Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

07.11.2020

Dnes je Pčolinského človek, Marián Zetocha, obvinený z troch zločinov: založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny; zneužitia právomocí verejného činiteľa; prijímania úplatku. 

Meno Marián Zetocha je širokej verejnosti neznáme. Podľa vyšetrovateľa sa podieľal na zosnovaní Bödörovej zločineckej skupiny. Médiá však mlčia o tom, že slúžil aj vláde Igora Matoviča. Lepšie povedané gangu Vladimíra Pčolinského a Petra Košča vo vedení Slovenskej informačnej služby.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ak máme brať vážne uznesenie vyšetrovateľa NAKA podplukovníka Jána Čurillu o obvinení Tibora Gašpara, Dušana Kováčika a ďalších jedenástich ľudí, musíme s poľutovaním konštatovať, že existuje dôvodné podozrenie o prítomnosti zločineckej skupiny nielen na pôde Policajného zboru a Úradu špeciálnej prokuratúry, ale aj na vrcholných pozíciách Slovenskej informačnej služby. A nielen v priebehu existencie druhej a tretej vlády Roberta Fica, ale už aj v čase pôsobenia testovacej družiny Igora Matoviča.

Kto je Marián Zetocha?

Reč je o obvinenom magistrovi Mariánovi Zetochovi, do roku 2016 riaditeľovi odboru podpory riadenia NAKA. Po marci 2016 až donedávna vykonával pán Zetocha funkciu riaditeľa technickej sekcie Slovenskej informačnej služby. Napriek absencii akýchkoľvek odborných predpokladov z oblasti informačných a komunikačných technológií ho bývalý riaditeľ SIS Anton Šafárik vymenoval do funkcie šéfa odpočúvania a ďalších špecifických činností spravodajskej služby iba preto, lebo bol nominantom dvoch vplyvných ľudí z polosveta slovenskej politiky: podnikateľa Norberta Bödöra a kriminálnika Petra Košča.

Peter Košč bol kamarát nielen s Norbertom Bödörom a Antonom Šafárikom, ale bol a dodnes je aj kumpánom súčasného riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského, ďalšieho panáčika bratislavských politických močiarov. Vzhľadom na to, že záujmy tandemu Kočš – Pčolinský sa už v rokoch 2016 až 2020 prekrývali so záujmami Norberta Bödöra, Antona Siekela a jeho styčného dôstojníka Mareka Gašparca (vehementne napomáhajúceho obhajcom obžalovaného Mariana Kočnera), Marián Zetocha ostal vo funkcii riaditeľa technickej sekcie SIS aj po tom, čo sa šéfom služby stal Vladimír Pčolinský.

Pán Zetocha slúžil spoločným záujmom vtedy a bol použiteľný ešte dlhé mesiace po tom, ako sa kormidla v SIS ujal nový náčelník. Presnejšie Vladimír Pčolinský sa ho zbavil tesne pred tým, ako bolo zrejmé, že Marián Zetocha bude obvinený a zadržaný.

Čistokrvní koščovci

Dnes je Pčolinského človek, Marián Zetocha, obvinený z troch zločinov: založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny; zneužitia právomocí verejného činiteľa; prijímania úplatku. Obvinenie nie je preukázanie viny, samozrejme. Marián Zetocha je nevinný až do chvíle, kým mu nebude právoplatne preukázané spáchanie trestnej činnosti, z ktorej je obvinený. Napriek tomu je potrebné k jeho prípadu uviesť niekoľko poznámok.

Po prvé, je príznačné, že médiá si prítomnosť Mariána Zetochu medzi obvinenými nevšímajú. Akiste to bude súvisieť s okolnosťou, že jedným z jeho pasákov bol Peter Košč, informátor mnohých akože investigatívnych novinárov.

Po druhé, ak by sme aj dali bokom všetky podozrenia voči obvinenému, vzhľadom na jeho predchádzajúcu kariéru bolo nad akúkoľvek pochybnosť zrejmé, že Marián Zetocha je z odborného hľadiska nespôsobilý vykonávať funkciu šéfa technickej sekcie. Vladimír Pčolinský ho na pozícii udržiaval z rovnakých dôvodov ako jeho predchodca Anton Šafárik. Úlohou pána Zetochu bolo zabezpečovať ilegálny prenos mimoriadne citlivých informácií medzi jeho úradom a tútormi, ktorí si ho do funkcie presadili.

Po tretie, okolnosť, že v minulosti Mariána Zetochu takrečeno zdieľal Peter Košč s Norbertom Bödörom, vylučuje obhajobu jeho podržania vo funkcii argumentami a potrebe personálnej stability. Naopak, táto forma betónovania kádrov je presne to, proti čomu údajne bojuje vláda Igora Matoviča. Príklad riaditeľa technickej sekcie SIS naznačuje, že bödörovco-koščovcov len nahradzujú čistokrvní koščovci.

Viac informácií v knihe Satan, teší ma!

Informácia o obvinení a zadržaní Mariána Zetochu prišla v čase, keď je moja nová kniha Satan, teší ma! v tlači. Aj napriek tomu v nej nájde množstvo doteraz nepublikovaných odhalení o tom, ako si v čase tretej vlády Roberta Fica SIS podelili koaličná SNS s opozičnou Sme rodina a ako tajná služba poslúžila okrem iného aj obhajobnej propagande obžalovaného Mariana Kočnera.

Zdroj: datel.sk/infovojna

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d