Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

„Spolu s našimi partnermi v eurázijskej integrácii a ďalšími suverénnymi centrami rozvoja budeme naďalej pracovať na vytváraní multipolárneho svetového poriadku. Spoločne zvíťazíme!,“ povedal šéf Kremľa pri skladaní prezidentského sľubu, v ktorom vyhlásil, že jeho krajina je otvorená dialógu so Západom, ak sa ten namiesto agresie namierenej voči Rusku bude usilovať o mier a spoluprácu.

Vladimir Putin v Kremli v utorok 7. mája 2024 zložil prezidentský sľub a predniesol inauguračný prejav, v ktorom stanovil priority svojho piateho funkčného obdobia na poste hlavy štátu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vladimir Putin zložil v utorok v Moskve prezidentský sľub a ujal sa svojho piateho funkčného obdobia na čele Ruskej federácie. Vo funkcii bude šesť rokov – do 7. mája 2030. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Inaugurácia sa konala v Kremli za účasti tisícov hostí, medzi ktorými boli poslanci Federálneho zhromaždenia, ale aj účastníci tzv. špeciálnej vojenskej operácie, za ktorú sa v Rusku označuje vojna rozpútaná voči Ukrajine.

Putin vo svojom príhovore vytýčil hlavné ciele svojho pôsobenia na poste hlavy štátu, pričom uviedol, že prioritou budú predovšetkým záujmy a bezpečnosť ruského národa, zachovanie jeho hodnôt a tradícií.

Je potrebné zabezpečiť spoľahlivú kontinuitu vo vývoji Ruska na ďalšie desaťročia, vyhlásil tiež Putin v príhovore.

Uviedol, že Rusko neodmieta dialóg o bezpečnosti a strategickej stabilite so Západom. Dodal, že od Západu závisí, či chce hľadať cestu k spolupráci a mieru alebo pokračovať v nekonečnej agresii v snahe brzdiť rozvoj Ruskej federácie,

Podľa Putina dialóg môže nastať len na základe princípu rovnosti. Zdôraznil, že táto spolupráca musí zahŕňať diskusie o otázkach bezpečnosti a strategickej stability. Akékoľvek rozhovory však musia prebiehať so vzájomným rešpektom za rovnakých podmienok a bez „arogancie, domýšľavosti a osobnej výlučnosti“.

„Spolu s našimi partnermi v eurázijskej integrácii a ďalšími suverénnymi centrami rozvoja budeme naďalej pracovať na vytvorení multipolárneho svetového poriadku a rovnocenného a nedeliteľného bezpečnostného systému,“ povedal Putin. Zároveň dodal, že Rusko sa bude usilovať o zachovanie sebestačnosti a konkurencieschopnosti.

Putin tiež zdôraznil, že je dôležité pamätať na „tragickú cenu vnútorných nepokojov a prevratov“. V záujme zabezpečenia jednoty a nezávislosti Ruska musí byť jeho štátny a spoločensko-politický systém pružný a odolný voči akýmkoľvek výzvam a hrozbám, zdôraznil prezident.

Ruská prezident tiež uviedol, že spoločnosť sa v posledných rokoch zmenila a začala si vážiť „spoľahlivosť, vzájomnú zodpovednosť, úprimnosť, slušnosť, ušľachtilosť a odvahu“.

Šéf Kremľa ďalej prisľúbil, že využije svoje právomoci hlavy štátu na to, aby všetci ruskí občania, ktorí preukázali svoju lojalitu a preukázali „najlepšie ľudské a profesionálne kvality“, dostali vedúce pozície vo verejnej správe, ekonomike a v iných oblastiach.

Občania Ruska „sú jednotný a veľký národ a spoločne prekonáme všetky prekážky a zrealizujeme všetko, čo sme si naplánovali“.

Putin ukončil svoju inauguračnú reč slovami: „Spolu zvíťazíme!“

Ruský prezident sa následne na nádvorí Kremľa zúčastnil na nástupe a prehliadke Prezidentského pluku, po ktorom nasledovala bohoslužba v kremeľskom Chráme Zvestovania odslúžená patriarchom Moskvy a celej Rusi Kirillom.

Na rozdiel od minulých inaugurácií sa na terajšej zúčastnilo menej diplomatov: Spojené štáty americké a mnoho ďalších západných krajín ju bojkotovali vzhľadom na vojnu Ruska na Ukrajine.

Záznam z inaugurácie so slovenskými titulkami:

Prezidentská inaugurácia:

Ruská vláda v utorok podala demisiu. Stalo sa tak v súlade s ústavou krátko po inaugurácii staronového prezidenta Vladimira Putina, informovala stanica Rádio Sloboda (RFE/RL).

Súčasný kabinet premiéra Michaila Mišustina bude pracovať do vymenovania novej vlády.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v utorok pripustil, že Putin by mohol predsedu vlády vymenovať už v utorok. Predpokladá sa, že na tomto poste bude aj naďalej pôsobiť Mišustin.

Ruské médiá v tejto súvislosti poznamenali, že po posledných prezidentských voľbách v roku 2018 Putin vymenoval predsedu vládu hodinu po svojom nástupe do úradu.


Zdroj: topky.sk / rt.com / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d