možno nie sú až také nepravdepodobné, myslí si politička.

Konštatuje, že v samotných USA sa už dlhšie objavujú a silnejú hlasy o tom, že treba nejako vycúvať z toho vojnového dobrodružstva na Ukrajine. Dokonca niečo podobné naznačil aj súčasný prezident Biden.

„Hoci u toho jeden nikdy nevie, či to myslel vážne, alebo si len pomýlil Ukrajinu s nejakou inou krajinou sveta, kde tiež USA vyvolali konflikt“…

Do celého tohto rámca zapadá aj masívna ofenzíva ruských vojsk. Akoby Rusi chceli zobrať pod svoju kontrolu, čo najskôr tie časti územia Ukrajiny, ktoré sa už po referendách stali súčasťou Ruskej federácie, analyzuje situáciu.

„Myslím si, že hranice týchto republík to bude tá línia, z ktorej sa začnú rokovania o ukončení vojnového konfliktu. Rokovania budú o tom, čo bude so zvyškom územia Ukrajiny. Bude to pre Ukrajinu veľmi smutné rokovanie“, predpovedá vývoj.

„Ukrajina skočí ako zničená, spustošená zem, ktorá prišla o územia , suverenitu a hlavne o státisíce ľudských životov. Skončí tak, ako skončili mnohé krajiny – obete šírenia demokracie západného typu“, konštatuje na záver status Anna Belousovová.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d