Tajomník Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolaj Patrušev ďalej uviedol, že USA už „zrazili na kolená celú Európu“, pričom sa snažia iba maximalizovať výhody pre americkú ekonomiku oslabením EÚ, ktorá sa mohla stať jedným z centier multipolárneho sveta.
Medzi národmi Ruska a Ukrajiny neexistuje vojna, zdôraznil tajomník ruskej bezpečnostnej rady Nikolaj Patrušev. Úradník tvrdil, že jediná „otvorená agresia“ prichádza zo strany USA, ktoré obvinil z vedenia nevyhlásenej vojny proti Rusku prostredníctvom Ukrajiny.
Patrušev počas stredajšieho stretnutia so svojím bieloruským náprotivkom Alexandrom Volfovičom vyhlásil, že „kyjevský nacistický režim“ – ktorý podľa neho vymysleli Washington a Londýn – „musí byť nahradený“.
Povedal tiež, že z Ukrajiny sa musí stať neutrálny štát, pričom tvrdil, že súčasná kríza nie je výhodná pre nikoho okrem Washingtonu.
Patrušev ďalej uviedol, že USA už „zrazili na kolená celú Európu“, pričom sa snažia iba maximalizovať výhody pre americkú ekonomiku oslabením EÚ, ktorá sa mohla stať jedným z centier multipolárneho sveta.
Tvrdil tiež, že USA nechcú vidieť silné Rusko a snažia sa ho buď rozložiť, alebo zlikvidovať, „aby mali úplnú vládu nad euroázijským územím a odčerpávali zdroje“. Na riešenie tohto problému podľa Patruševa Washington a Londýn využívajú kapacity NATO a EÚ, ukrajinských neonacistov, mimovládnych organizácií,ako aj vlády v Kyjeve.
Západ mal podľa neho podobné plány aj s Bieloruskom, najmä po tom, ako sa v roku 2020 neúspešne pokúsil uskutočniť farebnú revolúciu a neúspešne dosadil bábkovú vládu v Minsku.
Patrušev zdôraznil, že Bielorusko je najbližším spojencom a strategickým partnerom Ruska a že je nevyhnutné, aby obe krajiny prehĺbili svoju obrannú spoluprácu a spoločne odolávali vonkajším sankciám a pokusom o zasahovanie do vnútorných záležitostí.
Minulý týždeň bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že „jedinou chybou“ Minska a Moskvy bolo, že ukrajinskú krízu nevyriešili oveľa skôr. Naznačil, že obom krajinám trvalo príliš dlho, kým sa pokúsili nájsť diplomatické riešenie, a mali konať ešte pred prevratom na Majdane v Kyjeve v roku 2014, ktorý zvrhol demokraticky zvoleného ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča.
Lukašenko tvrdil, že nepriateľské akcie museli skôr či neskôr vypuknúť a že Moskva mala začať vojenskú operáciu už v rokoch 2014 – 2015, keď Ukrajina „nemala ani armádu, ani odhodlanie“.
Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna
Cukrovinky z čias nacizmu predáva pekáreň v Nemecku. Veľkonočné zajačiky jazdia na tankoch či strieľajú z diel
“Bude to prospešné pre oba naše národy”: Ukrajina sa dohodla na predaji svojich zdrojov so Spojenými štátmi
VIDEO: Německá televize natočila reportáž z utajeného výcvikového kempu Ukrojugend na Ukrajině, kde velitelé podle vzoru elitních škol “SS Napola” cvičí děti ve věku 10 let a starší k boji proti Rusům.
Prímerie na Ukrajine je v súčasnosti nereálne, vyhlásil ruský veľvyslanec pri OSN Vasilij Nebenzia.
VIDEO: Tibor Gašpar kritizoval podprahovú manipuláciu TA3 na podporu politických mimovládok, ktoré majú problém dokladovať vynaloženie obrovských finančných prostriedkov na svoj politický aktivizmus
Zelenskyj vyzval na vytvorenie tlaku na Rusko, aby ukončilo vojnu na Ukrajine.
Taká sláva tu ešte nebola!
Z biča na sorošove mimovládky ostal iba prútik: Poslanci schválili zákon o neziskových organizáciách. Mimovládky aj opozícia reagujú, chcú sa obrátiť na prezidenta
Orbánova vláda schválila návrh „rozpočtu mieru a podpory rodín s deťmi“.
VIDEO: Katarský emir na stretnutí s Vladimirom Putinom vyhlásil, že Izrael nedodržal dohodu o prímerí v Gaze a na jej území obnovil boje
Príklad pre Európu. Rusi vyhodnotili experiment v ktorom všetkým migrantom na letiskách odobrali odtlačky prstov
Prečo sa Američania stiahli z poľského Rzeszowa?
Nemecké rakety Taurus pre Ukrajinu? Británia to rada podporí
Prezident Republiky srbskej: “Teraz sa mám báť nejakej ženy z Bruselu, ktorá niečo bľabotá?”
VIDEO: Niekdajší štátny tajomník rezortu pôdohospodárstva Maroš Záhumenský o slintačke a krívačke ako o bioterorizme
Niekoľko poznámok k schválenej pandemickej zmluve WHO, na ktorej sa progresívci & globalisti evidentne „vybláznili“
VIDEO: „Jsme možná na pokraji něčeho, co bude velmi důležité pro celý svět!,“ prohlásil Trumpův vyjednavač Steve Witkoff
VIDEO: Fínska televízia zverejnila doteraz nepublikované zábery ako terorista Cintula strieľal v Handlovej na premiéra Roberta Fica
„Američania nepotrebujú obskúrnu agentúru, ktorá by ich „chránila“ pred prejavmi tým, že ich umlčí, cenzuruje alebo zakáže.
„Maďarsko podporuje mier, nie Ukrajinu. Brusel chce viesť vojnu,“ vyhlásil šéf maďarského rezortu diplomacie Szijjártó
zo sekcie
Medzi Ruskom a Ukrajinou neexistuje vojna. Otvorená agresia prichádza zo strany USA
Medzi Ruskom a Ukrajinou neexistuje vojna. Otvorená agresia prichádza zo strany USA
Medzi Ruskom a Ukrajinou neexistuje vojna. Otvorená agresia prichádza zo strany USA