Podľa ruského vojenského experta bude čoraz menej ľudí podporovať Ukrajinu a viac sa zameriavať na záujmy vlastnej krajiny. Anatolij Matvijčuk, ruský vojenský expert zdôraznil, že Viktor Orbán a Robert Fico by mohli vytvoriť precedens v Európskej únii.

Krajiny Európskej únie môžu znížiť svoju podporu Ukrajine, aby ochránili národné záujmy, povedal pre ruskú tlačovú agentúru Lenta plukovník vo výslužbe Anatolij Matvijčuk, vojenský expert.
V rozhovore Matvijčuk okrem iného hovorí o precendese, ktorý svojou politikou vytvoril Viktora Orbána v Európe, pretože maďarský premiér ako prvý uprednostnil záujmy svojej krajiny pred záujmami Ukrajiny.
Podľa experta by k veľkému obratu mohlo viesť to, že Slovensko po zvolení Roberta Fica pozastavilo dodávky zbraní, hoci ako prvý členský štát NATO poslalo na Ukrajinu bojové lietadlá.
„Myslím si, že potom väčšina rozumných krajín zmrazí svoju podporu a pomaly uvidíme, ako záujem o Ukrajinu zoslabne,“ vyhlásil plukovník.
ČAPUTOVÁ STOPLA VOJENSKÚ POMOC UKRAJINE! Musí rešpektovať výsledky volieb
Prezidentka Zuzana Čaputová zarazila úradnícku vládu! Postavila sa proti zámeru ministerstva obrany poskytnúť ďalší balík vojenskej pomoci Ukrajine v situácii, keď parlamentné voľby vyhrali strany, ktoré takúto pomoc odmietajú, informoval Denník N. Na „stopku“ reagoval aj český premiér Petr Fiala, ktorý tvrdí, že sa nevyužívajú všetky prostriedky na pomoc Ukrajine.
hlavnydennik.sk
24. december u Slovanov
Zelenského 20 bodov navrhovaného „mierového plánu“
Elektromobily sú na brutálnom ústupe. Prečo o nich klesá záujem raketovým tempom?
Všetci vtedy obvinili Rusko. Po štyroch mesiacoch Estónsko muselo priznať, že dron, ktorý spadol na jeho územie bol ukrajinský
Predpoveď slávneho generála sa napĺňa: Európa sa pripravuje na veľkú vojnu
V. A. Nebenzja na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN o situácii okolo Venezuely
„Ruský jazyk je silnejší ako ukrajinizácia,“ tvrdí bulharský politik
Ruský systém protivzdušnej obrany S-500 dokáže odhaliť stíhačky F-35
Miroosnova
Vysoké ceny ropy ako nástroj americkej finančnej politiky
Prírodná sila
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
zo sekcie
Viktor Orbán a Robert Fico by mohli vytvoriť precedens v EÚ
Viktor Orbán a Robert Fico by mohli vytvoriť precedens v EÚ
Viktor Orbán a Robert Fico by mohli vytvoriť precedens v EÚ