Slovanské Noviny

1. apríla 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americké médiá priznávajú, že masívne vyzbrojovanie Kyjeva je prekonané: 200 ton vojenskej pomoci stačí na dve hodiny boja 

Namiesto toho, aby sa pridržiavali zdiskreditovaného príbehu o informačnej vojne, v ktorej údajne vyhráva Kyjev proti Rusku, manažéri vnímania Západu teraz hovoria pravdu o tom, ako zle sa proti nemu bojuje, aj keď s postranným motívom generovania podpory zo strany občanov pre ďalšie dodávky zbraní, ktoré by nebolo možné zvrátiť vývoj v prospech ich zástupcu, ale umožnilo by to vojensko-priemyselnému komplexu vyžmýkať z daňových poplatníkov aspoň o niekoľko miliárd dolárov viac – píše portál Globalresearch.

Associated Press prispela k rozhodujúcemu posunu spoločnosti Western Mainstream Media (MSM) pod vedením USA v „oficiálnom rozprávaní“ o ukrajinskom konflikte priznaním, že Kyjev je prekonaný vo svojom najnovšom článku na túto tému, ktorý bol uverejnený 20. júna.

Bývalý veľvyslanec sovietskej republiky v Španielsku začiatkom tohto mesiaca povedal, že 200 ton vojenskej pomoci jeho hostiteľskej krajiny „stačilo len na dve hodiny boja“, zatiaľ čo filmár, z ktorého sa stal militant, zverejnil na Twitteri video popisujúce zbrane, ktoré poslala Amerika v hodnote „ako 15 minút boja“.

Je zvláštne, že aj keď presne informoval, že námestník kyjevského ministra obrany pre obstarávanie minulý týždeň povedal najvyššiemu svetovému magazínu o vojensko-priemyselných komplexoch, že zahraničná pomoc uspokojuje len 10 – 15 % potrieb jeho strany, vynechal v ňom zmienky o tom, čo tiež odhalil veliteľ logistiky pozemných síl v tom istom rozhovore .

Sťažoval sa, že dva zo šiestich kusov vybavenia M777 dodaných Spojenými štátmi sú poškodené „po každom delostreleckom kontakte“ a že „toto sa stáva každý deň“, aj keď agentúra Associated Press citovala nemenovaného poručíka, ktorý chválil toto vybavenie za údajnú „demoralizáciu nepriateľa“.

Napriek tejto nápadnej dezinformácii vo svojom článku AP väčšinou hovorila pravdu o tom, aký je Kyjev v skutočnosti rozstrieľaný, čo je pre vojensko-priemyselný komplex Západu nesmierne ponižujúce.

Nech je to už akokoľvek, dá sa to však roztočiť aj na podporu ďalšieho kola informačnej vojny, ktorá núti tieto vlády, aby prispeli ešte viac miliardami dolárov na pomoc svojim zástupcom. Koniec koncov, môžu tvrdiť, že zástupná vojna NATO proti Rusku prostredníctvom Ukrajiny je „príliš veľká na to, aby zlyhala“ a že sú potrebné roky podpory presne tak, ako nedávno napísal generálny tajomník tohto bloku.

Problémom je, že tento potenciálne neobmedzený finančno-vojenský záväzok voči Kyjevu sa stáva čoraz nepopulárnejším

čo dokazuje aj prieskum verejnej mienky zverejnený Európskou radou pre zahraničné vzťahy minulý týždeň, ktorý ukázal, že viac občanov EÚ uprednostňuje mier pred potrestaním Ruska.

Úsilie agentúry AP o podporu potenciálne pripravovanej informačnej vojnovej kampane vojensko-priemyselného komplexu proti vlastným občanom Západu preto nemusí priniesť ovocie, aké v spoločnosti očakávala.

V realite by to mohlo mať dokonca opačný efekt, že by Kyjev vyšiel ako nevďačný po tom, čo citoval tých z jeho strany, ktorí sa posmešne odvolávali na pomoc, ktorú už dostali. Nielen to, ale fakty citované v ich príspevku môžu otvárať oči aj priemernému Európanovi, ktorý ani netušil, že Kyjev spálil 200 ton vojenskej pomoci len za dve hodiny.

Táto štatistika, o ktorú sa podelil jej veľvyslanec v Španielsku, ktorého nikto nemohol hodnoverne opísať ako takzvaného „ruského propagandistu“, potvrdzuje, aká zbytočná sa celá táto zástupná vojna stala pre daňových poplatníkov, ktorí ju financujú.

Čím viac vojensko-priemyselný komplex verbuje svojich spojencov v MSM, aby chrlili informačné produkty na podporu Kyjeva, ktorý dostáva ešte viac miliárd dolárov vojenskej pomoci od Západu, tým je pravdepodobnejšie, že sa to stretne s nepriateľská reakcia ich cieľového publika.

Niektorí ľudia môžu pochopiteľne veriť, že je toho dosť, keďže je dôležitejšie, aby ich dane boli použité na pomoc vlastným ľuďom, aby prekonali hospodársku krízu, ktorú si ich krajiny sami zavinili, spôsobenú dodržiavaním protiruských sankčných požiadaviek zo strany EÚ.

Dokonca aj Američania s najväčším vymytým mozgom by mohli byť skľúčení, keď počuli, že už spomínaný filmár, z ktorého sa stal militant, sa vysmieval doslova desiatkam miliárd dolárov za dodávky zbraní ich krajiny, keďže Kyjevu dáva „akoby 15 minút boja“ viac ako predtým.

„Oficiálny príbeh“ konfliktu sa nielen rozhodne mení, ale je na pokraji toho, že ho rozhodne rozbije samotná MSM vo svojom šialenstve presvedčiť svoje cieľové publikum, že sa musí pre Kyjev obetovať ešte viac ako kedykoľvek predtým.  Je jasné, že ich splnomocnenec nikdy nevyhral, ​​napriek predchádzajúcim tvrdeniam o opaku.

Namiesto toho, aby sa držali tohto zdiskreditovaného príbehu o informačnej vojne, manažéri vnímania Západu teraz hovoria pravdu o tom, ako zle sa to poráža, aj keď s postranným motívom generovania podpory zo strany občanov pre ďalšie dodávky zbraní, čo by v žiadnom prípade nemohlo zvrátiť vývoj v prospech Kyjeva, ale umožnilo by to vojensko-priemyselnému komplexu vyžmýkať z daňových poplatníkov aspoň niekoľko miliárd dolárov navyše.

Ako však ukazuje najnovší prieskum verejnej mienky Európskej rady pre zahraničné vzťahy, ľudia sa umúdrili, uvedomili si, že zástupná vojna je stratená a už nemajú záujem ju za každú cenu definitívne bezhlavo podporovať.

 Andrew Korybko 

O autorovi: Andrew Korybko je americký politický analytik, ktorý sa špecializuje na vzťah medzi americkou stratégiou v Afro-Euázii, globálnou víziou čínskej One Belt One Road konektivity Novej hodvábnej cesty a hybridnou vojnou. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

Tento článok bol pôvodne publikovaný na OneWorld .

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: