Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Schvaľovatelia atentátu na premiéra Roberta Fica pokračujú v šírení nenávisti v spoločnosti a sľubujú, že budú zatvárať ľudí s iným názorom po tom, ako sa progresívci dostanú k moci.

„Bude tu nulová tolerancia na nenávisť,“ vyhlásil minister vnútra Šutaj Eštok, ktorý s policajným prezidentom Solákom informoval o ďalších obvineniach „slušnoľudí“ schvaľujúcich trestný čin úkladnej vraždy.

Po minulotýždňovom pokuse zavraždiť predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SSD) sa polícia dala do pozoru a začala na internete riešiť vyhrážky či nenávistné komentáre. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom na piatkovej tlačovej konferencii informoval o ďalších ľudí, ktorí sú obvinení zo schvaľovania trestného činu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Polícia i politici žiadajú médiá o to, aby pri správach o atentáte na Fica vypínali debaty, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) neustále upozorňuje, že polícia monitoruje sociálne siete, no aj napriek tomu sa nájdu takí, čo verejne atentát schvaľujú.

Národné protiteroristické centrum zachytilo 153 informácií či podnetov súvisiacich so schvaľovaním pokusu o vraždu premiéra alebo nenávistnými prejavmi. Z toho v 55 prípadoch už polícia stotožnila autorov príspevkov a prípadmi sa ďalej zaoberá. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) o tom informoval na piatkovej tlačovej konferencii s policajným prezidentom Ľubomírom Solákom.

„Ide o rôznorodú škálu osôb, či už sú to muži alebo ženy, či úroveň vzdelania alebo pracovného zaradenia,“ upozornil Solák. Informoval napríklad o obvinení 40-ročnej ženy z Nitry stíhanej na slobode, muža z Dunajskej Stredy, u ktorého vykonali domovú prehliadku a je podaný návrh na väzbu, či o obvinenom študentovi vysokej školy z Bratislavy.

Všetkých stíhajú pre komentáre schvaľujúce trestný čin zverejnené na sociálnej sieti. Páchateľom hrozí až jeden rok odňatia slobody.

Minister opakovane deklaroval nulovú toleranciu na vyhrážky, schvaľovanie trestného činu a ďalšie nenávistné prejavy.

„Naďalej pokračujeme v dôkladnom vyhodnocovaní podozrivých príspevkov, ktoré nám boli oznámené alebo ktoré sme odhalili v rámci posilneného výkonu služby,“ skonštatoval.

„Kto bude šíriť nenávisť, bude sa aj zodpovedať,“ zdôraznil Šutaj Eštok.

Policajný prezident Ľubomír Solák priblížil štyri príklady obvinených zo schvaľovania trestného činu, za čo páchateľom hrozí v prípade dokázania viny ročné väzenie.

„Máte nového národného hrdinu. Deň narodenia tohto odvážneho muža by mal byť štátnym sviatkom,“ napísala štyridsiatnička z Nitry. Autorke aktuálne hrozí väzenie. „Ide o rôznorodú škálu osôb, či už sú to muži alebo ženy, či úroveň vzdelania alebo pracovného zaradenia,“ upozornil Solák.

Páchateľom hrozí až jeden rok odňatia slobody.

„Všetci hovoria o nejakom postrelenom politikovi, ja vidím iba postreleného mafiánskeho bossa,“ uvádzal jeden komentár, v ktorom autor schvaľoval čin. Na tohto muža z Dunajskej Stredy bol podaný návrh na väzobné stíhanie. Polícia pri schvaľovaní trestného činu komentárom na sociálnej sieti konala nekompromisne.

„Tomu chlopovi poslem na ucet prachy aby to mal v base lahsie,“ napísal 32-ročný študent vysokej školy zase na Facebooku. Tiež je obvinený. „Ja len dúfam, že budú nasledovať aj iní členovia vlády a dostaneme sa k moci my,“ citoval policajný prezident ďalší status.

Okrem nenávistných prejavov polícia preveruje aj vyhrážky prezidentke Zuzane Čaputovej či predsedovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi.

Útočník na Roberta Fica je obvinený z pokusu o úkladnú vraždu, no vyšetrovací tím pracuje na všetkých vyšetrovacích verziách. Bližšie informácie minister neuviedol.

Šéf rezortu takisto informoval, že vo veci atentátu na premiéra posilnili vyšetrovací tím o ďalších dvoch expertov. Dodal, že vyšetrovanie pokračuje a prešetrujú sa všetky verzie.

Viac vo videu:

Zdroj: pravda.sk / hnonline.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.