Slovanské Noviny

5. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Švajčiarsky fyzik Dr. Hans-Benjamin Braun starostlivo analyzoval explóziu Nord Stream 1. Jeho objav bol 30. júna 2023 predstavený komisii pre vyšetrovanie: explózia bola vykonaná pomocou minitermonukleárnej jadrovej (fúznej) nálože s najväčším možný dopad rázovej vlny na Kaliningrad v Rusku.

Podobne ako investigatívny novinár a držiteľ Pulizerovej ceny Seymour Hersch, aj doktor Braun má podozrenie, že za útokom sú Spojené štáty. Medzi úradmi, politikmi, novinármi a vedcami, ktorých od decembra 2022 informoval o výsledkoch svojich analýz, je spoločné predovšetkým jedno: hrobové ticho.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dr. Braun je renomovaný vedec špecializujúci sa na štatistickú fyziku, kvantovú fyziku, rozptyl neutrónov, fyziku kondenzovaných látok a vedu o materiáloch, magnetizmus a topológiu. Roky vyučoval ako profesor teoretickej fyziky na Katolíckej univerzite v Dubline. V roku 2014 sa mu dostalo pocty byť jedným zo štyroch celosvetovo uznávaných lektorov na Inštitúte elektrických a elektronických inžinierov IEEE, Magnetics Society, ktorý na pozvanie inštitúcií alebo jednotlivých sekcií predniesol 50 medzinárodných prednášok. Dr. Braun vo veľkej miere citoval publikácie v Nature Physics, Nature Communications a Advances in Physics .

Zmätok v protichodných verejných interpretáciách výbuchu potrubia o 17:03 UTC 26. septembra 2022 podnietil jeho vedeckú zvedavosť ako fyzika, ktorý má aj magisterský titul z vied o Zemi, uvádza Dr. Braun.

Prečo, pýtal sa v tejto súvislosti, prečo Bezpečnostná rada OSN napriek množstvu nezodpovedaných otázok nezačala vyšetrovanie.

V októbri 2022 sa pustil do práce na analýze toho, čo sa stalo, prostredníctvom šiestich úplne nezávislých metód: vyhodnotenie seizmických údajov pomocou dvoch metód, analýza vývoja aerosólových oblakov (??) po detonácii s prihliadnutím na podvodné prúdy v Baltskom mori, najmä v podmorskom kaňone medzi Bornholmom a Kaliningradom počas nasledujúcich dní a vývoj teploty na morskom dne a šírenie možného rádioaktívneho spadu po výbuchu.

Prekvapivý výsledok: seizmické merania naznačujú výbušnú silu v ekvivalente až 1-4 kiloton TNT, čo je ostrý kontrast s odhadovanými údajmi o ekvivalente 250 kg TNT publikovanými napríklad v slávnom časopise Nature .

Porovnanie seizmických meraní v Baltskom mori, napríklad vo Švédsku a Fínsku, s hodnotami z dobre zdokumentovanej severokórejskej jadrovej udalosti, ktorú na základe údajov identifikoval aj Zemský inštitút Kolumbijskej univerzity IRIS vykazuje veľmi podobný vzor.

Podľa údajov infračerveného satelitu sa štyri hodiny po detonácii vytvoril zreteľný aerosólový oblak s šírkou až 100 km od miesta výbuchu v smere vetra a v Kaliningradskej oblasti dopad rázových vĺn na strmý prímorský svah Kaliningradu.Takýto jav by sa v takom rozsahu nevyskytol s oveľa menšou výbušnou náložou, povedal Dr. Braun. Úvodná fotografia tohto článku ukazuje tvorbu aerosólov počas amerického jadrového testu „Wigwam“ s výbušnou silou ekvivalentnou 32 kT v roku 1955 v Tichom oceáne, 900 km juhozápadne od San Diega.

Počas dní nasledujúcich po detonácii sa v Baltskom mori (50 km a viac) vytvorili významné podvodné prúdy, ktoré sa koncentrovali v priamo nasmerovanom podvodnom kaňone smerom ku Kaliningradu. V dôsledku toho sa v povodí Bornholmu vytvoril vírivý prúd. Podľa Nature z 15. marca 2023 výbuch rozvíril 250 000 ton sedimentu, ktorý sa potom uložil. Zdá sa, že tento proces ovplyvnil aj teplotu vody na morskom dne počas zimného obdobia.

Treba poznamenať, že podľa satelitných údajov sa teplota vody na dne mora z roka na rok na ploche približne 100 km x 100 km zvýšila až o 5 stupňov Celzia v zime 2023 v porovnaní s rokom 2022.

Dr Braun objasňuje, že to nemožno vysvetliť prirodzenými výkyvmi, najmä preto, že priemerná teplota v najvzdialenejších oblastiach Baltského mora býva ešte nižšia.

V Poľsku bol jeden deň po výbuchu zistený rádioaktívny spad; vo Švajčiarsku sa objavil tri dni po udalosti.

Malo by sa poznamenať, povedal Dr. Braun, že miesto výbuchu bolo zrejme potrebné vybrať tak, aby odrážalo a zosilňovalo rázové vlny v dôsledku švédskeho elipsovitého pobrežia, čo im umožnilo zamerať sa presne na Kaliningrad cez podvodný kaňon. Mesto vzdialené 500 km utrpelo seizmický efekt 10-krát väčší ako jeho sused Bornholm, ktorý je len 70 km od miesta odstrelu potrubia.

Záver výskumu Dr. Brauna: „Žiadne zo siedmich nezávislých geofyzikálnych pozorovaní nemožno vysvetliť použitím konvenčnej výbušniny; musela byť použitá termonukleárna zbraň.

Sabotáž Nord Stream bola tiež cieleným útokom rázovej vlny na Kaliningrad, čo podľa mňa robí Spojené štáty jediným možným vinníkom.

Taktické sebaohrozenie Rusov detonáciou považuje za nepravdepodobné, Ukrajinu ako ďalšieho možného agresora nevlastniaceho jadrové zbrane možno tiež vylúčiť. Spojené štáty však disponovali jadrovými zbraňami, nosnými systémami a vďaka cvičeniu NATO BALTOPS 22 v Baltskom mori, ktoré sa uskutočnilo v júni 2022, mali aj nové, hlboké barytmetrické poznatky o podmienkach na možnom mieste. „BALTOPS tiež poskytlo jedinečnú príležitosť pre americké výskumné, vývojové a akvizičné komunity na uplatnenie súčasnej a vznikajúcej UUV technológie v reálnych prevádzkových prostrediach.

Viac: https://www.legrandsoir.info/explosion-de-nord-stream-1-c-etait-une-mini-bombe-nucleaire.html

@investigativnyblogSK

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d