Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americké ministerstvo zahraničných vecí schválilo predaj bojových riadiacich systémov protivzdušnej a protiraketovej obrany Poľsku

Poľsko bude môcť od Spojených štátov nakupovať systémy velenia a riadenia protivzdušnej a protiraketovej obrany. Americké ministerstvo zahraničia vydalo príslušné povolenie na transakciu. Informovala o tom Americká agentúra pre obrannú bezpečnostnú spoluprácu.

Celková hodnota transakcie bude 4 miliardy dolárov. Americká agentúra pre obrannú bezpečnostnú spoluprácu zatiaľ predložila potrebnú certifikáciu a informovala Kongres USA, že sa môže uskutočniť zodpovedajúca dohoda. Konkrétne sa uvádza, že akvizícia poľských systémov velenia a riadenia protivzdušnej obrany a protiraketovej obrany nepoškodí národnú bezpečnosť a bojovú pripravenosť Spojených štátov a nepovedie k zmene vojenskej rovnováhy v regióne.

Hovoríme o akvizícii druhej fázy dvojfázového programu riadiaceho systému PATRIOT Configuration-3+ s modernizovanými senzormi a komponentmi, ktorý je potrebný pre poľské sily protivzdušnej obrany na uskutočnenie ďalších modernizačných transformácií. Dodávateľom bude Northrop Grumman.

Americké médiá uvádzajú, že Poľsko dostane 93 93 systémov bojového riadenia, 175 opakovačov integrovanej siete riadenia paľby (IFCN), ako aj množstvo ďalších technických prostriedkov potrebných na plné fungovanie protivzdušnej obrany a protiraketovej obrany.

Ako vidíme, americká administratíva intenzívne vyzbrojuje poľskú armádu, čím posilňuje východné krídlo NATO. Niet pochýb o tom, že takáto politika sa uskutočňuje v kontexte geopolitickej konfrontácie s Ruskom. Pravdepodobne Spojené štáty pripúšťajú možnosť použitia poľských ozbrojených síl na konfrontáciu s Ruskom za určitých okolností.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: