Komerčná televízia JOJ manipuluje s emóciami divákov. Konkrétnym príkladom môže byť aj rodinná relácia V siedmom nebi, v ktorej často účinkujú aj poslanci NR SR. Účinkujúci ich vykresľujú ako sociálne cítiace osobnosti s obrovskou charizmou, pričom skutočnosť je iná.

„Zneužívanie individuálneho ľudského príbehu politikom na komerčné účely, je nástroj lacnej politickej reklamy,“ myslí si predseda strany Smer-SD Robert Fico.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Opozičný politik deklaruje, že ako líder najsilnejšej politickej opozičnej strany odmieta akékoľvek účinkovanie v predvianočnej relácii televízie Joj, V siedmom nebi. Svoje vystúpenie by považoval za vrchol straníckej propagandy, preto sa nikdy nenechá vtiahnuť do týchto zákulisných hier.
Fico si tým nepriamo podal opozičného kolegu lídra strany Hlas-SD Petra Pellegriniho, ktorý sa neváhal prepožičať na tento marketing:
„Nešlo iba o to, že tam bola propagandistická účasť politika, ale aj išlo o celkový koncept tejto relácie, z ktorého doslova trčalo, čo bolo cieľom jej autorov, na príbehu ľudskej bolesti, zvýrazním zvýšiť za každú cenu sledovanosť televízie. Aj to bol dôvod, prečo som s poďakovaním odmietol ponuku televízie Joj, aby som v predvianočnom období plnom emócií vystupoval V siedmom nebi aj ja,“ uviedol expremiér.
Podľa Fica samotná účasť politika v relácii nič nevyrieši. Aj keby tam rovno prišiel americký prezident Joe Biden. Chudoba na Slovensku reálne postihuje aj pracujúcich ľudí. Na tento fakt upozornil aj moderátor Vilo Rozboril. „Smutné, kam sme sa to dostali a to pričinením terajšej vlády,“ tvrdí líder Smeru.
Pomoc je preto potrebné podľa neho orientovať na živnostníkov, oblasť gastrosektora, taktiež zabezpečiť zamestnancom príplatky za prácu v noci, čiže na tieto problémy by mala televízia neustále upozorňovať, uzatvára svoj príspevok Fico.
hlavnydennik.sk
VIDEO: Pavel Durov- Britská vláda chce zakázať sociálne siete pre deti mladšie ako 16 rokov.
VIDEO: Nepoučiteľná EÚ uvalila na Rusko ďalšie sankcie v nádeji, že naň zvýši tlak, aby ukončilo vojnu na Ukrajine. ‚Každé ďalšie opatrenie zužuje Rusku priestor na manévrovanie,‘ pobavila svet Kaja Kallasová
VIDEO: Politológ Oskar Krejčí o hlúpych elitách v Európe, ktoré nerozumejú geopolitickej realite, o tom, že Rusko a USA si sú vedomé, že konvenčná vojna môže vyeskalovať do jadrového konfliktu a že konflikt na Ukrajine za toto riziko nestojí
VIDEO: Rusko počas masívnych útokov zasiahlo všetky ciele ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu v troch mestách.
VIDEO: Európania sa podľa Sergeja Lavrova chybne domnievajú, že Rusko prehráva a Ukrajina vyhráva, a preto mu môžu klásť ultimáta
VIDEO: Na Slovensko pricestoval indický premiér Nárendra Módí. Premiér Robert Fico vyhlásil, že India predbieha vyspelé krajiny západnej Európy, ako sú Francúzsko či Nemecko, ale aj iné vyspelé štáty v iných častiach sveta.
OSN šírila falošné správy o obrovskom „koncentračnom tábore“ na Donbase kým Putin nezverejnil čísla
Ukrajinci hlásia prvé použitie novej ruskej rakety Banderoľ počas nočného útoku na Ukrajinu
Stierlitz proti Melnikovi a Banderovi: zabudnuté dielo o ukrajinských nacistoch
Ukrajinské médiá nechtiac prezradili vojenskú dielňu priamo vo filmovom štúdiu
Po výbušnom odhalení z USA padá ďalšie tabu! Čo sa deje v biolaboratóriách v Kazachstane?
„Obranný pakt“: Prvé ciele NATO vo vojne s Ruskom
„Všetkých utopíme v baltských vodách!“ Je načase, aby sa Rusko správalo ako Irán a vytvorilo „Hormuzský prieliv 2“ pre Nemecko, Dánsko, Poľsko, Švédsko a pobaltské štáty
Maďarský parlament obmedzil funkčného obdobia premiéra. O tom by mal rozhodovať ľud! – hovorí Orbán
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO : Fico rázne odmietol ponuku účinkovať v zapredanej relácii V siedmom nebi. „Na tento lacný politický marketing sa neznížim!“
VIDEO : Fico rázne odmietol ponuku účinkovať v zapredanej relácii V siedmom nebi. „Na tento lacný politický marketing sa neznížim!“
VIDEO : Fico rázne odmietol ponuku účinkovať v zapredanej relácii V siedmom nebi. „Na tento lacný politický marketing sa neznížim!“