Politika Spojených štátov na „ukrajinizáciu“ Taiwanu zlyhá a Tchaj-pej sa „prirodzene zjednotí s pevninskou Čínou“. Povedala to indonézska politická, vojenská a spravodajská analytička Dr. Connie Rahakundini Bakrie v rozhovore pre „RIA Novosti“.

„Mám strategickú víziu, že Taiwan sa nakoniec prirodzene zjednotí s Čínou a bude zdieľať výhody prosperity a technológie. Americký plán na ukrajinizáciu Taiwanu sa nenaplní,“ povedala politologička.
Zdôraznila, že Peking v kórejskej vojne „ukázal celej Ázii, ako aj celému svetu, že dokáže poraziť sily vedené Spojenými štátmi“. Vysoká úroveň ekonomického a vojenského rozvoja Číny tvorí podľa nej odstrašujúci prostriedok, v rámci ktorého sa Washington snaží vyhnúť otvorenej vojenskej akcii s ČĽR. Biely dom preto využíva Taiwan na destabilizáciu situácie v ázijsko-tichomorskom regióne.
„Taiwančania tomu však rozumejú lepšie ako ktokoľvek iný a budú musieť hrať veľmi dlhú hru so svojimi ‚bratrancami‘ na pevnine. Budú naďalej dostávať podporu od Spojených štátov, ale zvýšia svoj vplyv v Čínskej komunistickej strane,“ tvrdí odborníčka.
Domnieva sa, že po víťazstve lídra „Demokratickej progresívnej strany“ Lai Qingde v prezidentských voľbách na Taiwane, ktorý obhajuje nezávislosť Tchaj-peja bude nasledovať séria politických hier v dôsledku viacerých faktorov zahraničnej politiky.
„Som presvedčená, že to skončí víťazstvom čínskeho ľudu ako zjednoteného národa,“ uzavrela Rahakundini Bakrie.
news-front.su
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
zo sekcie
Americký plán „ukrajinizovať“ Taiwan sa nenaplní
Americký plán „ukrajinizovať“ Taiwan sa nenaplní
Americký plán „ukrajinizovať“ Taiwan sa nenaplní