Slovanské Noviny

28. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Politický analytik Ján Baránek upozorňuje na nebezpečenstvo modernej progresívnej ideológie, ktorá k nám po roku 1989 prenikla aj na Slovensko. A to pod zámienkou slobody. Diktatúra LGBTI+, covidu, iného názoru navojnu na Ukrajine je nám skvelým príkladom. November 1989 nebol o slobode klamať, marginalizovať a ostrakizovať, tvrdí analytik.  

Dekadencia hodnôt

Politický analytik Baránek porovnáva obdobie socializmu a kapitalizmu.  Ako antikomunista, antifašista nemá problém vyzdvihnúť  sociálnu a populačnú politiku bývalého režimu. Podľa neho Husákova populačná politika mala racionálny charakter. Máme sa od nej, čo učiť dodnes, tvrdí analytik. V súčasnosti generácia prakticky vymiera, rodí sa čoraz menej a menej detí. Kapitalizmus so sebou priniesol aj tzv. dekadenciu hodnôt. 

Klasickým príkladom je slávnostné podujatie na Námestí SNP v Bratislave, ktoré sa uskutočnilo 17. novembra. Na spomienkovom mítingu na november 1989 účinkovalo aj množstvo hudobných kapiel. Počas vystúpenia kapely Bez ladu a skladu účinkujúcim bolo premietané video, na ktorom sa bozkávali dvaja chlapi. Najhoršie na tom všetkom je podľa Baránka to, že sa deti na to pozerali a to v čase pred desiatou večer. Táto abnormálna erotická intimita rozhodne nie je v poriadku. Baránek na margo danej situácie tvrdí: Bojoval som za slobodu, nie anarchiu a svojvôľu.” 

K obmedzovaniu práv slobôd na Slovensku prispela aj tzv. covid pandémia 

Ľudia sa delili na očkovaných a neočkovaných, testovaných a netestovaných a pod. Naša zločinecká vláda podľa Baránka nemala žiadny problém zaviesť povinné celoplošné testovanie pre všetkých. Ak niekto začal konštruktívne kritizovať opatrenia terajšej vlády, automaticky sa stal  triednym” nepriateľom.

Skúsení lekári, skutoční odborníci citovaní aj v zahraničí boli marginalizovaní ako napríklad Bukovský, Hrušovský, Lakota, Pijak a iní. Hovorí Baránek. Obrovský hon na nich spustili nedoštudovaní aktivisti. Podobne ako na Luca Montagniera, nositeľa Nobelovej ceny za objav vírusu HIV,  za to, že očkovanie proti covidu považoval za obyčajný laboratórny experiment. 

Vojna na Ukrajine

Baránek dodnes nechápe prečo vypukla vojna na Ukrajine. Čo tomu predchádzalo, nikto to nevie relevantne zodpovedať. Baránek poukazuje na vyváženosť, ktorej musia dospieť aj naše médiá.  

„Ja som nikdy nebol rusofil. Ja nemám rád Rusov. Jedného člena z mojej rodiny, mojich predkov vyhodili z vlaku, ktorý išiel do lágru na Sibír. Môjmu dedovi a babke pobrali majetky na Ukrajine. Ešte stále tam mám mimochodom rodinu. No za to nemám krvavé oči, lebo pravdu nenájdem s krvavými očami,” dodáva na záver Baránek. 

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: