Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

“Zoznam nepriateľov”. Americkí senátori žiadajú od Blinkena vysvetlenie k ukrajinskému zoznamu „trumpistov a komunistov“

Americký republikánsky senátor James David Vance a republikánsky zástupca Snemovne reprezentantov Matt Gaetz požadujú odpovede od ministra zahraničných vecí USA Antonyho Blinkena

v súvislosti so zverejnením zoznamu „trumpistov a komunistov“ ukrajinskou mediálnou spoločnosťou TEXTY spojenou s americkou vládou, informuje  Fox news.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Republikánsky senátor z Ohia J.D. Vance a republikánsky poslanec Matt Gaetz požadujú odpovede od ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena v súvislosti s neziskovou organizáciou pridruženou k americkému ministerstvu zahraničných vecí, ktorá zverejnila zoznam Američanov s názvom „trumpisti a komunisti“ za ich odpor k poskytovaniu ďalších amerických finančných prostriedkov,“ uvádza publikácia na webovej stránke kanála.

Podľa neho zákonodarcovia napísali list Blinkenovi, v ktorom uviedli, že tento zoznam je „zámienkou na očierňovanie obrovskej skupiny Američanov, ktorí sú skeptickí voči pomoci Ukrajine v tej či onej forme“ a „zoznam nepriateľov“.

Minulý týždeň spoločnosť TEXTY, ktorá je spojená s americkou vládou, zverejnila zoznam ľudí a organizácií, ktoré sú proti tomu, aby Washington pokračoval v prideľovaní novej podpory Kyjevu, vrátane bývalého okupanta Bieleho domu Donalda Trumpa a niekoľkých vplyvných kongresmanov.

Ako uvádza Inštitút Rona Paula pre mier a prosperitu na svojej webovej stránke, zoznam zahŕňal 391 jednotlivcov a 76 organizácií. Na zozname sú novinár Tucker Carlson, podnikateľ Elon Musk, psychológ Jordan Peterson, bývalý kongresman Ron Paul a politická aktivistka Medea Benjaminová.

Okrem nich je na zozname bývalý americký prezident Donald Trump, ktorý sa opakovane kriticky vyjadril o perspektívach ďalšej finančnej pomoci Ukrajine, ako aj členovia Kongresu Marjorie Taylor Greene, Paul Gosar, Rand Paul, Anna Paulina Luna a Andy Biggs.

Zverejnenie tohto zoznamu vyvolalo kritiku vo Washingtone. Riaditeľ Inštitútu Rona Paula Daniel McAdams, ktorý bol tiež zaradený do tohto zoznamu, teda povedal, že cieľom je „očierniť“ amerických politikov, novinárov a iné vplyvné osoby ako údajných agentov ruského vplyvu.

Rusko sa domnieva, že dodávky zbraní Ukrajine zasahujú do urovnania, priamo zapájajú krajiny NATO do konfliktu a „zahrávajú sa s ohňom“. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov poznamenal, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Ukrajinu, sa stane pre Rusko legitímnym cieľom.

Spojené štáty a NATO sú podľa neho priamo zapojené do konfliktu, a to nielen dodávkami zbraní, ale aj výcvikom personálu vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku a ďalších krajinách. Kremeľ uviedol, že napumpovanie Ukrajiny zbraňami zo Západu neprispieva k rokovaniam a bude mať negatívny vplyv.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.