Upadajúci režim na Západe má veľké obavy z toho, že procesy na Slovensku budú príkladom aj pre ďalšie štáty. Fico v kresle slovenského premiéra bude pre Maďarsko silným spojencom v rámci EÚ a pre nespokojných občanov s Fialovým režimom v Českej republike znamená výsledok volieb na Slovensku veľkú inšpiráciu.
Západné propagandstické médiá a hlavné PR trúby korporátno-militaristických režimov v EÚ, Veľkej Británii a USA bijú na poplach, pretože sa obávajú, že výsledok parlamentných volieb na Slovensku a možnosť zostavenia vlády Robertom Ficom, bude mať vplyv na celkovú situáciu v Európe aj vo svete.
Vláda na čele so Smerom-SD by mohla predstavovať výzvu pre NATO a ohroziť vojenskú pomoc SR pre Ukrajinu. Píšu o tom viaceré zahraničné médiá v reakcii na výsledky sobotňajších parlamentných volieb. TASR správu prevzala z webových stránok staníc BBC a CNN a portálu denníka The Guardian.
BBC píše, že v parlamentných voľbách na Slovensku zvíťazila „populistická pro-moskovská strana na čele s bývalým premiérom Robertom Ficom“. Dodáva, že ľavicový Smer sľubuje okamžité ukončenie vojenskej pomoci pre Ukrajinu.
Volebné víťazstvo Smeru môže zase podľa CNN predstavovať výzvu pre NATO a jednotu EÚ v spojitosti s Ukrajinou. Americká stanica pripomína Ficov odmietavý postoj voči vstupu tejto krajiny do NATO.
CNN tiež uviedla, že liberálna strana Progresívne Slovensko, ktorá vo voľbách skončila na druhom mieste, podporuje úplne inú budúcnosť pre krajinu vrátane pokračovania výraznej podpory Kyjeva či udržiavania pevných väzieb so Západom.
The Guardian parafrázuje vyjadrenia Roberta Fica z nedeľňajšej tlačovej konferencie po potvrdení víťazstva. Smer-SD podľa jeho predsedu v prípade, ak bude zostavovať vládu, urobí všetko pre čo najrýchlejší prístup k mierovým rokovaniam vo vojne na Ukrajine. Strana je podľa jeho slov pripravená pomáhať humanitárne a tiež pomôcť pri obnove štátu. Na vyzbrojovanie má však iný názor.
Zahraničné médiá si tiež všímajú, že Fico je blízkym spojencom maďarského premiéra Viktora Orbána, najmä v spojitosti s kritickým postojom k EÚ. Orbán prostredníctvom sociálnej siete X zagratuloval Ficovi k víťazstvu a vyjadril záujem o spoluprácu.
„Hádajte, kto je späť! Gratulujem Robertovi Ficovi k nespochybniteľnému víťazstvu v slovenských parlamentných voľbách. Vždy je dobré spolupracovať s vlastencom. Teším sa na to!“ napísal Orbán.
Radosť z výsledku slovenských parlamentných volieb a zo šance na vytvorenie stabilnej vlády vyjadril aj maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó, ktorý pri tejto príležitosti vyzdvihol, že Fico ako líder víťaznej strany uvažuje o vojne, migrácii a rodových otázkach rovnako ako Maďarsko.
Militaristické režimy v EÚ, Spojenom kráľovstve a USA sa obávajú, že Maďarsko môže získať silného spojenca v rámci EÚ, pre Českú republiku bude proces na Slovensku znamenať silnú inšpiráciu a následný impulz bude mať silný vplyv na situáciu v Európe a celkovú geopolitiku vo svete.
Zdroj: cas.sk / InfoVojna
VIDEO: „Už sa začína hovoriť, ako nacistickí vojaci trpeli počas Bitky o Moskvu.
Eurobellicizmus: hrozba vzniku štvrtej ríše
Jean Marcal: Bratstvo bavorských iluminátov
Elektrický pôvod vzniku hrudiek zlata
Nositeľ „trójskeho koňa“ a systém riadenia toku primárnych hmôt prostredníctvom slov
„Prišlo to v najhoršom čase. Dopady budú veľké, najmä pre farmárov, ale aj potravinársky priemysel, pretože tých zvierat naozaj veľa nemáme a každé usmrtené zviera znižuje ekonomický potenciál poľnohospodárov,“ hovorí o slintačke a krívačke bývalý šéf veterinárnej správy Bíreš
VIDEO: Ruský prezident Vladimir Putin navrhuje, aby Ukrajina prešla pod dočasnú správu OSN a usporiadala voľby.
VIDEO: Ruská armáda našla hromadu popravených ruských rodičů s malými dětmi, kteří se stali obětí etnického začišťování okupované Kurské oblasti od ruského obyvatelstva.
VIDEO: V Moskve vznikol Medzinárodný klub ľudovej jednoty. S prejavom na jeho zasadnutí vystúpil aj Štefan Harabin
VIDEO: Europoslanec Kaliňák reagoval na pamflet Silvie Porubänovej, plný lží so zameraním na ochranu politických mimovládok, a vyzval šéfku Slovenského národného strediska pre ľudské práva, aby okamžite odstúpila z funkcie
Francúzsky prezident Macron sa zaviazal vytvoriť sily, ktoré budú nasadené na Ukrajine po uzavretí mieru s Ruskom.
VIDEO: „Putin nechce mier, jeho cieľom je rozdeliť USA a Európu
Je Arktída územím dialógu?
Ruský a čínsky pohľad na bezpečnosť sveta
Slepá dôvera v NATO: ako ničomní britskí inštruktori hubili vojakov ukrajinskej armády
Šéf ruskej zahraničnej rozviedky Naryškin obvinil Európsku úniu zo šírenia nacistickej propagandy a protiruských naratívov
Americký prezident Donald Trump oznámil zavedení 25% cel na všechna auta vyráběná mimo Spojené státy.
Vlivný americký exsenátor si odpyká trest za sex s nezletilými v Praze.
VIDEO: „Putin brzo zemře a všechno skončí,“ prohlásil ukrajinský diktátor Zelenskyj
VIDEO: Exriaditeľ kontrarozviedky SIS Peter Tóth o prokurátorovi Danielovi Lipšicovi a jeho mediálnych propagandistoch na čele s Monikou Tódovou preukázateľne financovanej americkým Deep state cez USAID
zo sekcie
Vláda Smeru by mohla ohroziť pomoc pre Ukrajinu, píšu médiá hlavného korporátneho a militaristického prúdu BBC, CNN & spol.
Vláda Smeru by mohla ohroziť pomoc pre Ukrajinu, píšu médiá hlavného korporátneho a militaristického prúdu BBC, CNN & spol.
Vláda Smeru by mohla ohroziť pomoc pre Ukrajinu, píšu médiá hlavného korporátneho a militaristického prúdu BBC, CNN & spol.