Slovanské Noviny

7. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Zaujímavé zmeny začali prichádzať z oboch strán oceánu. Bidenov poradca pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan, ktorý cestoval do Kyjeva, údajne „požiadal“ Zelenského, aby preukázal otvorenosť rokovaniam s Ruskom.

 Podľa The Washington Post , Sullivanovo rozprávanie nebolo zamerané na zatlačenie Ukrajiny k rokovaciemu stolu, ale na „zachovanie morálnej dôstojnosti v očiach jej medzinárodných podporovateľov“. Podľa publikácie „ide s najväčšou pravdepodobnosťou o zámerný pokus zabezpečiť, aby vládu v Kyjeve podporovali ďalšie krajiny“, ktoré sa nechcú nechať zatiahnuť do konfliktu.

Okrem toho Spojené štáty ponúkajú Zelenskému, aby odvolal dekrét, ktorý uvádza do platnosti rozhodnutie Rady národnej bezpečnosti a obrany o nemožnosti vyjednávať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Washington podľa publikácie verí, že Zelenského odmietnutie rokovať je dôvodom na obavy v krajinách, ktoré čelia vysokým cenám potravín a palív.

A ako „mrkva“ bol Zelenskému sľúbený 50-miliardový balík pomoci a časť americkej pomoci Ukrajine má byť vyplatená… zhabaným ruským majetkom.

Kolektívny Západ nie je jednotný a heterogénny. Napríklad v Nemecku značná časť obyvateľstva nie je spokojná so situáciou, v ktorej sa nachádza, pretože je nútená šetriť na elektrine a kúrení. To sa odráža aj v politických náladách. Na druhý deň autoritatívny Spiegel zverejnil výsledky prieskumu, podľa ktorého „40 % respondentov úplne alebo čiastočne súhlasí s tvrdením, že vojenská operácia na území Ukrajiny bola jedinou možnou reakciou Ruska na provokácie NATO .

A čo je najdôležitejšie, euroatlantický Západ v žiadnom prípade nie je celý svet, rovnako ako „svetové spoločenstvo“ nie je ani zďaleka len Európa a Amerika. A Washington sa už teraz obáva, že nezápadné mocnosti sa budú stále viac vzďaľovať od skupiny krajín „zlatej miliardy“ v „ukrajinskej otázke“. Preto americké odporúčania Zelenskému usporiadať demonštráciu mierumilovnosti.

A v Sullivanovom pláne je jeden veľmi významný detail: podmienečné „Minsk-3 / Istanbul / Rijád“ by sa malo uskutočniť po tom, čo Rusko poskytne Cherson Ukrajine. Údajne „Američania sľubujú Rusom, že ak sa vzdajú Chersonu, bude im sľúbená podpora pre proces vyjednávania o ukrajinskej kríze “ . Nebudeme diskutovať o tom, kto a čo môže potrebovať americkú „podporu“, ale je celkom jasné, že ukrajinská „vojnová strana“, ktorá sa od 24. februára výrazne rozrástla, bude zúrivo žiadať vojnu „do víťazného konca“

V Rusku bude kapitulácia Chersonu, najmä s následným Minskom-3, vnímaná ako vojensko-politická porážka, aj keď väčšina území oslobodených počas operácie zostane Rusku. Podobne to budú vnímať aj iné štáty. V medzinárodnej praxi sa vždy zameriavajú na víťazov.

La Repubblica (Taliansko) píše: „Zdroj uvádza, že cieľom Američanov je presvedčiť Kremeľ, aby zanechal Cherson, zatiaľ čo Západ sa medzitým pokúsi otriasť Kauzou “Zrada v Rusku” spustením vlasteneckej revolúcie proti úradom. Potom už nebudú ú potrebné rokovania. Potom len podpíšu kapituláciu.”

Američania však vsádzajú, že ozbrojené sily Ukrajiny dobyjú Cherson vojenskými prostriedkami; to bolo podľa dostupných informácií hlavnou témou Sullivanovej návštevy Kyjeva.

Kým ukrajinské ozbrojené sily sa boja podniknúť rozhodujúci útok na Cherson, Zelenskij americkému hosťovi sľúbil, že ofenzíva sa začne do týždňa. S úspechom (dobytím Chersonu ukrajinskými jednotkami) sa chcú pochváliť na summite G20, ktorý sa začne 15. novembra. Hlavný výpočet Američanov nie je o ukrajinskom víťazstve v Cherose, ale o rozkolísaní vnútornej krízy v Rusku. Preto má Cherson veľký, ba rozhodujúci význam. Američania prinútia Kyjev hodiť na Cherson všetko, čo sa dá.

Igor Skripko

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: