Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Talianska premiérka Meloniová sa sťažuje na neúnosný migračný tlak na jej krajinu a žiada od Európskej únie, aby už konečne zakročila

Talianske ministerstvo vnútra zaznamenalo tento rok už takmer 124.000 migrantov, ktorí sa do krajiny dostali cez Stredozemné more. 

Talianska premiérka Giorgia Meloniová v piatok uviedla, že tlak migrantov prichádzajúcich do krajiny je neúnosný. Vyzvala zároveň Európsku úniu, aby zasiahla. TASR informácie prevzala z agentúr AFP a ANSA.

„Migračný tlak, ktorý zažíva Taliansko od začiatku tohto roka, je neudržateľný,“ uviedla Meloniová vo videoposolstve, ktoré zverejnila jej kancelária. Dodala, že tento tlak vychádza z „náročnej medzinárodnej situácie“ v Afrike.

Meloniová podľa zdrojov pozvala predsedníčku Európskej komisie (EK) Ursulu von der Leyenovú na návštevu ostrova Lampedusa, kde už niekoľko dní panuje chaos vzhľadom na obrovskú vlnu migrantov prichádzajúcich po mori zo severnej Afriky.

Von der Leyenová pozvanie prijala a obe političky by mali ostrov navštíviť spoločne v blízkej budúcnosti, uviedli nemenované zdroje, ktoré citovala ANSA.

Hovorkyňa EK vo štvrtok uviedla, že Európska únia je pripravená pomôcť Taliansku vyrovnať sa s náporom migrantov a utečencov prichádzajúcich po mori na malý ostrov Lampedusa.

Taliansko zápasí s prudkým nárastom počtu migrantov. V hlavnom prijímacom centre na Lampeduse bolo vo štvrtok ráno zhruba 7000 ľudí, hoci tam majú kapacity len pre 400 osôb. Z ostrova mali na Sicíliu previezť približne 5000 ľudí.

Talianske ministerstvo vnútra zaznamenalo tento rok už takmer 124.000 migrantov, ktorí sa do krajiny dostali cez Stredozemné more. Vlani ich za rovnaké obdobie bolo 65.500. Tieto čísla ešte neprekonali údaje z roku 2016, keď do Talianska dorazilo vyše 181.00 migrantov.

Zdroj: cas.sk / YouTube / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: