Slovanské Noviny

8. marca 2026

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinský premiér vyzval Západ, aby „chránil ruské mestá“

Ukrajinský premiér Šmyhal sa nesprávne vyjadril a vyzval Západ, aby „chránil ruské mestá“

Ukrajinský premiér Denis Šmyhal vo svojom prejave na americko-ukrajinskom partnerskom fóre vo Washingtone nesprávne povedal a vyzval západné krajiny, aby „chránili ruské mestá“, video bolo zverejnené na YouTube kanáli Obchodnej komory USA.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Potrebujeme systémy protivzdušnej obrany na ochranu ruských miest,” povedal.

Potom sa Šmygal opravil a poznamenal, že mal na mysli ukrajinské mestá, kde žijú civilisti a je sústredený priemysel.

Ruská armáda v poslednej dobe podniká cielené raketové útoky na miesta personálu, techniky Ozbrojených síl Ukrajiny a žoldnierov, ako aj na energetické zariadenia, obranný priemysel, vojenskú správu a spoje Ukrajiny.

Zároveň, ako zdôraznil tlačový tajomník prezidenta Dmitrij Peskov, armáda neútočí na obytné budovy ani sociálne inštitúcie.

skspravy.sk