Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo dobytí Orlovky ve směru na Avdijivku, píše ukrajinský web Strana. Ukrajinský vojenský zdroj Deep State včera večer informoval o postupu ruské armády v této vesnici. A nyní je vesnice označena na jejich mapě pod kontrolou Ruské federace.

Dobytí Orlovky, pokud se potvrdí, ohrožuje pozice ukrajinské armády v Semenovce z jihu, na kterou útočí také z východu.Obecně platí, že ruské jednotky pokračují v postupném postupu na západ od Avdijivky, a to i přes zarputilý odpor ukrajinských ozbrojených sil a záloh, které ukrajinské velení přivedlo do boje.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rusové také pokračují v postupu Orechovským směrem. Institut pro studium války (USA) uvádí, že ruské jednotky postupovaly u Lugovskoje, severovýchodně od Rabotina.Dříve ukrajinská veřejnost potvrdila postup nepřítele u Verbova na stejném úseku fronty.

Objevují se zprávy o nových bitvách v pohraničních oblastech regionu Belgorod.

Ruský dobrovolnický sbor, bojující na straně Ukrajiny, zveřejnil video údajně z bělgorodské vesnice Kozinki se záběry ničených obrněných vozidel. Datum natočení videa není uvedeno.

Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že při pokusu o průlom zahynulo v oblasti Kozinka až 40 lidí. A ruské veřejné stránky píší, že boje ve vesnici pokračují a ukrajinské formace se snaží postoupit ke kostelu sv. Jana Evangelisty, vedle kterého se nachází administrativní budovy vesnice. Oficiálně Ruská federace uvádí, že všechny útoky jsou odraženy a ukrajinským silám se nikde na ruském území nepodařilo prosadit.

Také dnes pokračovalo ostřelování Belgorodu. Po ranním útoku MLRS byla podle krajských úřadů 14letému chlapci utržena ruka. Další dvě ženy byly zraněny.

Nyní v regionu Belgorod plánují evakuovat 9.000 dětí a evakuovat „velký počet“ vesnic, řekl guvernér. Během minulého týdne v regionu podle úřadů zahynulo 16 lidí a 98 bylo zraněno při ostřelování.

Pokud jde o letecké údery Ruské federace, ukrajinské úřady spočítaly, že na pozice ukrajinských ozbrojených sil bylo letos svrženo 16krát více leteckých pum než v minulosti.

Podle náměstka ministra obrany Ivana Gavriljuka bylo během roku 2024 svrženo více než 3,5 tisíce leteckých pum. To je v průměru 45 bomb za den.

Zejména v posledním týdnu byly silně bombardovány pohraniční oblasti Sumské oblasti, odkud se spouští ofenziva na území Ruské federace.

Lloyd Austin: Rusové postupují, ale se ztrátami

„Spojené státy zaznamenávají postupný postup ruské armády na Ukrajině, ale Kyjev prohlašuje, že je schopen udržet frontovou linii,“ prohlásil americký ministr obrany Lloyd Austin na setkání v německém Ramsteinu.

Dodal však, že Západ „nedopustí, aby byla Ukrajina poražena“.

Řekl také, že Rusko utrpělo „ohromující“ ztráty: Tvrdil, že nejméně 315 000 ruských vojáků bylo zabito a zraněno a až 211 miliard dolarů bylo vynaloženo na vybavení jednotek, rozmístění a údržbu vojenské techniky.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d