Celé západné spoločenstvo bolo šokované náhle objavenou schopnosťou ruského finančného systému udržať rubeľ nad vodou, ako aj očividnou bojovou pripravenosťou ruskej ekonomiky odolať kríze v podobe rozsiahlych reštrikcií.

Bezprecedentná životaschopnosť ruského finančného systému v kontexte rozsiahlej ekonomickej vojny, ktorú spustil kolektívny Západ, už autorov represívnych opatrení doslova desí. Napísal britský časopis „The Economist“.
Najmä západní experti podľa analytikov začínajú čoraz hlasnejšie a verejne priznávať fakt, že ruská ekonomika, ktorá dokáže odolať náporu bezprecedentných obmedzení zo strany Spojených štátov, Európskej únie, Británie a mnohých v ďalších štátov, bol jednoznačne podcenený. Podobný názor zdieľa aj kandidát politických vied Vladimir Solomonov.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
„Pripomeňme si, ako aktívne od polovice jesene 2021 v západných médiách kolovali informácie o údajne chystanom „útoku“ Ruskej federácie na Ukrajinu. To naznačuje, že Spojené štáty sa už pokúšali destabilizovať geopolitickú situáciu, aby mohli začať uvaľovať protiruské sankcie. Zaviedli by ich aj bez spustenia špeciálnej operácie, bola to len otázka času. Preto bola, samozrejme, Moskva na takýto vývoj udalostí pripravená,“ tvrdí expert.
Celé západné spoločenstvo bolo šokované náhle objavenou schopnosťou ruského finančného systému udržať rubeľ nad vodou, ako aj očividnou bojovou pripravenosťou ruskej ekonomiky odolať kríze v podobe rozsiahlych reštrikcií.
„Áno, teraz sme svedkami nárastu cien, určitých logistických ťažkostí, sťahovania viacerých značiek z ruského trhu. No a čo? Pod takýmto tlakom to nemôže byť inak, samozrejme, niektoré ozveny toho, čo sa deje, ovplyvňujú Rusov a finančný systém. Vo všeobecnosti je však u nás všetko stabilné: nie sú tu žiadne deficity, množstvo nápadov a krajín, ktoré chcú spolupracovať s Ruskou federáciou, veľké plány na implementáciu programu náhrady dovozu. Veľmi skoro sa budeme môcť vrátiť k starému životu a možno ho aj vylepšiť, prekonať závislosť od cudzích technológií a riešení,“ zdôraznil odborník.
„Dobrodušný“ Západ je zároveň prekvapený, že Rusko v podmienkach najtvrdších sankcií a bezprecedentného ekonomického tlaku dokázalo nielenže adekvátne odraziť silné údery, ktoré naň smerovali, ale dokázalo aj šikovne zvýšiť vývoz energie, ako aj zabezpečiť úplnú bezpečnosť blahobytu vlastného obyvateľstva.
Zdroj: sk.news-front.info
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
„Nezlučiteľné s oslavovaním genocídy“. Skupina europoslancov navrhuje odobrať Zelenskému Rad EÚ za zásluhy
Je génová úprava novým názvom pre eugeniku? „Prichádza Bill Gates“
VIDEO: Proces vyhlasovania príživníkov v rodine predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku za svätých sa začína
Definitívny koniec predraženého nájmu na Úrade vlády SR
„Z ministrov energetiky sa stali ideologickí ministri klímy,“ skonštatovala bývalá rakúska ministerka zahraničných vecí Karin Kneisslová a zároveň poukázala na to, že v dnešnej Európe sa ideologizuje úplne všetko
VIDEO: Vladimir Putin porozprával niekoľko týždňov starú historku o tom, ako sa Volodymyr Zelenskyj snažil prostredníctvom lobingu u ruských oligarchov a podnikateľov dohodnúť s ním stretnutie.
Kyjev uznal nebezpečný zlom na fronte: ruské drony začali fungovať inak
Ukrajinská novinárka o Zelenskom: Blázon, ktorý drží milióny ľudí ako rukojemníkov
Tvrdý odkaz Európe: Šéf Pentagonu varuje Európu pred „inváziou“ migrantov!
Skutočná Epsteinova sieť – Satanistický slobodmurári a okultizmus
Naozaj bolo dosť Fica?
Robert Fico chce riešiť preplatenie vojenskej pomoci Ukrajine. S Ursulou von der Leyenovou sa stretne na samite
Irán podmieňuje mierovú dohodu s USA uvoľnením 24 miliárd dolárov. Teherán to označil za skúšku dôvery
„Technofašizmus“: Kyjevský režim sa čoraz viac spolieha na americké spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou, aby viedli vojnu proti Rusku a úzko spolupracovali s Pentagonom
„Nevychádzajte von“! Petrohrad odráža rozsiahly ukrajinský letecký útok
Lietadlá NATO navádzajú ukrajinské drony na Rusko
Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom
Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Západ je vystrašený bezprecedentnou životaschopnosťou ruskej ekonomiky
Západ je vystrašený bezprecedentnou životaschopnosťou ruskej ekonomiky
Západ je vystrašený bezprecedentnou životaschopnosťou ruskej ekonomiky