Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Afganské veľvyslanectvo v Indii oznámilo, že od nedele končí svoje pôsobenie v metropole Naí Dillí v dôsledku nedostatočnej diplomatickej podpory v Indii a absencii uznanej vlády v Kábule. Informovala o tom agentúra AP.

Veľvyslanectvo vo vyhlásení uviedlo, že bude naďalej poskytovať núdzové konzulárne služby pre afganských občanov. „Došlo k výraznému zníženiu personálu aj zdrojov, ktoré máme k dispozícii, preto je pokračovanie činnosti stále náročnejšie,“ dodala ambasáda.

ndia oficiálne neuznáva vládu zloženú z predstaviteľov afganského radikálneho hnutia Taliban, ktorý sa v Afganistane opätovne chopil moci v polovici augusta 2021, pripomína AP. Svoj vlastný diplomatický personál evakuovala z Afganistanu ešte pred stiahnutím amerických jednotiek a v súčasnosti tam diplomatické zastúpenie nemá.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Afganské veľvyslanectvo v Naí Dillí pôsobilo vďaka personálu, ktorý vymenovala ešte predošlá afganská vláda zvrhnutého prezidenta Ašrafa Ghaního.

Afganskí diplomati šli do azylu

Indické ministerstvo zahraničných vecí sa k tomu bezprostredne nevyjadrilo. Tamojší predstavitelia však minulý týždeň uviedli, že afganský veľvyslanec opustil Indiu už pred niekoľkými mesiacmi a ďalší afganskí diplomati odišli do tretích krajín údajne po tom, čo tam získali azyl.

Afganci tvoria približne jednu tretinu z takmer 40.000 utečencov registrovaných v Indii, uvádza Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Toto číslo však nezahŕňa tých, ktorí nie sú registrovaní v OSN, upozorňuje AP.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d