„Občania toho majú plné zuby,“ začal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (HLAS – SD) svoj prejav smerom k novému predsedovi SaS Branislavovi Gröhlingovi. A nie, že by nemal pravdu…

„Päť mesiacov sa neriešilo nič vami, iba Trestný zákon. Trestný zákon bol prijatý iba preto, že sme tu mali za vašej vlády obdobie, kedy Igor Matovič chodil a ukazoval, že máme čakať, kedy príde NAKA a zoberie poslancov paralmentu do basy!“ vyjadril sa minister vnútra a svoj hnev vôbec netajil. „Ja som v tom parlamente sedel. Zomreli dvaja ľudia v base! Pán Lučanský a pán Krivočenko. Za vašej vlády! Keď bola ministerkou spravodlivosti pani Kolíková!“ povedal Matúš Šutaj Eštok a Gröhling iba ticho čušal so sklonenou hlavou.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Pri ofenzíve Eštoka sa nezmohol k slovu ani majster úvodníkov Richard Dírer
Afektovaný Riško Dírer, ktorý zo seba robí hrdinu iba v úvodníkoch TA3, kde si neodpúšťa iróniu tretieho stupňa, zostal sedieť potichu, pozeral sa a vyzeral ako pocikané šteňa. Útok na adresu SaS ho totiž zbavil akýchkoľvek argumentov. A minister vnútra nakladal Gröhlingovi aj ďalej. Teraz totiž zelení liberáli nerobia v rámci opozície nič iné, než to, že chodia v závese za progresívcami fňukať do Bruselu a škodiť Slovensku.
„Toto je vaša mentalita! Mentalita pána Šimečku a pána Korčoka. A to sa netvárme, že je to nejaká nestranná Európska komisia! Pretože komisár pre spravodlivosť pán Reynedrs je súčasťou politického spektra Michala Šimečku. Títo ľudia nerobia nič iné, nepozerajú na fakty. My dennodenne komunikujeme s Európskou komisiou, vysvetľujeme im fakty, že ÚŠP nemá akýkoľvek dosah na právny systém Slovenskej republiky, že iba vy, opoziční poslanci chodíte kydať na Slovensko a škodiť Slovensku. Pretože pre vás čím horšie pre Slovensko, tým lepšie pre vás!“ ukončil Matúš Šutaj Eštok svoj zdrvujúci monológ.
Takúto verbálnu stratégiu označil minister vnútra za mentalitu Šimečku a Ivana Korčoka, ktorý zasadzujú jedovaté semeno do prostredia slovenskej politiky a otravuje ním celé Slovensko.
Pár srdečných slov od Eštoka aj do prezidentského paláca
„Ja sa čudujem pani prezidentke, že sa nedokáže i teraz postaviť na stranu Slovenska, ale je rovnako v jednom šíku a preto si neželám pokračovanie toho, čo chcete vy! Pani Čaputovej a pána Kisku, ktorý hovoril, že to je mafiánsky štát!“ nebál sa zaútočiť adresne na umrnčanú princeznú na hrášku a pozemkového podvodníka a úžerníka minister vnútra.
Matúš Šutaj Eštok chce hrdé a suverénne Slovensko, ktorému nebude nikto zasahovať do jeho kompetencií. Vyzval nemohúceho Gröhlinga, aby prestal klamať, lebo jeho slová sú prázdne lži. Ak tvrdia „slobodní a solidárni“ liberáli o znižovaní trestných činov, ktoré majú dosah na Európsku komisiu, podotkol, že sú to iba bludy a podotkol, že garantom spravodlivosti na Slovensku je Generálna prokuratúra, nie Daniel Lipšic, Lipšic proopozičný, ktorý nesie zodpovednosť za zatváranie ľudí na politickú objednávku.
Opozícia bude mrnčať. Už len „zo slušnosti“
Moderná európska legislatíva zo zásady frflania opozície jednoducho neladí ich ušiam a jediným prejavom ich aktivity je oponovať proti hocičomu. Pretože je to ich náplňou dňa už od rána, keď sa prezlečú z pyžama do športového obleku. Alebo kimona, ako to urobil nedávno progresívny poslanec Sabo. A hurá, do parlamentu!
Koalícia komparovala trestné sadzby aj s ostatnými štátmi v EÚ. Ak majú podľa Gröhlinga problémy s EÚ, majú frflať na ich adresu. Podľa reakcií nového „predsedu“ SaS i nespokojne sa mrviaceho Dírera bolo v diskusii jasné, kto má vedúcu reč. Dúhový Dírer a doslova zelený Gröhling sa jednoducho pri plamennej reči ministra vnútra, ktorý nepatrí medzi nejaké nátierky nedostali ani k slovu.
hlavnydennik.sk
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Matúš Šutaj Eštok vyprášil chrbáty slabochovi Gröhling a Dírera postavil do kúta
Matúš Šutaj Eštok vyprášil chrbáty slabochovi Gröhling a Dírera postavil do kúta
Matúš Šutaj Eštok vyprášil chrbáty slabochovi Gröhling a Dírera postavil do kúta