Slovanské Noviny

19. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Naši predkovia prikladali vode veľký význam.

Voda je podľa vyjadrení Predkov najlepším nosičom informácií, je ľahké ju očistiť od negativity a zapísať si na ňu potrebné informácie a naše telo, ktoré pozostáva prevažne z vody, ich ľahko vstrebe. Komunikácia s vodou pre Slovana ráno nezačala kúpaním, ale pohárom studenej vody. Pitie hneď po vstávaní prirodzene odstraňovalo toxíny z ľudského tela deň čo deň. Voda však musela byť podľa našich Predkov chladná, pretože teplá voda rozpúšťa toxíny a spolu s nimi sa vstrebáva do tela, čo spôsobuje otravu.

Potom nasledovalo povinné každodenné umývanie. Umývanie je jedným z hlavných rituálov Slovana. Kniha Veles neustále hovorí, že naši predkovia boli nazývaní “čistými” za to, že denne vykonávali najmenej päť umývaní. Kúpanie v horúcej vode človeka uvoľňuje a ochabuje mu svaly a navyše mu berie energiu, naopak, príliš studená voda je tiež zlá, pretože vedie k svalovým kŕčom a rôznym iným nežiaducim následkom.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hlavu bolo potrebné umyť iba studenou vodou, čo však podľa liečiteľov pomohlo zachovať zrak. Voda by preto mala byť mierne chladná. A tesne pred spaním, aby sa rýchlejšie zaspalo, bolo možné umyť sa teplou vodou, pretože je to veľmi relaxačné. Naši predkovia sa vždy začali umývať od nôh a potom umývali zvyšok tela. Po umytí sa vždy obliekla čistá spodná bielizeň. V opačnom prípade sa umývanie považovalo nielen za zbytočné, ale aj za spôsobenie nových chorôb. Ak bola komunikácia veľmi nepriaznivá (nadávky, urážky), bolo potrebné vykonať úplný kúpeľ. Toto bola najjednoduchšia ochrana pred zlým okom. Naši predkovia verili, že negatívna energia sa sústreďuje v nohách človeka, takže čím častejšie si ich umývate, tým ste zdravší.

Dažďová voda mala skvelé liečivé vlastnosti. Dobre pôsobí pri bolestiach hlavy, očných chorobách a bradaviciach, za obzvlášť užitočné sa považujú prvé kvapky dažďa. Umývanie počas prvej jarnej búrky, keď sa blýska, má úžasný efekt… Ten, kto sa umýval počas roka, neochorie na žiadnu chorobu.

Tí, ktorí trpia šerosleposťou, sa chodia za úsvitu umývať jarným dažďom.

Rosa. Pri očných chorobách sa rosa považuje za veľmi liečivú. Človek ktorý má problémy s očami ide ráno na lúku, zbiera rosu z trávy a touto rosou si vyplachuje oči ale najlepšie funguje rosa nazbieraná pred východom slnka alebo pri východe slnka v deň Boha Kupala. Aj v noci na Kupalu sa čistý obrus navlhčí rosou, potom sa z neho vytlačí voda do fľaše a natrú sa oči.

Krupobitie a niekedy aj sneh majú rovnaké liečivé vlastnosti ako dažďová voda a rosa. Dobrým liekom na bolesť zubov sú krúpy. Voda získaná z topiacich sa krúp sa využíva aj pri očných chorobách.

Voda v pohybe. Voda odobratá z prameňa rieky sa považuje za veľmi užitočnú, až zázračnú…dokáže liečiť veľa chorôb. Najvac však vždy záleží natom, ako si svoju vodu nabijeme a akú informáciu jej odovzdáme. Pozitívna informácia a energia dokáže zázraky. Tým pádom môžme dokonca hovoriť o reálnom lieku pre telo a dušu.

barbora

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

možno ste nepostrehli

13 min read
11 min read
6 min read
9 min read