Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Rekreačné poukazy sú nástrojom aj na vyplatenie odmeny, pretože sa z nich neplatia žiadne odvody.

Uviedol to v stredu predseda SNS Andrej Danko na tlačovej konferencii s tým, že preto môžu byť zaujímavé aj pre zamestnávateľov, u ktorých poukazy nie sú povinné.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Čomu zamestnávatelia nechápu?

„Rekreačné poukazy sú povinné na vydávanie u zamestnávateľa, ktorý má viac ako 48 zamestnancov, ale mnohí podnikatelia nechápu, že je to ideálny nástroj aj na vyplatenie odmeny, pretože z rekreačných poukazov sa neplatia žiadne odvody. Ak zamestnávateľ dá 275 eur formou príspevku k rekreačnému poukazu, neplatí z toho odvody a dane, na rozdiel od toho, keby 275 eur dal ako odmenu zamestnancovi,“ uviedol Danko.

Rekreačné poukazy aj pre ďalšie osoby

Platnosť rekreačných poukazov by mohla byť podľa návrhu novely z dielne SNS rozšírená pre ďalšie osoby, a to tak, že zamestnanec by rekreačný poukaz mohol preniesť na svojho rodiča. Ide o zákon, ktorý podľa Danka podporí cestovný ruch, pomôže zlepšeniu sociálnych väzieb, ako aj zamestnancovi z hľadiska vzťahov.

Pre mnohých ľudí na Slovensku rekreačný poukaz nie je zaujímavý, pretože cestujú do zahraničia a tam si ho nevedia vyčerpať. Takže je prirodzené, že chceme, aby benefit alebo úžitok mohol zamestnanec preniesť na rodičov. Starí rodičia často zoberú aj deti zamestnanca na dovolenku a ja v tom nevidím nič zlé,“ podotkol Danko.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.