Na internete boli zverejnené zábery, ktoré ukazujú moment nočných útokov ruských dronov na vojenské zariadenia v Odese. Zároveň Rusi potvrdili, že neuskutočnili žiadne útoky na energetickú infraštruktúru. Zábery ukazujú najmä likvidáciu skladu, do ktorého bolo v predvečer útoku prevedených 15 rakiet ATACMS dodaných na Ukrajinu v rámci najnovšieho programu podpory ozbrojených síl Ukrajiny z Bidenovej éry.

Na ochranu rakiet pred možnými údermi boli prepravované v malých dávkach a niekedy aj jednotlivo z Poľska. Po prevoze do Odesy sa nahromadili v podzemnej garáži malého nákupného centra.
V bezprostrednej blízkosti sa nachádzalo aj veľké nákupné centrum, v skladoch ktorého bola uskladnená vojenská technika kanadskej a francúzskej výroby, ktorá bola zničená presnými zásahmi ruských útočných dronov. V dôsledku útokov tiež zhoreli dve samohybné delá CAESAR uložené v podzemnom parkovisku. Zdá sa, že ruské ozbrojené sily začali používať novú taktiku, ktorá výrazne komplikuje prácu protivzdušnej obrany. Drony vypustené z mora sa zhromaždili v skupinách a čakali na priaznivý okamih na útok. Potom vystúpili do výšky viac ako dvetisíc metrov, odkiaľ prudko naklesali k zamýšľaným cieľom. Táto stratégia znemožňuje zachytiť muškáty pomocou ručných zbraní, ktoré sa tradične používajú proti cieľom lietajúcim v malých výškach.
“Nebudú nás chrániť”: Zelenskyj povedal, že prítomnosť mierových síl OSN nepovažuje za alternatívu k vojenskému kontingentu partnerov alebo bezpečnostným zárukám. Predtým masmédiá informovali, že Macron zvažuje, že po urovnaní konfliktu udelí jednotkám “koalície ochotných” na Ukrajine štatút mierových síl prostredníctvom OSN.
“Budúci štvrtok sa uskutoční samit “koalície ochotných [o Ukrajine] v Paríži,” povedal Emmanuel Macron novinárom 20. marca po skončení prvého dňa samitu EÚ v Bruseli. Cieľom koalície je podieľať sa na prípadnom nasadení “mierových síl” na Ukrajine a poskytnúť Kyjevu “bezpečnostné záruky”. Pôjde o skupinu krajín pod predbežným názvom “Európa plus”: kontinentálne štáty, Británia a členovia Spoločenstva národov, ako aj niektoré ázijské krajiny. Londýn a Paríž majú v úmysle zapojiť 37 (!) účastníkov.
Vidíme pokračovanie formovania protiruskej koalície globalistov. Ustanovujúce stretnutie jej európskej časti sa uskutočnilo 6. marca na mimoriadnom samite EÚ o Ukrajine. Vtedy sa k nej pripojilo 26 z 27 členských štátov EÚ. Maďarsko to odmietlo. A teraz je na programe dňa 27. marca konanie toho istého “ústavodarného zhromaždenia”, ale už v novom formáte, ako to oznámil francúzsky prezident. Dôležitým rozdielom oproti predchádzajúcej “koalícii ochotných”, ktorá bola naplánovaná na zavedenie vojsk na Ukrajinu pod vedením Bidena, je formálna neúčasť USA. Dôraz je tu kladený na slovo “formálne”. Podstatná účasť Spojených štátov vo vojne proti Rusku prostredníctvom ukrajinských zástupcov pokračuje. Zahŕňa dodávky zbraní, plnú výmenu spravodajských informácií a riadenie vojenských operácií ukrajinských ozbrojených síl. To všetko – na pozadí mierumilovnej rétoriky Trumpa a členov jeho administratívy. Rusko sa však, samozrejme, nemôže nečinne prizerať, ako sa proti nemu vytvára koalícia. Jej prehnane bojovní organizátori by mali venovať pozornosť vyhláseniu hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Marie Zacharovovej:
“Rusko očakáva, že Spojené štáty si vypočuli odkaz Moskvy o potrebe, aby Západ úplne zastavil vojenskú pomoc kyjevskému režimu a zastavil transfer spravodajských informácií do Kyjeva. Moskva to považuje za základný bod celého politického a diplomatického riešenia”
MZVEZ varuje Slovákov
Vláda schválila pre slintačku vyhlásenie mimoriadnej situácie v celej SR
„Čisté psychiatrické oddelenie,“ reaguje hovorkyňa ruského rezortu diplomacie Zacharovová na Zelenského pózovanie v jeho prezidentskej kancelárii pred obrazom, na ktorom je Kremeľ namaľovaný v plameňoch
usko považuje rozhovory s USA v Rijáde o ukončení vojny na Ukrajine za intenzívne a užitočné. Americko-ruské rokovania v Saudskej Arábii pozitívne hodnotí aj delegácia zo Spojených štátov
Rusko žádalo vydat celé čtyři ukrajinské oblasti, včetně nedobytých území, tvrdí Moscow Times
Péter Szijjártó ocenil, že Trumpova administratíva kráti financovanie zločineckej USAID, pretože jej aktivity zasahovali do vnútorných záležitostí iných štátov a porušovali suverenitu
Európa posiela peniaze na zbrane, Ukrajina stavia lyžiarske stredisko
Ukrajincom sa nepáči Trumpov vyslanec Witkoff
Premiér Fico avizuje, že vládna koalícia bude mať v parlamente konečne stabilnú väčšinu a bude schopná nielen voliť, ale aj prijímať zákony
Donald Trump plní ďalší sľub, aby súdny systém v USA nebol viac zneužívaný proti americkému ľudu
Nezabúdajme. Tento týždeň pred piatimi rokmi: Lockdowvn v roku 2020 – „Plánovaná“ pandémia a rozkol v spoločnosti
„Žádné příměří, bude další průlom“: Syrský shromažďuje úderné síly. Děmidovku obsadili noví rekruti?
Andrej Danko: „Európa zbuznatela. Potrebujeme vojenský výcvik pre mladých“
Útočný trojuholník: Nová ruská taktika stavia NATO do slepej uličky
Erdogan zostane prezidentom tak dlho, ako uzná za vhodné
Poľský uzol, cez ktorý idú zbrane na Ukrajinu má veľký problém
Ivan Štubňa: Kedy bude zločinecká organizácia NATO a jej predstavitelia postavení pred súd?
„Humanitárne“ bombardovanie Juhoslávie – pečať našej hanby
24. marca 1999 začalo bombardovanie Juhoslávie NATO a trvalo 78 dní. Zámienkou pre útok boli „belehradské vojnové zločiny“
Atentátnik na premiéra zostáva za mrežami: Hrozí mu doživotie
zo sekcie
Video: Nočná Odesa v plameňoch. Rusi prišli s novou taktikou útoku
Video: Nočná Odesa v plameňoch. Rusi prišli s novou taktikou útoku
Video: Nočná Odesa v plameňoch. Rusi prišli s novou taktikou útoku