Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

19.11.2020

Niektorí tvrdia, že sa to od neho odrazilo – názor si urobte všetci sami, je to 50/50.

Silvestrovskí policajti na proteste? Niektorí tvrdia, že sa to od neho odrazilo – názor si urobte všetci sami, je to 50/50:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Explózia pyrotechniky mala podľa polície zraniť jedného policajta – spomalené video:

Stránka polície mesta Bratislava píše. „EXPLÓZIA PYROTECHNIKY ZRANILA POLICAJTA“

„Po príchode na miesto sa policajti rozmiestnili pozdĺž tam umiestnených zábran, pričom následne z davu doposiaľ neznáma osoba hodila do policajta poriadkovej jednotky neznámy pyrotechnický predmet. Ten následne explodoval v bezprostrednej blízkosti jeho tváre, pričom mu spôsobil tržnú ranu v oblasti líca. Policajtovi bola na mieste poskytnutá prvá pomoc a následne bol prevezený do jednej z bratislavských nemocníc. Vyšetrovateľom Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave bolo v tejto súvislosti začaté trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu útoku na verejného činiteľa“.

Takže pekne po poriadku, pretože v spomalených záberoch vidíme:

1. Predmet nezasiahol policajta, pretože nezmenil trajektoriu. 
2. Predmet letí okolo policajta vo vzdialeností približne 20cm. 
3. Predmet, ktorí letí okolo policajta neexplodoval, pretože neprišlo k výbuchu pyrotechniky, ktorý by vyvolal dym a zvuk, ktorý bol z „nepochopiteľných“ dôvodov nahradený epickým songom.
4. Predmet padne na zem a z videa je jasne vidieť, že sa nejedná o pyrotechniku, ale o predmet, v ktorom je tekutina.
5. Reflex policajta na letiaci predmet je približne jedna 1,080sekundy. Ak by bol zasiahnutý, tak reaguje skôr, pretože reflex je automatická reakcia organizmu sprostredkovaná nervovým systémom, ktorý generuje reakciu,

• u ľudí je doba reakcie, čiže odozvy na podnet zvyčajne medzi 150 a 300 tisícinami sekundy,

• rýchlosť zvuku z explózie vzdialenej 20 centimetrov je vnímaná u človeka približne behom jednej milióntiny sekundy

• reakcia na výbuch pri predmete vzdialeného 20 centimetrov provokuje okamžitý otras z tlaku pre detonačnú rýchlosť, ktorá sa pohybuje medzi 100.000 až 900.000 cm/s. Samozrejme tieto tri posledné odseky len v prípade, ak by sa jednalo o explóziu pyrotechniky a nie „pokazeného kefíru v pivovej flaške“.

Samozrejme, že odsudzujem tento prípad aj v pripade aj keby sa jednalo o fľašku.

Aby mali v tom jasno aj policajti a nezavádzali spoločnosť, že policajtovi bolo ublížené na zdraví, keď ho podľa videa zasiahla tekutina, o ktorej si myslel, že začalo asi „pršať“. Jeho reakcia spadnúť na zem bola možno opodstatnená zo stresu, pretože nevedel o akú tekutinu sa jedná, o ktorej sa mohol domnievať, že sa jedná o kyselinu. Ale keďže ako uvádza polícia „jednalo sa o tržnú ranu spôsobenou pyrotechnikou“ a nie popáleninami od kyseliny, tak môj názor je taký, že bohužiaľ policajt sa stal obeťou zavádzania zo strany jeho nadriadených.

Pevne dúfam, že nebude donútený spôsobiť si ranu sám. Ak by ju mal robiť z donútenia, tak len s nasadeným čiernym rúškom, ktoré mal viditelne pod prilbou na tvári, kde mu boli vidieť len oči. Viem, že hľadať pravdu a napísať ju o polícii je pre spoločnosť neprespošné, ale viem, že poctivých policajtov, ktorí nepotrebujú zavádzať spoločnosť, ktorí si svoju prácu robia z vlastného presvedčenia je omnoho viac.

Pohľad z dvoch perspektív:

Zdroj: YouTube

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d