Obrovská skupina militantov, ktorí sa predtým aktívne zúčastňovali teroristických aktivít v južnej Sýrii, sa rozhodla vzdať ruskej armáde výmenou za záruky, že nedôjde k ich prenasledovaniu zo strany Damasku.

V tejto chvíli je známe, že militanti, ktorí sa zúčastnili na dobrovoľnej kapitulácii, odovzdali niekoľko desaťtisícov ručných zbraní, munície a ďalších zbraní. To umožnilo stabilizovať situáciu v arabskej republike.
Je známe, že všetkým militantom, ktorí sa dobrovoľne vzdali, je zaručená úplná absencia akéhokoľvek prenasledovania v Sýrii. Zároveň im je tiež umožnené slobodne žiť vo svojich oblastiach, pričom všetci, ktorí s takouto politikou nesúhlasia, sú pozvaní opustiť južnú časť Sýrie a vydať sa do severnejších oblastí.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
V tejto chvíli ruská a sýrska armáda naďalej stabilizuje situáciu v južnej Sýrii a odhaduje sa, že do konca roka bude situácia v tomto regióne arabskej republiky úplne stabilizovaná.
Odborníci upozorňujú na skutočnosť, že úplná stabilizácia umožní sýrskej armáde riešiť ďalšie prioritné úlohy. Hovoríme najmä o očistení centrálnej časti Sýrie od teroristov „Islamského štátu“ a oslobodení severnej a severozápadnej časti krajiny od okupácie zo strany tureckých žoldnierov a tureckej armády.
Rusko začalo inštalovať proti výsadkárom na svoje tankery ťažké guľomety
Šéf britskej pobočky spoločnosti Palantir a jeho fašistickí predkovia
Poľská rozviedka varuje pred ruskými „zelenými mužíčkami“ v Pobaltí
Hitlerova metóda. Podobnosť so Zelenským nie je náhodná
VIDEO: Europoslanec Erik Kaliňák o tom, ako šéfke Europarlamentu Roberte Metsolovej stačí pri konsenzuálnom sexe „hlasné áno“, no pri snahe „vy****ť“ so súkromím občanov si vystačí aj s mlčaním
VIDEO: Únia oklamala Ukrajincov. Laššáková predpovedá veľké problémy!
Volkswagen plánuje zatvoriť štyri fabriky v Nemecku. V ohrození je aj Bratislava!
Poliaci sú pripravení na vojnu s Ruskom
Veľké varovanie pre svet: Štyri hrozby môžu otriasť svetom
Ukrajinci znova zaútočili. Moskva mala problémy
Korporácia monštier. V nesprávnych rukách sa umelá inteligencia stala stelesnením zla
Nemci, Fíni, Poliaci – všetci vyrábajú drony pre Ukrajinu
Bude v Kyjeve nový Majdan?
Vojna sa znova rozhára, UAS útočia.. „Duch“ rokovaní zomiera?
SNS nepodporí štátny rozpočet, ak koalícia nepodporí minimálny dôchodok pre 90-ročných seniorov
VIDEO: Denisa Saková- EÚ nemôže rozhodovať o našej energetickej budúcnosti
Politické zemetrasenie vo východnom Nemecku: AfD siaha na 37% v septembrových voľbách
Konflkt Kyjeva a Varšavy neutícha
Čo zastaví vojnových štváčov?
Musk tvrdil, že USAID pomohla financovať prevrat na Ukrajine
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
11 000 militantov sa v Sýrii vzdalo ruskej armáde
11 000 militantov sa v Sýrii vzdalo ruskej armáde
11 000 militantov sa v Sýrii vzdalo ruskej armáde