Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vojna na Ukrajine by znamenala návrat k studenej vojne medzi Ruskom a USA a návrat k doktríne zadržiavania,

ktorej základy položil George F. Kennan vo svojej eseji „Zdroje sovietskeho správania“. publikovaná v časopise Foreign Affairs v roku 1947 a ktorej hlavné myšlienky sú zhrnuté v citáte „Sovietska moc je nepriepustná pre logiku rozumu, ale veľmi citlivá na logiku sily“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

To by zahŕňalo vstup Fínska a Švédska do vojenských štruktúr NATO a zvýšenie vojenských síl o štyri nové prápory rozmiestnené na európskej hranici s Ruskom a ruskú reakciu na inštaláciu rakiet v Bielorusku Iskander-M vybavených viacúčelovými hlavicami ako aj protilietadlové rakety S-40 nadväzujúce na dynamiku studenej vojny (akcia-reakcia).

Rusko by zo svojej strany nainštalovalo v Kaliningrade rakety Iskander M vybavené viacúčelovými hlavicami, ako aj protilietadlové rakety S-400 a v prípade uzavretia východu zo sovietskej enklávy Kaliningrad do Baltského mora NATO, mohla byť znovu vydaná Kennedyho-Chruščovova raketová kríza (október 1962), ktorej epicentrom by bol Kaliningrad.

Vstup NATO do ukrajinskej vojny?

S USA ponorenými do predvolebnej kampane pred novembrovými prezidentskými voľbami by sa Francúzsko, Poľsko a Spojené kráľovstvo stali trojzubcom, ktorý si globalisti vybrali, aby v lete budúceho roka implodovali ukrajinský front a vyvolali následný vstup NATO do otvoreného konfliktu s Ruskom. znovuzvolil Putina do roku 2030.

Poľsko sa snaží stať miestnym hráčom vo východoeurópskom sršnom hniezde a rozšíriť svoj vplyv na ukrajinskú oblasť nárokovaním si práva začleniť ukrajinský región Ľvov na poľskú mapu, ktorú Poľsko okupovalo v rokoch 1918 až 1939.

Poľský prezident Andrzej Duda teda potvrdil, že jeho krajina je „ochotná prijať jadrové zbrane“ od spojeneckých krajín na svojom území, čo dostalo tvrdú a ráznu odpoveď Moskvy, keď varovala, že „rozmiestnenie takýchto zbraní v Poľsku bude urobiť z Poľska prioritný cieľ v ruskom vojenskom plánovaní“.

Podobne vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničných vecí Rusko varovalo, že „príchod stíhačiek F-16 na Ukrajinu ich bude považovať za nosiče jadrových zbraní a tento krok zo strany USA a NATO budeme považovať za zámernú provokáciu“. pričom obvinil Západ, že otvorene podporuje sabotážne akcie Ukrajiny na ruskom území a dodáva Kyjevu britské a francúzske rakety dlhého doletu, ako aj nové americké ATACMS, ktoré môžu zasiahnuť ruské územie.

V rámci dynamiky akcie-reakcie, ktorá je typická pre nový scenár studenej vojny 2.0, Putin nariadil ozbrojeným silám svojej krajiny vykonať krátke taktické manévre s jadrovými zbraňami na južnej hranici s Ukrajinou. Išlo by o ruskú odpoveď na tvrdenia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a ďalších vysokých britských predstaviteľov, že „byť ochotní poslať vojenské kontingenty na Ukrajinu“. Francúzsko tak už na Ukrajine rozmiestnilo svoje prvé jednotky z francúzskeho Tretieho pešieho pluku, ktorý je jednou z hlavných jednotiek francúzskej cudzineckej légie (Légion étrangère).

Použitie taktických jadrových zbraní?

Ak tomu nikto nezabráni, všetko nasvedčuje tomu, že smerujeme k ďalšiemu vstupu NATO v otvorenom konflikte s Ruskom, pričom nie je na jedno použitie použitie „nestrategických“ jadrových zbraní, známych aj ako „taktické jadrové zbrane

uvádza Nuclear Threat Initiative (NTI) a z toho Rusko by malo asi 1800 hlavíc a NATO by malo v Európe rozmiestnených 250 hlavíc.

Taktické hlavice sa vzťahujú na hlavice navrhnuté na použitie na obmedzenom bojisku, napríklad na zničenie kolóny tankov alebo bojovej skupiny nosičov, ak sa používajú na mori, takže sú známe aj ako „nízky výkon“.[Tento oficiálny výklad a naratív týkajúci sa „nízkeho výkonu“ je zavádzajúci. Taktické jadrové zbrane majú výbušnú kapacitu medzi tretinou (1/3) Hirošimy a 12-násobkom hirošimskej bomby, M. Chossudovsky.]

Podľa Union of Concerned Scientists však simulácia americko-ruského konfliktu, ktorý sa začína použitím taktickej jadrovej zbrane, uskutočnená Princetonskou univerzitou, predpovedá „rýchlu eskaláciu, ktorá by si vyžiadala viac ako 90 miliónov mŕtvych a zranených“. začiatok jadrového konfliktu nízkej intenzity by sa mohol zvrhnúť na rozsiahly jadrový požiar s katastrofálnymi následkami pre ľudstvo.

Germán Gorraiz López/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d