Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Metódy gestapa. Tie podľa bývalého policajného prezidenta SR Tibora Gašpara patrili nie k súčasnej, ale minulej vláde.

A to najmä tej Matovičovej. A v tomto zmysle má toho na „rováši viac ako dosť“ aj ex ministerka spravodlivosti Mária Kolíková zo SaS. Práve tá je jednou z tých, ktorá teraz bije hlasno na poplach, lebo vraj tu niekto devastuje právny štát.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Metódy gestapa

„Poslankyňa Kolíková sa iba nepochopiteľne uškŕňa, keď sa hovorí o smrti ľudí vo vyšetrovacej väzbe. Psychicky narušení jedinci si dokážu odôvodniť všetko, aj násilnosti a sadistické postupy, ak ide o ich politických súperov,“ uviedol Tibor Gašpar.

S tým, že „gestapácke metódy lipšicovej prokuratúry a „čurillovcov,“ môže obhajovať s úsmevom len ten, kto ich celé roky kryl.“

„Pani poslankyňa Kolíková sa tvári ako Alenka v ríši divov. Všetko je pre ňu nové. Nikdy nepočula o porušovaní ľudských práv obvinených v manipulovaných trestných konaniach.“

A čo ľudské práva?

Tibor Gašpar na sociálnej sieti aj včerajšej tlačovej konferencii poukázal aj na ďalší rozmer. Kým súčasná opozícia „zachraňuje právny štát,“ doteraz sme nič nepočuli o ľudských právach. A ich dodržiavaní. Akoby bola ÚŠP, na čele s právoplatne odsúdeným Danielom Lipšicom, ešte aj nad nimi. A dôležitejšia.

„Spolurežisérka monsterprocesov, ktoré mali byť konečným riešením smeráckej otázky, odrazu stratila pamäť.

A nie je sama. Ani v médiách, či v prezidentskom paláci nikdy nepočuli o faktickej likvidácii právneho štátu. Ľudské práva im nič nehovoria. Tie si pripomínajú iba vtedy, keď sa im to hodí do politického krámu.

Ústavný súd SR a Európsky súd pre ľudské práva im však vracajú pamäť a aj pani Kolíková by si konečne mohla prečítať ich rozhodnutia,“ skonštatoval.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d