Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ako to tak sledujem, naši susedia v Česku majú asi málo vlastných problémov a chytá ich nejaká divná nostalgia po časoch, keď sa s nami hrali na staršieho brata, konštatuje Anna Belousovová na sociálnej sieti v reakcii na ostatné divné výstupy českej politickej scény.

Pripomína, že minulý týždeň česká vláda oznámila, že ruší konzultácie so slovenskou vládou. A vrchol bol, keď český premiér Petr Fiala prijal v Kramářovej vile lídra opozície, predsedu strany Progresívne Slovensko, Michala Šimečku.

Poburujúce

Za poburujúce považuje, že lídra opozície prijal český premiér „doslova na najvyššej štátnej úrovni“ a na tlačovej konferencii po skončení stretnutia Petr Fiala povedal, že vzťahy Česka a Slovenska sú na výbornej úrovni.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Zhodujeme sa v otázkach zahraničnej politiky. Vieme, kto je agresor a kto je obeť, a tiež vieme, komu je nutné pomáhať,” povedal český predseda vlády.

Tiež sa vyjadril, že „Je v záujme nás všetkých, aby Česi a Slováci spolupracovali a rozvíjali vzájomné vzťahy.”

Šimečka zase uviedol, že český premiér je veľkým priateľom Slovenska a zodpovedným európskym štátnikom. „Ja som mu tlmočil jeden hlavný odkaz – Slovensko nie je iba (premiér) Robert Fico.“

Anna Belousovová sa preto vážne verejne pýta: „Čo nám to tu títo dvaja vyznávači tzv. demokracie západného typu predvádzajú ?!“

Šimečka je podľa nej predseda jednej z opozičných strán, nezaostáva žiadnu vládnu funkciu. Tak rozhodli občania Slovenska – voliči vo voľbách!

„Je psou povinnosťou každého, kto rešpektuje základné princípy demokracie toto rešpektovať!

Z toto vyplýva, že Fiala môže Šimečku, ak mu je sympatický ,prijať súkromne a rozprávať sa môžu o čom len chcú. Nikto však na obsah ich rozhovorov nie je zvedavý“, dáva na pravú mieru úlet Fialu.

Belousovovú ako občana Slovenska – Slovenskej republiky uráža fakt, že niekto ako Fiala nerešpektuje naše slobodné rozhodnutie vo voľbách a tvári sa, akoby Šimecka reprezentoval celé Slovensko.Nereprezentuje, uviedla a dodala, že Šimečka nereprezentuje ani celú opozíciu. Môže akurát tak hovoriť za malú časť občanov Slovenska – za svojich voličov.

Šimečka nemá žiadne právo hovoriť za Slovensko, nemá na to mandát.

Áno Slovensko nie je iba Fico, ale Slovensko po parlamentných voľbách prostredníctvom volieb politickej strán urobilo z Fica premiéra, prízvukuje základy demokracie bývalá učiteľka a slovenská politička, ktorá bola dvakrát súčasťou vládnej koalície.

Zdôraznila preto, že Fico sa v kresle premiéra neocitol ako samozvanec. A rozhodnutie slovenských voličov musí rešpektovať každý demokrat, Fialu nevynímajúc.

On podľa jej názoru nemá čo hodnotiť Fica, ani iného člena vlády SR. Toto právo máme len my – občania Slovenska.

Premiérovi českých zemí odkázala, aby sa radšej zaoberal riešením problémov vlastného štátu.

„Je ich dosť a kvôli tomu ho volili a za to ho Česi platia“.

Ak si on (Fiala), či ďalší českí politici chcú liečiť svoje komplexy z toho, že ich západ neberie vážne, nech si nájdu iný spôsob, ako zasahovanie do vnútorných záležitostí Slovenskej republiky! 

To isté má platiť aj pre predstaviteľov Českej televízie, ktorí si dovolili kritizovať vládny zákon o zmenách v RTVS.

Politička sa opýtala, prečo nekritizujú napríklad mediálne pomery v krajinách tzv. vyspelého kapitalistického západu? Tam je všetko OK? Prečo sa nevystupujú na podporu ich kolegov , ktorí sú tou západnou demokraciou prenasledovaní a väznení za šírenie pravdy ako napríklad Assange?

Známa národniarka zdvihla prst a dôrazne sa ohradila na obranu suverenity Slovenska: „Už ma naozaj začínajú rozčuľovať tieto akosi stále častejšie prejavy tútorstva a mentorstva spoza hraníc rieky Moravy. Akoby istí českí politici cielene začali rozbíjať naše dobré vzťahy v prospech toho, koho heslo je : Rozdeľuj a panuj“.

A ešte majú tú drzosť tvrdiť, že naše vzájomné vzťahy sú na výbornej úrovni, zakončila svoj status na české zasahovanie do slovenských vnútorných záležitostí Anna Belousovová.

-red3-

Ilustračné foto: SKsprávy cez pixabay

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d