Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Výročí německé nacistické okupace oslavil prezident – agent Pávek 107 s nacisty v Německu. Macinka z IVK zuří: Jednoduchý člověk. 15. března se tam nejezdí!

Prezident Petr Pavel se v pátek v Drážďanech setkal se saským premiérem Michaelem Kretschmerem. Oba si pochvalovali, že setkání proběhlo v den 85. výročí okupace zbytku Československa nacistickým Německem, protože „je to ukázka velké důvěry“. Petr Macinka z Institutu Václava Klause je ale přesvědčen, že 15. března by český prezident do Německa opravdu jezdit neměl a kdo to tak necítí, „je jednoduchý člověk“.

Pavel dnes v saské metropoli otevíral s premiérem Kretschmerem výstavu svatovítského pokladu. Podle Kretschmera „je to ukázka velké důvěry“, že český prezident navštívil Německo v den 85. výročí, kdy začala nacistická okupace.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Tomuto datu neupírám symboliku, kterou má, je však důležité zúročit historické zkušenosti. Vzhledem k času už toto datum nemá tak emotivní náboj a jsme rádi, že jsme se přes to dokázali přenést a společně pracovat pro lepší budoucnost,“ řekl Pavel s tím, že česko-německé vztahy mají za sebou světlá i temná období. „Dnes můžeme s klidem říct, že jsme přátelé a že si rozumíme,“ dodal Pavel podle informací ČTK.

Pavel a Kretschmer se shodli, že Západ musí nadále podporovat Ukrajinu a že ruskému agresorovi nelze ustupovat. Právě v den, kdy Hitler vstoupil do Prahy, je podle Kretschmera paralelou k dnešní situaci na Ukrajině. „Stejně jako se nacistický režim nespokojil s pohlcením Československa, tak se ani ostatní zločinci nespokojí s jedním zločinem. Dnešní historické datum napovídá, že je nutné jednat silou proti těm, kteří se snaží na úkor ostatních rozšířit své hranice,“ uvedl saský premiér.

Petr Macinka z Institutu Václava Klause ale Pavlovu návštěvu v Německu v tento výroční den kritizuje. „Jediný český prezident, který 15. března navštívil Německo, byl až do dnešního dne Emil Hácha…“ uvedl Macinka s tím, že 15. března v Berlíně pod nátlakem podepsal obsazení Československa tehdejší prezident Emil Hácha.

Komentátor Jindřich Šídlo Macinkovi oponuje, že v tento den se státníci obou zemí setkávají už od 90. let. „A německý prezident navštívil 15. března Prahu už v roce 1990,“ uvedl Šídlo.

„V tomto případě bych na symetričnost zrovna nehleděl. Bylo úžasné gesto, když Weizsäcker na pozvání V. Havla 15. 3. 1990 přijel do Prahy a omluvil se. Ale jezdit zrovna v tento den tam? To je docela jako kdyby izraelský prezident navštívil Německo v den výročí Křišťálové noci,“ hledal srovnání Macinka.

Petr Pavel je podle Macinky asi jednoduchý člověk, když si toto neuvědomil. „15. března se do Německa prostě nejezdí…Prostě ne. Pokud to prezident Pavel necítí, pak bude poněkud jednoduchý člověk,“ dodal Macinka.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d