Politika Spojených štátov na „ukrajinizáciu“ Taiwanu zlyhá a Tchaj-pej sa „prirodzene zjednotí s pevninskou Čínou“. Povedala to indonézska politická, vojenská a spravodajská analytička Dr. Connie Rahakundini Bakrie v rozhovore pre „RIA Novosti“.

„Mám strategickú víziu, že Taiwan sa nakoniec prirodzene zjednotí s Čínou a bude zdieľať výhody prosperity a technológie. Americký plán na ukrajinizáciu Taiwanu sa nenaplní,“ povedala politologička.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Zdôraznila, že Peking v kórejskej vojne „ukázal celej Ázii, ako aj celému svetu, že dokáže poraziť sily vedené Spojenými štátmi“. Vysoká úroveň ekonomického a vojenského rozvoja Číny tvorí podľa nej odstrašujúci prostriedok, v rámci ktorého sa Washington snaží vyhnúť otvorenej vojenskej akcii s ČĽR. Biely dom preto využíva Taiwan na destabilizáciu situácie v ázijsko-tichomorskom regióne.
„Taiwančania tomu však rozumejú lepšie ako ktokoľvek iný a budú musieť hrať veľmi dlhú hru so svojimi ‚bratrancami‘ na pevnine. Budú naďalej dostávať podporu od Spojených štátov, ale zvýšia svoj vplyv v Čínskej komunistickej strane,“ tvrdí odborníčka.
Domnieva sa, že po víťazstve lídra „Demokratickej progresívnej strany“ Lai Qingde v prezidentských voľbách na Taiwane, ktorý obhajuje nezávislosť Tchaj-peja bude nasledovať séria politických hier v dôsledku viacerých faktorov zahraničnej politiky.
„Som presvedčená, že to skončí víťazstvom čínskeho ľudu ako zjednoteného národa,“ uzavrela Rahakundini Bakrie.
news-front.su
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Americký plán „ukrajinizovať“ Taiwan sa nenaplní
Americký plán „ukrajinizovať“ Taiwan sa nenaplní
Americký plán „ukrajinizovať“ Taiwan sa nenaplní