Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Prezident Vladimir Putin podľa vyhlásenia Pentagonu vyslal do kozmu satelit, ktorý dokáže ničiť ďalšie letové objekty – vesmírnu zbraň!

„Rusko vypustilo na nízku obežnú dráhu Zeme satelit, o ktorom sa domnievame, že bude pravdepodobne obrannou vesmírnou zbraňou,“ uviedol v utorok večer hovorca Pentagonu a brigádny generál Pat Ryder.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na otázku, či ruský satelit predstavuje hrozbu pre americké satelity, Ryder odpovedal: 

„Je to vesmírna obranná zbraň na rovnakej obežnej dráhe ako americký vládny satelit. V roku 2019 boli podobné ruské štarty a v roku 2022 tiež.“

Hovorca amerického vesmírneho velenia agentúre Reuters povedal, že satelit Cosmos 2576 vypustili 16. mája z ruského kozmodrómu Pleseck, asi 800 km severne od Moskvy. Ruská štátna vesmírna agentúra Roskosmos uviedla, že štart je „v záujme ministerstva obrany Ruskej federácie“.

Americký predstaviteľ pri OSN Robert Wood už predtým urobil podobné vyhlásenie ako hovorca Pentagonu Ryder.

V pondelok v Bezpečnostnej rade OSN neuspela ruská rezolúcia proti pretekom v zbrojení vo vesmíre. Z 15 krajín v New Yorku 7 hlasovalo za rezolúciu a 7 proti – jeden z protichodných hlasov pochádzal z USA. Vzhľadom na rezolúciu Spojených štátov proti jadrovým zbraniam vo vesmíre, ktorá zlyhala minulý mesiac kvôli ruskému vetu, Wood teraz hovoril o manipulatívnej taktike Moskvy.

Vo februári vyvolali rozruch správy USA o jadrových ambíciách Ruska vo vesmíre. Jadrový potenciál by mal byť namierený proti satelitom, a preto by mohol predstavovať hrozbu pre národnú a medzinárodnú bezpečnosť – písali niektoré americké médiá.

Americká vláda potom oznámila, že Rusko vyvíja vojenské kapacity na použitie proti satelitom. Americký prezident Joe Biden vtedy ale povedal, že neexistuje „žiadna jadrová hrozba pre ľudí v Amerike ani nikde inde na svete“.

Z toho vyplýva, že Rusko opäť veľmi rafinovane preľstilo USA a Západ.

/ roman-bednar.com /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.