Slovanské Noviny

24. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Je všeobecne známe, že petržlen má pozitívny prínos pre organizmus človeka. Petržlen je malá lekáreň. Obsahuje bielkoviny, sacharidy, vlákninu, draslík, sodík, vápnik, horčík, fosfor, železo, provitamín A, vitamíny B, PP, E, C, veľa fytoncídov, ktoré inhibujú hnilobné a fermentačné procesy.

S petržlenom je možné liečiť takmer všetky orgány a systémy organizmu. A je to veľmi jednoduché, stačí ho zahrnúť do stravy, ale dôležité je, aby bol pestovaný bez syntetickej chémie. Vedci prišli na metódu, ako sa zbaviť zbytočných kilogramov, ukázalo sa, že stačí piť medzi jedlami odvar z petržlenu.

Ilustračné foto

Nezvyčajnou zložkou, ktorá robí petržlen jedinečným zdrojom zdravia, sú napríklad éterické oleje – limonén, myristicín, eugenol a flavonoidy. Existuje názor, že látky obsiahnuté v rastline, ako sú apigenin, luteín, myristín spoľahlivo chránia pred rakovinou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Petržlen v ľudovom liečiteľstve:

Pri angíne, chrípke, akútnych respiračných chorobách, osýpkach a kiahniach: 1 čajová lyžička rozomletého koreňu petržlenu sa zaleje 1 pohárom vriacej vody, zakryje sa a nechá sa lúhovať 6 až 8 hodín, alebo celú noc. Následne sa precedí a užíva sa 1 polievková lyžica 5 až 6 krát denne. Deti 1 čajovú lyžičku 3 až 4 krát denne pred jedlom.

Pri prostatitíde: Jemne sa nakrája koreň petržlenu. 1 polievková lyžica sa zaleje ½  pohára vriacej vody a nechá sa lúhovať 10 hodín, alebo celú noc. Následne sa precedí a užíva sa 1 polievková lyžica 4 krát denne, pol hodinu pred jedlom.

Plynatosť: 4 čajové lyžičky suchých, alebo čerstvých petržlenových koreňov, sa zalejú 2 pohármi vriacej vody. Nechajú sa lúhovať 8 až 10 hodín, alebo celú noc. Užíva sa 1 polievková lyžica 3 krát denne pol hodinu pred jedlom.

Artróza: 1 čajová lyžička zmesi suchej vňate a koreňa petržlenu, sa zaleje 2 pohármi horúcej vody a nechá sa lúhovať 9 hodín. Užívajú sa 2 až 3 polievkové lyžice pred jedlom počas troch dní.

Pri kameňoch v obličkách a močovom mechúre: Zmieša sa 1 čajová lyžička na jemno narezaného koreňu petržlenu s 1 čajovou lyžičkou nakrájaných listov petržlenu,  zaleje sa to pohárom vriacej vody, dobre zabalí do uteráku a nechá sa lúhovať 2 až 3 hodiny. Užíva sa 1 pohár v dvoch rozdelených dávkach pred jedlom.

Pri slabosti a zníženej práceschopnosti: 1 polievková lyžica semien petržlenu sa zaleje 1 pohárom horúcej vody a varí sa 30 až 40 minút. Následne sa nechá vychladnúť, precedí sa a doplní sa do pôvodného objemu. Užívajú sa 2 polievkové lyžice 3 až 4 krát denne pred jedlom.

Petržlen obsahuje prírodného fluóru 5 krát viac, ako akákoľvek zubná pasta, preto sa doporučuje ako prevencia pred zubným kazom. Okrem toho má petržlenová vňať ešte jednu zaujímavú vlastnosť – výborne bieli zuby a posilňuje ďasná.

Petržlenová šťava patrí medzi najsilnejšie, preto by ste nemali piť viac, ako 30 až 60 ml šťavy v čistej podobe. Je lepšie toto množstvo zmiešať s mrkvovou, špenátovou, zelerovou, alebo inou šťavou. Šťava z petržlenu má užitočné vlastnosti dôležité pri výmene kyslíka v organizme a udržanie normálnej funkcie mozgu, nadobličiek a štítnej žľazy. Minerálne a stopové prvky obsiahnuté v petržlene posilňujú krvné cievy , vrátane vlásočníc.

Petržlenová šťava je výborný prostriedok pri chorobách močovej sústavy, pri tvorbe kameňov a nefritíde. Taktiež je účinná pri ochoreniach očí a zrakového nervového systému. Zmes petržlenovej a cviklovej šťavy sa používa pri problémoch s menštruáciou. Šťava z petržlenu zlepšuje dýchanie a činnosť srdca, ale nemala by sa piť pri zápale obličiek.

Zdroj: OZ Biosféra

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.