Slovanské Noviny

2. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Multipolárny svet prekonaný hegemóniou Washingtonu

Sovietsky zväz sa zrútil, keď sovietskeho prezidenta Gorbačova uvalili do domáceho väzenia tvrdé zložky politbyra, ktoré znepokojila rýchlosť, s akou Gorbačov nadväzoval priateľské a otvorené vzťahy so Západom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pre tvrdých amerických neokonzervatívcov sovietsky kolaps odstránil obmedzenie amerického unilateralizmu. Neokonzervatívci sa rýchlo chopili iniciatívy a Wolfowitzovou doktrínou vyhlásili hegemóniu USA a vyhlásili, že hlavným cieľom zahraničnej politiky USA je zabrániť vzostupu akejkoľvek moci, ktorá by mohla slúžiť ako obmedzenie hegemónie Washingtonu .

Táto politika viedla k tomu, že nádeje Reagana a Gorbačova a dôvera, ktorú Gorbačov vložil do Washingtonu, boli zmarené. Sľub Washingtonu neposunúť NATO o jeden palec na východ bol odmietnutý a nasledovali ďalšie nepriateľské kroky.

V roku 2007 už bolo ruskému prezidentovi Putinovi jasné, že prísľub multipolárneho sveta bol prevalcovaný politikou hegemónie Washingtonu. Na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii Putin odhodil zábrany a povedal, že Rusko neakceptuje unipolárny svet založený na pravidlách Washingtonu.

V tej chvíli USA/NATO vstúpili do vojny proti Rusku.

Prvý útok na Rusko bol o rok neskôr v roku 2008, keď Washington vyslal do sporného Južného Osetska gruzínsku armádu zásobenú a vycvičenou USA, čo malo za následok smrť ruských mierových síl a mnohých civilistov.

Zaskočený Putin sa vrátil z olympijských hier v Pekingu a ruská armáda rýchlo porazila americké vycvičené gruzínske sily. Putin je často obviňovaný z úmyslu obnoviť Sovietske impérium, ale on mal v rukách Gruzínsko, historicky súčasť Sovietskeho zväzu a predtým Ruska. Namiesto opätovného začlenenia Gruzínska späť do Ruska ich vydal na slobodu, aby boli opäť vystavení sprisahaniam Washingtonu proti Rusku.

Po zlyhaní v Gruzínsku Washington obrátil svoju pozornosť na Ukrajinu, ďalšiu bývalú provinciu Sovietskeho zväzu a predtým po stáročia Ruska. Ako sa Victoria Nuland pochválila na televíznej konferencii, Washington minul 5 miliárd dolárov na organizovanie mimovládnych organizácií, študentov a nákup ukrajinských politikov na podporu prevratu s cieľom zvrhnúť demokraticky zvolenú ukrajinskú vládu a nastoliť neonacistický režim nepriateľský voči Rusku.

Z neznámych dôvodov okrem prekvapenia – Putin bol na olympijských hrách v Soči – Putin neurobil nič, aby zabránil prevratu Washingtonu. Putin sa osem rokov spoliehal na Minskú dohodu, ktorú Západ využil na to, aby ho oklamal, zatiaľ čo Washington vybudoval ukrajinskú armádu schopnú zvrhnúť donbaské republiky, ktoré sa odtrhli a odolali ukrajinskému prenasledovaniu a vraždeniu ruského obyvateľstva.

Keď úsilie Putina a Lavrova počas decembra 2021 a februára 2022 o dosiahnutie dohody o vzájomnej obrane s USA a NATO bolo chladnými ramenami Washingtonu, NATO a EÚ, Putin nemal inú možnosť, ako zasiahnuť, aby ochránil Donbas. bývalá ruská provincia pripojená k Ukrajine sovietskymi vodcami z masakru, ako to robia Izraelčania v Gaze a na Západnom brehu.

Západ neúprimne nazval Putinovu „obmedzenú vojenskú operáciu“ obmedzenú na Donbas „inváziou na Ukrajinu“. Nič také nebolo. To, že nešlo o inváziu a dobytie Ukrajiny, bola Putinova chyba.

Práve obmedzenosť Putinovho zásahu je príčinou možného výbuchu konfliktu do jadrovej vojny.

Putin ako americký liberál z polovice 20. storočia dôveroval diplomatickým vzťahom a dobrej vôli medzi národmi a nechápal, že Západ je vo vojne s Ruskom.

On a jeho minister zahraničia neustále zdôrazňovali svojich „amerických partnerov“ a vieru v rokovania, zatiaľ čo Západ organizoval svoje útoky na Rusko.

Tieto útoky teraz zahŕňajú útoky hlboko do Ruska ďaleko od bojového frontu. Rusko utrpelo mnoho útokov nízko letiacich bezpilotných lietadiel, ktoré sa vyhýbali systémom protivzdušnej obrany. Ako píšem, tajomník NATO Stoltenberg a premiér Spojeného kráľovstva naliehajú na Bidenov režim, aby dal súhlas USA/NATO na odpálenie rakiet dlhého doletu na Rusko. Putin povedal, že toto je posledná červená čiara, ktorá ho prinúti uznať, že Rusko je vo vojne so Západom.

Generálny tajomník NATO Stoltenberg povedal, že Západ nemusí venovať pozornosť Putinovej hrozbe, pretože „Putin už predtým vyhlásil veľa červených čiar a neeskaloval“.

Dosiahli sme bod, o ktorom som povedal, že každý z nás. Putin svojou neschopnosťou konať v reakcii na agresiu je teraz chrbtom k múru. Má tri možnosti: Môže sa vzdať. Môže ukončiť ukrajinský konflikt silou, čo dá Západu na vedomie, že Západ je v ohrození, ak konflikt bude pokračovať, alebo môže pokračovať v ignorovaní reality, čím nechá iniciatívu v rukách Západu tam, kde bola počas celého konfliktu.

Čelíme Putinovej drzosti. Je to bojovník alebo nemoderný americký liberál?

Súhlasím, že táto otázka je nespravodlivá. Putin je jediným štátnikom, akého má svet v tomto rozhodujúcom čase, keď je ďalšia existencia sveta otázna. Putin akceptoval urážku za urážkou, provokáciu nad provokáciou, aby sa vyhol vojne, ktorá znamená smrť pre ľudstvo.

Putinovi za to nikto nepripisuje zásluhy.

Stoltenberg, nonentita, sa vysmieva Putinovi. Biden, nonentita, ho urazí. Zelenskyj, nonentita, sľubuje, že ho porazí.

Môžeme vidieť Satanovu kontrolu nad Západom, keď je démonizovaný jediný vodca odhodlaný zachovať ľudskú existenciu.

Napriek svojim čestným vlastnostiam Putin zlyháva, pretože nedokáže rozpoznať extrémne zlo, ktorému čelí on a krajina, ktorú reprezentuje.

Ako informoval anglický veľvyslanec Craig Murray , západný svet kriminalizuje slobodu prejavu. Washingtonské vyšetrovanie Scotta Rittera, Dimitriho Simesa a ďalších naznačuje, že tí, ktorí sa rozprávajú s Rusmi, sú kriminalizovaní za napomáhanie ruským dezinformáciám, ktoré sa prirovnávajú k špionáži. Ako sa dá vyriešiť nebezpečná situácia, keď sa bráni rozhovorom?

Paul Craig Roberts / skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.