Ozbrojené incidenty v dôsledku nelegálnej migrácie sú v maďarskom pohraničí čoraz častejšie a telo mladého muža nájdené pri Horgoši je toho najnovším príkladom, povedal vo štvrtok ráno hlavný poradca premiéra pre vnútornú bezpečnosť pre verejnoprávnu televíziu M1

Orgány našli telo mladého muža na maďarsko-srbských hraniciach začiatkom novembra, len niekoľko kilometrov od hraničného priechodu. Na jeho tele sa našlo strelné poranenie, ale nemal žiadne doklady, takže nemohli identifikovať jeho pôvod.
György Bakondi, hlavný poradca premiéra, uviedol, že po náleze tela na srbsko-maďarskej hranici je veľmi dôležité, aby srbská vláda urobila všetko pre zaistenie bezpečnosti obyvateľstva na druhej strane hranice, a že Maďarsko na tento účel spolupracuje so srbskými policajnými zložkami.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Dodal, že “kým v predchádzajúcich rokoch skupiny prichádzajúcich migrantov pred policajnými zložkami utekali, dnes na nich útočia… kričia a strieľajú do vzduchu.”
Poradca zdôraznil, že je potrebné objasniť otázku, odkiaľ pochádzajú zbrane, ktoré za posledných šesť mesiacov použili gangy prevádzačov. Bakondi uviedol, že zrážky spôsobili gangy migrantov a pašerákov ľudí, ktoré medzi sebou bojujú na etnickom princípe o kontrolu nad územím, kde sa podľa nich dá najviac zarobiť organizovaním nelegálnych prechodov.
Pripomenul, že maďarská vláda nedávno prijala dve dôležité rozhodnutia týkajúce sa systému hraničného dozoru: posilnenie a ďalšie rozšírenie plotov.
Vo štvrtok Bakondi v inej relácii Kossuth Rádia tiež povedal, že počet ľudí, ktorí sa pokúšajú nelegálne dostať do Maďarska, dosiahol tento rok rekordnú úroveň. Podľa stredajších údajov úrady tento rok zadržali už viac ako 240 000 migrantov. Vlani v rovnakom čase ich bolo 102 000, zdôraznil.
hlavnespravy.sk
Rokovania o konečnej podobe mierovej dohody medzi USA a Iránom sa začnú po tom, ako Teherán overí splnenie amerických záväzkov vrátane zrušenia námornej blokády a uvoľnenia zmrazených aktív.
VIDEO: Robert Fico o možnom podpise mierovej dohody medzi Iránom a USA, plánovanom stretnutí s maďarským premiérom Péterom Magyarom, o rozpadávajúcom sa falošnom obraze Slovenska prezentovanom protislovenskými médiami a opozíciou, opätovnom obnovení výroby hliníka v Žiari nad Hronom
Spojeným štátom a Iránu sa podarilo dosiahnuť mierovú dohodu. Oficiálne ju podpíšu v piatok 19. júna 2026 vo Švajčiarsku. Izrael sa do poslednej chvíle snažil dosiahnutie dohody zmariť útokmi na Libanon.
„Ochrana zdravia obyvateľov musí mať prednosť pred vedeckými, komerčnými či geopolitickými záujmami,“
Prestížna návšteva indického premiéra dala facku protislovenským médiám! Zo závisti jeho príchod úplne odignorovali Enko aj Aktuality
VIDEO: Steven Spielberg věří, že Den odhalení silně otřese vírou křesťanů po celém světě
Ukrajina zaútočila, Rusko reagovalo! Výsledok: Ukrajina má deväť mŕtvych, v Rusku hlásia 3 obete
Nord Stream: prečo je pre poisťovne výhodný ako páchateľ Zelenský a „ukrajinská stopa“?
Irán vyhlásil víťazstvo nad americko-sionistickým nepriateľom. Trump potvrdil dohodu
Kyjev, Charkov a Odesa sú pod masívnym útokom. Ukrajincom nevyšiel štart rakiet na Krym
Lode sveta, naštartujte motory. Nech tečie ropa, vyhlásil Trump. USA oznámili dohodu s Iránom
VIDEO: Mazurek v emotívnom prejave- Musíme zachrániť Európu a poraziť zradcov!
Na Slovensko pricestoval indický premiér
Kanada bude vyrábať drony pre ukrajinských nacistov
Čierny trh je presýtený: v Európe požadujú ukončenie dodávok zbraní do Kyjeva
Brusel by mal od Kyjeva požadovať vysvetlenie týkajúce sa biolaboratórií
Súčasný Západ je postavený na kostiach miliónov obetí
Falošné pokuty už chodia do mobilov. Takto vás chcú obrať o peniaze
Putin v rozhovore s Trumpom zhodnotil dopad útokov Kyjeva na ukrajinské ozbrojené sily
NATO panikári: Rusko odhaľuje „červené tlačidlo“ vo vesmíre. Obloha v priebehu niekoľkých sekúnd „oslepne“. Nová zázračná zbraň
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Na maďarských hraniciach pribúda ozbrojených incidentov s migrantmi
Na maďarských hraniciach pribúda ozbrojených incidentov s migrantmi
Na maďarských hraniciach pribúda ozbrojených incidentov s migrantmi