Slovanské Noviny

17. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Sledujete to, čo jete? Pozeráte na zloženie potravín? Nie? Tak to by ste mali, pretože status s priloženým videom poslanca Patrika Linharta vás presvedčí o tom, že látka E171, ktorú často konzumujú v rozličných potravinách aj vaše deti, je veľmi škodlivá.

Patrik Linhart patrí medzi ľudí, ktorí upozorňujú na nezdravé prímesi v potravinách či na závadné potraviny ako také. Náš potravinový inšpektor sa v statuse zameral na zložku v potravinách E171, ktorej konzumácia je absolútne nevhodná najmä pre deti. Podľa jeho slov je to doslova jed!

Jedno z najrozšírenejších „éčiek“ (E171) je pre naše deti jedovaté

„Rodičia Pozor! Hovoril som, že je to jed už v roku 2017! Teraz sa to potvrdilo. Nano látku E171 jedia vaše deti!“ píše Linhart. Pripomína, že ľudia v bielych plášťoch nám tvrdili, že je to „bezpečné a nemáme sa čoho obávať“. Lenže teraz už aj oni uznali a vyjadrili sa proti použitiu tejto prídavnej nano látky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ja sa snažím o to, aby sa táto látka, mimochodom vyrobená z nanočastíc (!), s okamžitou platnosťou prestala používať vo všetkých potravinách na slovenskom trhu! Nebudeme čakať ďalších 10 rokov na rozhodnutie EÚ. Jedno z najrozšírenejších éčiek je pre naše deti jedovaté,“ konštatuje Linhart. Opakuje, že doteraz nám tvrdili, že „účinky oxidu titaničitého – E171 na ľudský organizmus nie sú úplne pochopené“. A dovtedy sa považuje za „podmienečne neškodné éčko“!

„Na základe nedávnych výsledkov EFSA sa dá očakávať, že Európska únia pridávanie tejto titaničitej nano beloby do potravín možno niekedy v budúcnosti zakáže. Otázka je, kedy? Koľko detí ešte bude ohrozených, že dostane rakovinu? Ja chcem zákaz pre Slovensko hneď a teraz!“ vyzýva rázne Linhart, podľa ktorého E171 patrí medzi farbivá. „Toto svinstvo človeku ubližuje nenápadne, potichu a pomaly. Pri dlhodobej konzumácii dokáže poškodiť črevá a spôsobiť rakovinu. Odborníci ho už desať rokov prirovnávajú k azbestu, no 10 rokov ho konzumovali naše deti!“ šokuje bojovník na zdravú stravu.

Vedci dospeli k záveru, že E171 je potenciálne karcinogénny

„Oxid titaničitý je prídavná látka v potravinách čiastočne vyrobená z nanočastíc. Je to teda umelá nano látka. Pritom sa používa najmä v potravinárskych výrobkoch, ktoré sú obzvlášť obľúbené u detí, ako sú žuvačky, cukrovinky, čokolády a zmrzlina,“ vysvetľuje Linhart.

„Ide tu o potenciálne vysoké vystavenie škodlivosti pre tú najzraniteľnejšiu časť obyvateľstva! Pritom už stanovisko francúzskej Národnej agentúry (ANSES) z 12. apríla 2019 (!) jasne identifikovalo možné karcinogénne vplyvy oxidu titaničitého (E 171), okrem iných nepriaznivých účinkov, a dospelo k záveru, že vedecké neistoty a obavy týkajúce sa potenciálnej toxicity pre spotrebiteľov nemožno len tak rozptýliť,“ šokuje ďalej Linhart- Dodáva, že aj holandský úrad pre hodnotenie a výskum rizík (BuRO) jasne vyjadril k používaniu tejto NANO látky neistotu.

„Pritom 19 vedcov z ôsmich krajín vo februári 2016 v Medzinárodnej agentúre pre výskum rakoviny (IARC) v Lyone dospelo k záveru, že by sa mal klasifikovať ako potenciálne karcinogénny pre ľudí. Testy spotrebiteľských skupín vykonané v Španielsku, Belgicku, Taliansku a Nemecku zistili nanočastice oxidu titaničitého (E171) v pomere väčšom ako 50 percent bez toho, aby sa prídavná látka označovala v detských produktoch ako nano. Dokonca aj americký národný inštitút pre bezpečnosť a ochranu zdravia stanovil, že vystavenie ultrajemnému oxidu titaničitému (E171) by sa malo považovať za potenciálny karcinogén!“ neprestáva šokovať potravinový kritik Linhart.

E171 nemá žiadnu výživovú hodnotu ani nespĺňa žiadnu prospešnú funkciu

„Tak načo ešte čakať? Kým otrávime rakovinovou nano látkou naše deti? Francúzi to dokázali, my môžeme tiež!“ burcuje Linhart. Podľa neho mnohí výrobcovia potravín a maloobchodníci pôsobiaci na francúzskom trhu úspešne odstránili oxid titaničitý zo svojich výrobkov. „E171 sa totiž používa len na estetické účely a nemá žiadnu výživovú hodnotu ani nespĺňa žiadnu prospešnú technologickú funkciu v potravinách a neexistuje teda ani technologická potreba používania,“ vysvetľuje poslanec. Uvádza, že už viac ako 85 000 občanov v celej Európe podpísalo petíciu na podporu francúzskeho zákazu tejto „titánovej beloby“ (E 171).

„Riešenie: V článku 191 ods. 2 Zmluvy o fungovaní Európskej únie sa stanovuje zásada predbežnej opatrnosti ako jedna zo základných zásad EÚ! A presne o ňu sa opriem a idem bojovať za okamžitý zákaz tohto „umelého NANO pokusu“ na našich deťoch!“ končí zaujímavý a zároveň šokujúci status náš veľký potravinový kritik Patrik Linhart.

hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.