Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Nikdy by sme nemali zabúdať, že za každú našu emóciu trávime svoju životnú silu, či sa nám to páči alebo nie. A aj keď je táto emócia pozitívna, stále nad ňou trávime časť svojej životnej sily! Zdá sa, že každý človek zažil aspoň raz v roku život s mocnými pozitívnymi emóciami a potom úplná prázdnota.“

Podľa severnej tradície negatívne emócie ničia prirodzenú energetickú obranu vnútorného orgánu. Uvoľnenie negatívneho mentálneho impulzu spôsobuje, že konkrétny orgán pracuje s preťažením, plytvanie významnou časťou energie tejto energie zdvojnásobuje. Zníženie prítoku napájacej sily znižuje úroveň fungovania samotného orgánu a v jeho činnosti sa začínajú poruchy.

Ďalej je uvedený vzťah medzi negatívnymi emocionálnymi stavmi a chorobami vnútorných orgánov:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

1. Emócia: Zlosť

Postihnutý orgán: Obličky

Dopad: Ak sa človek ľahko nahnevá/vytočí, potom môžeme s istotou hovoriť o existencii problému s obličkami. Ak sú sťažnosti neopodstatnené alebo príliš nahustené, môžu sa objaviť cysty. Obžerstvo predstavuje veľkú záťaž pre obličky. Na spracovanie nadmerného množstva potravy nie je dostatok energie a žalúdok si ju vypožičiava z obličiek. Zhovorčivosť, túžba klebetiť, zhovorčivosť si vyžaduje aj veľa energie, ktorá sa stiahne z obličiek.

2. Emócia: Podráždenie z menších dôvodov, nedočkavosť, hnev, zúrivosť, nenávisť, odpor k druhým.

Orgán: Slezina, pečeň a žlčník.

Vplyv: Každý pozná výraz „držať kameň v lone“, keď človek na niekoho prechováva hnev a chvíľu počká, kým silnejšie udrie. Potom existujú predpoklady na tvorbu kameňov v orgánoch. V prípadoch, keď nepozná mieru, človek „zachádza priďaleko“, môžu sa vyskytnúť „zákruty“, zvlnenie žlčníka.

3. Emócia: Nedostatok lásky a viery, pýcha a bolestná márnosť, nadšenie, závisť, žiarlivosť, skľúčenosť a túžba.

Orgán: Srdce.

Dopad: Môže sa objaviť srdcová chyba. Krádež nápadov a myšlienok, plagiát, nehanebná kompilácia vytvárajú predpoklady pre vznik arytmie.

4. Emócia: namyslenosť, sebectvo, pýcha, márne ilúzie. Zlosť voči osudu, životu, ostatným a okolnostiam, neustále podráždenie, úsilie o „sladký život“.

Orgán: Endokrinný systém.

Dopad: Potlačená funkcia nadobličiek. Strach má škodlivý účinok na hypotalamus. Možné sú poruchy v pankrease, pankreatitíde, cukrovke.

5. Emócia: Tajná pýcha, nadmerné povyšovanie sa. Svojvôľa, tvrdohlavosť.

Orgán: Pľúca.

Dopad: Astma, bronchitída. Ľahostajnosť, depresia, depresia sťažujú fungovanie pľúc.

6. Emócia: Predpojaté postoje k ľuďom, keď sa človeku niekto nepáči.

Organ: Žalúdok.

Vplyv: Obžerstvo, rovnako ako zápal žalúdka, zlé trávenie atď.

7. Emócie: Temné myšlienky, zámery, činy, zlé úmysly.

Orgán: črevo.

Dopad: Chamtivosť vedie k zápche. Súdenie niekoho sa môže prejaviť ako hnačka.

8. Emócie: Žiadostivé úmysly, myšlienky, drobné vášne a tajné túžby, nekonvenčné sexuálne potreby.

Orgán: Pohlavné orgány.

Dopad: Narušenie ich činnosti naznačuje problémy v sexuálnych vzťahoch. Môžu sa prejaviť ako prostatitída u mužov, dysfunkcie a benígne novotvary v gynekológii u žien.

Interakcia emócií a fyziologických ochorení pomôže každému identifikovať dominantný stav, ktorý spôsobil choroby vnútorných orgánov. Toto sú najpravdepodobnejšie poruchy činnosti vnútorných orgánov spôsobené negatívnymi emóciami. Každý prípad má svoje vlastné charakteristické znaky, pretože neexistujú žiadni rovnakí ľudia: každý je rovnako jedinečný ako jeho odtlačky prstov.

Tu sú zobrazené trendy a každý môže sám identifikovať jednotlivé odchýlky.

zdroj: múdrosť našich predkov a z útrob internetu/ slovanské noviny

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d