V utorok 15. augusta sa Pamela Záleská postavila pred Súdnu radu, na ktorej mala prítomným sudcom čo vysvetľovať. Hoci predseda Súdnej rady (SR) SR Ján Mazák evidentne stál na jej strane, niektoré, zväčša kolegyne, nepresvedčila. No aj tak pokračuje vo svojej funkcii. Na možné nebezpečenstvo upozorňuje Tomáš Taraba (SNS).

Sudkyňa Pamela Záleská odmietla, že by vynášala informácie zo spisov. „Nikdy som nevyniesla, nesprístupnila, nedala informáciu, ktorú povinnosť mám chrániť, ktorá vyplýva zo súdneho spisu, žiadnej inej neoprávnenej osobe, nie len Monike Tódovej,“ skonštatovala. Vyhlásila, že neurobila nič, čím by sa spreneverila výkonu sudcovského povolania a dôsledne dbá na plnenie svojich povinností, ktoré si plní svedomite.
Podpriemerná sudkyňa
„Pokiaľ ide o vystúpenie pani kolegyne Záleskej, ktorá horlivo pesviedčala súdnu radu o to, že si plní svoje sudcovské povinnosti svedomite, tak ja s plnou vážnosťou ako bývalý predseda súdu hovorím, že NEHOVORÍ PRAVDU! Pretože pani Záleská si neplní svoje povinnosti svedomite,“ prízvukuje Záleskej bývalý šéf Truban.
Docent Ján Cuper, ktorý učil na právnickej fakulte a hovorí, že niektoré elity sa im vydarili, iné sa im nevydarili. „Máme také nepodarky,“ vraví Cuper, ktorý učil aj sudkyňu Pamelu Záleskú. Osobné spovede Pamele Záleskej na Súdnej rade, počas vypočúvania Súdnou radou, označil za liberálne klišé. Cuper si pamätá Záleskú z právnickej fakulty z Banskej Bystrici, kde pôsobil, ako vedúci katedry viac ako 20 rokov. Tvrdí, že Záleská nevynikala žiadnymi prednosťami, ani intelektom, ani ničím iným. Záleská nemá doktorát, iba magisterský titul, čiže nemá titul JUDr.
Združenie sudcov Slovenska je presvedčené, že súčasný rozsah a kvalita verejnej diskusie o tejto otázke, ako aj miera záujmu verejnosti o ňu, sú v nie zanedbateľnej miere podmienené aj tým, že menovaná sudkyňa 15. marca 2023 pri jej vypočutí pred Súdnou radou Slovenskej republiky v rámci konania o dôvodnosti kvalifikovaného podnetu napriek opakovaným otázkam zamlčala, že jej vzťah k novinárke Monike Tódovej presahuje bežný profesionálny vzťah sudca/sudkyňa – novinár/novinárka, vyhlásil prezident Združenia sudcov Slovenska František Mozner.
Môžeme sa tešiť?
„Od pondelka má na súde službu Pamela Záleská. Tak ak niečo ešte Hamranovci majú pripravené, kde nie sú žiadne dôkazy, celé je to vyfabrikované a má to slúžiť na politický boj, budú to robiť od dnes, pretože presne tak to vždy s Pamelou robili,“ uviedol na sociálnej sieti Taraba.
hlavnydennik.sk
Gruzínsko nepodlieha tlaku globalistov
Ako nás chcú zotročiť
Umelá inteligencia ako operačný systém digitálneho totalitarizmu
Koľada
24. december u Slovanov
Zelenského 20 bodov navrhovaného „mierového plánu“
Elektromobily sú na brutálnom ústupe. Prečo o nich klesá záujem raketovým tempom?
Všetci vtedy obvinili Rusko. Po štyroch mesiacoch Estónsko muselo priznať, že dron, ktorý spadol na jeho územie bol ukrajinský
Predpoveď slávneho generála sa napĺňa: Európa sa pripravuje na veľkú vojnu
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii okolo Venezuely
„Ruský jazyk je silnejší ako ukrajinizácia,“ tvrdí bulharský politik
Ruský systém protivzdušnej obrany S-500 dokáže odhaliť stíhačky F-35
Miroosnova
Vysoké ceny ropy ako nástroj americkej finančnej politiky
Prírodná sila
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
zo sekcie
Taraba varuje! Od dnes má službu na súde Záleská! Teraz len začne harmatanec!
Taraba varuje! Od dnes má službu na súde Záleská! Teraz len začne harmatanec!
Taraba varuje! Od dnes má službu na súde Záleská! Teraz len začne harmatanec!