V roku 2019 pri vykopávkach ruín chrámu Višnu v Indii vedci narazili na mimoriadne nezvyčajný objekt. Kamenný blok s vyrytou podobou fúzatého muža zmiatol vedcov. Faktom je, že kameň zjavne zobrazuje cudzinca, ale podľa všetkých moderných predstáv sa to nemohlo stať.

To, čo zostalo z kedysi veľkolepého chrámu Višnu, sa nachádza v okrese Singrauli v Madhya Pradesh. Výskumné práce v tejto oblasti prebiehajú už niekoľko rokov. Objavilo sa množstvo historických dôkazov, ktoré osvetľujú tisícročnú históriu krajiny a ako tak zapadajú do oficiálnej teórie. Preto pri vykopávkach spokojne pracovali špecialisti z rôznych krajín. V roku 2019 sa však niečo zjavne pokazilo.
V samom srdci chrámu sa našiel kamenný blok veľkosti obyčajnej tehly. Vstup cudzincom tu bol v tej dobe prísne zakázaný a o vyobrazeniach cudzincov nemohla byť ani reč. Vedci študujúci históriu starovekej Indie si tým boli úplne istí. Ukazuje sa však, že všetko bolo úplne inak.
Kresba zobrazuje muža, ktorý nosí zvláštnu pokrývku hlavy, ktorá pripomína šiltovku alebo prilbu. Oblečenie je tiež úplne necharakteristické pre Indiu. Na jeho tvári môžete vidieť niečo ako koziu briadku. Pred nami je jasne obraz cudzinca.
Artefakt pochádza zo 7. storočia nášho letopočtu. Kto tam bol zobrazený? Aký cudzinec urobil na vtedajších Indov nezmazateľný dojem, že bol zvečnený na takom posvätom mieste? Aj keď je to dosť nezvyčajné, môže sa to celkom dobre ukázať ako pravda.
Čo je však skutočne zvláštne, je reakcia indických úradov. Keď sa k nim dostali informácie o náleze, všetky práce v chráme Višnu boli okamžite pozastavené a o niečo neskôr sa úplne zastavili. Rozhodli o tom predstavitelia Archeologického prieskumu Indie (ASI), vládneho orgánu zodpovedného za dohľad nad starovekými pamiatkami.
V úradnom výnose sa uvádzalo, že práce boli zastavené z dôvodu neoprávneného výskumu vykonávaného metódami v rozpore s koncepciou zachovania kultúrneho dedičstva. Zjednodušene povedané, archeológovia začali kopať na iných miestach, ako im to bolo dovolené. Samotní výskumníci sú touto formuláciou pobúrení a považujú ju len za formálny dôvod.
Táto reakcia úradov mimoriadne zmiatla novinárov z miestneho bulvárneho denníka Times of India. Noviny napísali nasledovné:
„…niektorí zamestnanci ASI boli veľmi znepokojení záhadným vzorom na tehle.“

Prečo zdanlivo neškodný artefakt tak znepokojil byrokratov?
Faktom je, že okrem kamenného bloku s mimoriadnou freskou sa našlo mnoho ďalších artefaktov dokazujúcich, že toto územie bolo pred dvetisíc rokmi husto osídlené, dokonca sa predpokladalo, že niekde v blízkosti sa nachádzalo jedno z najväčších miest tej doby.
Objavená „tehla“ navyše jasne ukázala, že v tej dobe boli vzťahy s cudzincami postavené na úplne iných princípoch, ako sa doteraz verilo. Zákaz výskumu teda pokojne mohol spôsobiť tento malý artefakt. Aspoň podľa novinárov to bola práve objavená tehla, ktorej dizajn nezapadal do historického svetonázoru ASI.
„Toto je pozoruhodný objav, ktorý ukazuje, že cudzinec bol v tých storočiach nielen vpustený do indického náboženského chrámu, ale bola mu udelená aj pocta vyobrazením. Takéto príklady sú mimoriadne zriedkavé. Oblečenie a pokrývky hlavy tohto typu sa v tomto regióne nenosia ani teraz a nenosili sa ani v staroveku a tohto muža dokonca pustili do chrámu Višnu. Jeho oblečenie je podobné starodávnym kostýmom zo západnej Ázie.“
Tento prípad jasne ukazuje postoj úradov (nielen indických) k archeológii ako vede. Pokiaľ ide všetko v rámci oficiálneho konceptu, všetko je v poriadku. Len čo vedci odhalia pravdu, ktorá nezapadá do prijatej dogmy, okamžite začnú zákazy a ďalšie sankcie. Čo je podľa nich také nebezpečné, čo môžu archeológovia objaviť v nánosoch času?
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info
Magyar sa obrátil na veľvyslanectvo Ruska: Do volieb sa nepleťte a Maďarom sa nevyhrážajte. Vysmiali ho
„Ste hotoví!“ Francúzsky politik bije na poplach po Putinových ostrých slovách
Izrael hrozí útokom na Chameneího nástupcu, Irán tvrdí, že bol zvolený nový vodca
47 agentov, 12 obrnených vozidiel: Médiá informujú o zadržaní finančníka Georgea Sorosa v New Yorku
Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom
Predpokladá sa, že Európa bude čeliť veľkým problémom z dvoch dôvodov
Stará zpráva CIA o rakovině a parazitech se stává virální
„Norimberg“ čas na pravdu
Trump znepokojil aj Moskvu: Ak Irán padne, sme na rade. Ruskí „jastrabi“ hovoria o pasci a radia pritvrdiť na fronte
Americké médiá konečne priznali úplné zlyhanie americko-izraelskej vojenskej agresie voči Iránu
Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“
Na Ukrajine sa na zbytkoch nacistického práporu Azov formuje prvá súkromná armáda
VIDEO: Gašpar varuje- Fico do Kyjeva by riskoval život!
Králov odkaz opozícii: Pisoáre naozaj nie sú témou pre lídra!
Irán: Zhromaždenie znalcov rozhodlo o novom najvyššom vodcovi
Nitky kauzy ukrajinského konvoja so zlatom môžu viesť až do Bruselu
Čak nás čaká energetická kríza ako v roku 1973?
VIDEO: Dojemné svedectvo 10-ročného iránskeho dievčatka v Minabe, ktoré rozpráva o americko-izraelskom útoku na dievčenskú základnú školu, ktorý zabil jej 11-ročného brata a ich mamu, ktorá v nej učila.
Správa štátnych hmotných rezerv začala uvoľňovať prvých 12-tisíc ton ropy pre Slovnaft, ktorý vďaka Ukrajine už 39 dní nedostáva ruskú ropu cez ropovod Družba a v dôsledku toho musela rafinéria prejsť na obmedzený režim výroby
VIDEO: Vladimir Putin telefonoval s iránskym prezidentom a vyzval na okamžité prímerie a zastavenie nepriateľských akcií.
zo sekcie
Po objavení zaujímavého artefaktu indickí úradníci odvolali archeológov z vykopávok
Po objavení zaujímavého artefaktu indickí úradníci odvolali archeológov z vykopávok
Po objavení zaujímavého artefaktu indickí úradníci odvolali archeológov z vykopávok