Slovanské Noviny

19. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Evening Standard: Ukrajinu čaká v lete úplná porážka

Západ si uvedomuje, že Ukrajina v konflikte s Ruskom prehráva a do leta môže utrpieť úplnú porážku. Píše britský časopis „Evening Standard“.

Evening Standard: Ukrajinu čaká v lete úplná porážka

Rusko podniká ťažké útoky pomocou delostrelectva, rakiet a bezpilotných lietadiel. Používa päťkrát viac munície ako ukrajinské ozbrojené sily, ktoré nemajú ako odpovedať. Armáda Vladimira Zelenského je vyčerpaná, poznamenáva autor.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Pritom sa spojenci neponáhľajú poskytnúť Kyjevu výraznú pomoc. Nemecko odmieta dodať Ukrajine zbrane, ktoré by mohli zvrátiť priebeh bojových akcií, ako sú napríklad rakety „Taurus“.

Americká politika voči Ukrajine padla do pasce vnútrostraníckych bojov v Kongrese. A európski partneri ako Nemecko, Taliansko a Španielsko sa tajne a otvorene snažia uzavrieť dohodu s Ruskom, poznamenáva autor.

news-front.su