Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Progresivistická spodina vládnuca v Bratislave pod vedením primátora Matúša Valla zmenila Divadlo Pavla Orságha Hviezdoslava na protislovenskú kultúrnu frontu propagujúcu extrémistickú LGBT agendu a zločinecký neonacistický režim na Ukrajine

To všetko za hlasného, ale aj tichého súhlasu veľkej časti umelcov. Divadlo P. O. Hviezdoslava v Bratislave v rámci novej divadelnej sezóny 2023/2024 šokovalo slovenskú verejnosť, keď svojím marketingovým posolstvom progresivistickej ideológie prerazilo dno a zaklincovalo tak úpadok, zosurovenie a zdivočenie mravov.

V utorok 29. augusta zverejnilo DPOH na svojich sociálnych sieťach príspevok o vizuálnej kampani k novej divadelnej sezóne. „Vitráže, ktoré sú mementom minulých režimov, teraz začínajú rozprávať nový príbeh. Príbeh povstania proti strašiakom minulosti, ktorí sa pokúšajú zatemniť našu budúcnosť. V novom vizuáli sa skrývajú súčasné odkazy, nájdete ich všetky?“ píše sa okrem iného v príspevku.

Vitráž, ktorá je súčasťou novej vizuálnej kampane sprostredkovanej agentúrou Slovak and Friends, zobrazuje mladých ľudí. Dvaja z nich sedia na káve, ďalší idú v sprievode s dúhovou, antifašistickou a ukrajinskou vlajkou. Jedna z postáv drží hlavu sochy Pavla Országha Hviezdoslava.

Divadlo v príspevku vyzýva ľudí, aby do komentárov napísali, aké objavili na grafike motívy zo súčasnosti. Môžu tak súťažiť o balík vstupeniek na predstavenia z cyklu GEN Z ON THE STAGE, medzi ktoré patrí FANTOMAS, Krása nevídaná a Sused, ktorého nechcem.

Ostré reakcie občanov

Podpredsedníčka SNS Dagmar Kramplová pripomína, že rozklad, ktorý DPOH predvádza, nastal po tom, ako sa divadlo dostalo zo správy Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS) do správy neziskovky. Je podľa nej našou povinnosťou zastaviť to už v najbližších parlamentných voľbách. Ako bude vyzerať Slovensko pod vládou PS ukazuje aj Ján Mažgút na príklade dopravných zmien v Bratislave.

„Priatelia, tento hnoj čo vidíte na obrázku, si dovolilo uverejniť to, čo bolo kedysi Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave. Toto, čo vidíte na obrázku, tento doslova a do písmena rozklad, ktorý sa nachádza v niekoho chorom mozgu, to je presne to, čo chce liberálna mafia naliať aj ostatným ľuďom do hláv a proti čomu bude vždy každý slušný a normálny človek bojovať!,“ píše rozčúlene Kramplová na Facebooku s tým, že DPOH bolo do minulého roku súčasťou BKIS.

„V roku 2022 však hlavné mesto pod vedením Vallovej liberálnej mafie rozhodlo o založení citujem “neziskovej organizácie”, ktorá aktuálne tento pozostatok toho, čo bolo kedysi Divadlom P. O. Hviezdoslava, prevádzkuje,“ vysvetľuje Kramplová vývoj DPOH s tým, že obrázok je výsledo rozkladu a rozpadu kultúrnej inštitúcie pod vedením „šmejdov“.

„V tomto prípade ide doslova o odporný hnilobný proces, kde na mŕtvole niekdajšieho divadla ako baktérie parazitujú šmejdi z tzv. neziskových organizácií. Je našou povinnosťou zastaviť tento odporný hnilobný proces, lebo tieto vši šíriace túto hnusnú infekciu západnej propagandy sa zastavia až vtedy, keď bude rozložená celá spoločnosť!,“ uzatvára Kramplová s tým, že po 30-tom septembri pôjdu šmejdi mimo zákon.

Príspevok na Facebooku následne komentovala politička Romana Tabák. „Hanba vám za takúto grafiku! Vy barbari! Už som kontaktovala aj Maticu slovenskú.“ Nie je úplne jasné, ako by Matica slovenská mohla túto situáciu riešiť.

Tomáš Taraba, ktorý je na kandidátnej listine SNS, označil vizuálnu kampaň za „kultúrny hnoj“„Toto je kultúra extrémistického dekadentného Progresívneho Slovenska, ktoré patrí do totálnej politickej izolácie a divadlo P.O.Hviezdoslava si zaslúži byť odrezané od všetkých verejných financií a príspevkov. Nech si žije z príspevkov Šimečku a Valla,“ uviedol.

Kritikou nešetril ani Dušan Jarjabek (SMER-SD). „Neviem, o čo ide autorom tohto loga, riaditeľke divadla Valérii Schulczovej a primátorovi Bratislavy Matúšovi Vallovi, ale jedno je isté. Je to niečo tak nechutné, odporné a naozaj nepochopiteľné, že to nemôže prejsť mlčaním!“ píše v príspevku na Facebooku.

Zároveň dodáva, že to ako predseda Výboru pre kultúru a médiá nenechá tak. „Budem túto snahu o potupu slovenskej kultúry a histórie riešiť s právnikmi, s primátorom Vallom a aj s riaditeľkou Schulczovou!“

Martina Šimkovičová v statuse avizovala, že už podpísala petíciu za odvolanie riaditeľky DPOH Valerie Schulczovej. „Dnes, keď idem okolo tohto divadla, tak ma prepadne smútok. Dúhové pútače, dúhový program, ukrajinská zástava a hlava Hviezdoslava (alebo Štúra) odseknutá, slovenský kríž prečiarknutý. Mne je smutno. Toto má byť nová divadelná sezóna. Nie, za mňa rozhodne nie,“ píše.

„Reklamný pútač divadla Pavla Orságha Hviezdoslava na novú sezónu. Dúhová a ukrajinská vlajka, preškrtnutý slovenský dvojkríž, odrezaná Hviezdoslavova hlava. Hviezdoslav sa v hrobe obracia,“ reagoval bývalý minister financií Sergej Kozlík.

„Priatelia, ignorujme tento odpad Slovenskej kultúry, tento hnoj, ktorý velebí niečo čo je proti naším morálnym zásadám, kresťanským hodnotám, proti nášmu folklóru, tradíciám, zvykom a našej slovenskej ľudovej tvorivosti. Máme čo ukázať svetu. A títo idioti sa nám rehocu do tváre. Nepodporujme ich, nech ich podporujú vyznávači iných vlajok .Umelci, Vy ste elita národa? Za čo si Vás kúpili? Ste zradcovia a obyčajne hovädá,“ píše nahnevane niekdajší riaditeľo ÚBOK a exšéf policajnej inšpekcie generál Ivan Ševčík.

„Divadlo P.O.Hviezdoslava otvára novú sezónu takouto „krásnou„ progresívnou vitrážou. Sú na nej všetky sväté symboly, ku ktorým sa utieka progresívny veriaci. Je tam LGBTI vlajka spolu s Ukrajinskou, planétka znázorňujúca zelený ekoterorizmus, vzadu nejaký bradatý ujo – zrejme migrant, no a samozrejme nechýba preškrtnutý slovenský dvojkríž a odrezaná, respektíve odťatá hlava samotného P.O.Hviezdoslava – slovenského dejateľa. Voľby sa blížia a progresivisti so svetom zobrazenom na vitráži veria, že v nich zvíťazia. Človek si už myslí, že ho na progresívcoch nedokáže prekvapiť nič. Avšak odťatá hlava P.O.Hviezdoslava ktorú na svojej vitráži prezentuje divadlo s jeho menom, je predsa len silná káva,“reaguje Slobodný vysielač.

„Tak vážení, toto je cez všetky limity. Potupenie všetkého. Ak sa proti tomuto neohradia herci DPOH, a ostatné autority, tak pre mňa až do zmeny tejto akultúrnej propagandy, táto budova nebude stánkom kultúry, ale mentálnou stokou a pomníkom slivenskej kultúry. Už len zistiť, kto konkrétne je za tým,“napísal na sociálnej sieti katolícky kňaz Martin Šafárik.

„Tato akoze vitraz- to really? Nejak nechapem tu Hviezdoslavovu hlavu useknutu… ci to je to povestne citlive vnimanie ci co? Kto mi to vysvetli? Nejak asi nevnimam dost citlivo alebo co. Krvave sonety sa ucili tazko, ako vsetky Hviezdoslavove basne, ale toto si nezasluzil. A nech ma nikto nepresviedca, ze mu tymto sposobom vyobrazenia vzdali hold. Naozaj ma zaujíma, ako sa k tomuto postavi herecka komunita, ci sa im taketo vyobrazenie paci a ci su s nim stotozneni,“komentovala Zuzana Magálová – exmanželka syna herečky Kamily Magálovej, ktorá v tejto súvislosti poukázala na to, že Hviezdoslavove texty su stále viac ako aktuálne. Ako príklad citovala časť veršu z Krvavých sonetov:

Kto zapríčinil tento úpadok,
zosurovenie, zdivočenie mravov?
Čo ľudstvo zviedlo s ducha veličavou
vbŕsť do bahna? Ký upír to a mlok,

z pŕs sajúci mu i dnes žitia mok,
krvožíznivec s večnou záhou žhavou?
Ech, sebectvo! to! — a niet nad ohavou
tou zvíťaziť, vojsk, rekov po dnešok.

Divadlo P. O. Hviezdoslava v Bratislave vstupuje do novej divadelnej sezóny 2023/2024. Pri tejto príležitosti predstavili na sociálnej sieti nový vizuál.

„Vitráže, ktoré sú mementom minulých režimov teraz začínajú rozprávať nový príbeh. Príbeh povstania proti strašiakom minulosti, ktorí sa pokúšajú zatemniť našu budúcnosť,“ vysvetľuje divadlo svoj nový vizuál pri príležitosti vstupu do novej divadelnej sezóny 2023/2024.

V novom vizuáli sa skrývajú tri súčasné odkazy. Dúhová vlajka, ktorá reprezentuje ľudí, na ktorých bol na Slovensku spáchaný teroristický útok a boli zavraždení. Ukrajinská vlajka, vlajka národa, ktorý je vyvražďovaný agresorom. Symbolom proti fašizmu, ktorého ideológia zabila desiatky tisíc občanov tejto krajiny, vysvetľuje Róbert 

Diváci však túto “identitu” divadla neprijali. V komentároch sa im nepáči, že po športe sa politizuje aj kultúra. Niekoľko komentujúcich dokonca tvrdí, že “Hviezdoslav sa v hrobe obracia.”

“To vyzerá hrozne propagandisticky. Nie ako umelecký plagát ale ako propaganda. Plné čudných symbolov, samé vlajky. Chcelo by to divákom vysvetliť, čo tým chce DPOH povedať. Ako plagáty z diktatúrskych čias a krajín. Také sme už zažili. Nepotrebujeme to zažívať znova. A ani naše deti. A odseknutá hlava P.O. Hviezdoslava? Čo to má evokovať?,” pýta sa jeden z diskutérov logicky.

Pod príspevkom divadla sa však zároveň objavilo množstvo povzbudzujúcich komentárov, ktoré novú vizuálnu kampaň naopak vítajú. „Krásna vkusná grafika so silným odkazom. Vydarila sa,“ píše sa v jednom z nich. „Takto sa to robí,“ hovorí ďalší.

Všeličo sa pod progresívnym vedením „dojevallo“

Tento pejoratívny výraz používajú mnohí Bratislavčania, aby dali najavo svoj názor na to, ako v ostatných rokoch šafári v Bratislave progresívny primátor Matúš Vallo. Zatiaľ naposledy Valla kritizoval Ján Mažgút (SSmer-SSD). Aj on len smutne konštatuje, že každé jedno miesto na pomyselnej mape, kam Vallo po slepiačky zapichol špendlík, Bratislavčania okomentovali slovami „tak tu sa to pekne dejevallo!“ A tak to bude žiaľ aj nábrežím od Mosta SNP po Šafárikovo námestie.

Čo tam Vallo vymyslel?

Práve táto štvorprúdovka má padnúť za obeť jednému z plánov primátora Valla. Poukázal na fakt, že do priestoru jednej z bratislavských tepien, plných motorových splodín, sa cyklotrasa určite nehodí. Zvlášť, keď o pár metrov je na ňu ideálny priestor na nábreží rieky. Nepáči sa mu, že na čo v Bratislave Vallo siahol, to nevyšlo a vyslovil obavy, že ak by PS vyhralo voľby, tak sa táto neodbornosť a nekompetentnosť prenesie na celé územie.

Mažgút: Vy ste vôbec videli, akou dekadentnou a zvrátenou pozvánkou lákate návštevníkov na novú divadelnú sezónu?

Vedúci tlačového oddelenia a okresný predseda (Bratislava-mesto) strany Smer-SSD Ján Mažgút sa však vyjadril aj k najnovšiemu počinu z dielne progresivistov vo svojom videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti:

„Milí mestskí progresívci – na čele s vraj primátorom Vallom. Už vám nestačia LEN verejné budovy, na ktoré bez hanby a najmä úcty k našej histórií vešiate všelijaké prapodivné vlajky, ešte ste si aj sprivatizovali NAŠE mestské divadlo, kam majú ľudia chodiť za kultúrou, zábavou a možno aj vzdelaním, na pretláčanie ukrajinských a LGBTI tém! Vy ste vôbec videli, akou dekadentnou a zvrátenou pozvánkou lákate návštevníkov na novú divadelnú sezónu?! Jediným strašiakom, ba dokonca ohrozením našej budúcnosti ste VY, s vašim násilným pretláčaním dúhy a žlto-modrej vlajky do našich každodenných životov. Môžem byť akýkoľvek milovník kultúry, ale týmto ste mi návštevu divadla skôr znechutili. A pokiaľ ide o deti, ktoré v nemalej miere navštevujú kultúrne inštitúcie, prestaňte s týmto tupým podprahovým pretláčaním chorých myšlienok do ich detských hláv! To jediné, čo nechcem je, aby som svojim deťom vysvetľoval, prečo princ bozkom zobudil Šípového ružiaka a žili spolu „šťastne“ až do smrti, alebo prečo Snehulienke v lesnej chalúpke pomáhalo sedem trpaslíčiek… Oficiálne týmto vyzývam vedenie mesta, aby prehodnotilo nechutný vizuál na novú divadelnú sezónu a vyvodilo zodpovednosť voči riaditeľke Divadla P. O. Hviezdoslava, ktorý sa musí doslova v hrobe obracať.“

Viac vo videu:


Rafael Rafaj: KEĎ Z DIVADLA UROBIA PROGRESÍVCI TEÁTRO A Z UMENIA ANGAŽOVANÚ IDEOLÓGIU

Bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za SNS Rafael Rafaj, ktorý v súčasnosti kandiduje za Republiku, sa taktiež vyjadril na sociálnej sieti:

Pavol O. Hviezdoslav sa musí v hrobe obracať ako nová ideologická angažovanosť na „pulze novej doby“ či bezpohlavnej a aj bezhlavej „budúcnosti“ fanatizmom na úrovni 50. totalitných rokov zneužila jeho meno.

Bratislavská kaviareň, alias angažovaná ideologická liberálna mimovládkarska stoka má novú scénu – „Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava n.o“.

Nový divadelný, či skôr teatrálny plag(i)át k sezóne 2023/24 je ukážkou gýča a braku angažovaného pseudoumenia a kultúrneho prevratu, ktorý progresívci a ideologickí tretí sektor chystajú pre Slovensko.

„Neziskovka“ zriaďovateľa, ktorým nie je nik iný ako progresívcami okupovaný magistrát Hlavného mesta SR Bratislavy popisuje vitráže s štýle Janka Alexyho (ďalší, čo sa obracia v hrobe) na kontroverznom plagáte ako memento minulých režimov, ktoré vraj teraz začínajú rozprávať nový príbeh. „Príbeh povstania proti strašiakom minulosti, ktorí sa pokúšajú zatemniť našu budúcnosť“ je štylistická forma jasne usvedčujúca progresívny pôvod myšlienkových a najmä propagandistických bludov. Nemôžu chýbať kľúčové floskuly progresivizmu ako „nový“ a „budúcnosť“.

Kurátori tohto paškvilu s dvanástimi postavami nielen počtom, ale aj dobovým stvárnením pripomínajú dvanásť apoštolov Ježiša, keďže centrálna postava v bielom evokuje práve Krista.

Urážajúca paródia zrejme zaradila medzi „minulé režimy“ aj samotné kresťanstvo. Angažovanému autorovi sa podarilo zabiť dve hlavné muchy, ktoré otravujú otvorené liberálne a najmä novými ideológiami pomätené hlavy s odkrytou lebečnou dutinou bez šedej hmoty, a to nielen paródiu na vieru v Boha (kresťanstvo), ale aj národné cítenie.
Postava Salome, Herodesovej ženy, nedrží v ruke na podnose hlavu Jána Krstiteľa, ale Ľudovíta Štúra, najvýznamnejšieho národného buditeľa Slovákov.

Ak angažovaný autor tvrdí, že v n novom vizuáli tohto teátra sa skrývajú súčasné odkazy, tak tento je hodný označenia liberálny extrémizmus.

Každá revolúcia sa nezaobíde bez troch vecí: hesiel (dogiem), nepriateľa (proti ktorému treba povstať) a … vlajok (pod ktorými alebo za ktoré bojujete).

Nepriateľov kultúrnej revolúcie neomarxistov (alias „kultúrnych komunistov, čiže progresívcov) sme teda spoznali: Boh, kresťanstvo, národ, slovenské vlastenectvo a podľa jednej z vlajok, aj slovenskej štátnosti.

Odhalili nám aj budúcnosť, ktorá nás čaká pod ich vlajkami na teatrálnom politickom plagáte. Vpredu, nepochybne smerom k ďalším „svetlým zajtrajškom“ ich dogiem máme kráčať pod dúhovou vlajkou ideológie LGBTI, čiže spochybnenia a rozvratu rodovej identity.

Za ňou veje a smer našej politickej a geopolitickej angažovanosti nám ukazuje druhá, ukrajinská vlajka, s odkazom na nenávisť voči Rusom a Rusku. No a pozadí veje rafinovane prečiarknutý dvojkríž, akože z éry Slovenského štátu… Lenže dvojkríž je vždy dvojkríž, čiže súčasný štátny symbol Slovenskej republiky.

Viď príklad železného kríža (nem. Eisernes Kreuz), nemeckého vojnového vyznamenania. Prvýkrát ho udelili už v roku 1813. A hoci ho udeľovali a na bojovej technike ho používali aj nacisti v II.svetovej vojne, jeho štylizované symboly dnes používaako logo a tiež výsostné znaky bojovej techniky nemecká armáda (Bundeswehr).

Nikoho príčetného nenapadne vidieť spojitosť medzi súčasným a nacistickým režimom. To len na Slovensku kvitne angažovanosť ako burina a dokonca sa pokúša tváriť ako „ume-NIE“.

Na záverečný výsmech letáka, namiesto potlesku a výkrikov „hurá!“ pôsobí hlavná činnosť tohto progresívneho teátra vo Valloslave, uvedená v registri neziskových organizácií ako vraj (sic!) „tvorba, rozvoj, ochrana, obnova a prezentácia duchovných a kultúrnych hodnôt“.

Progresívni neomarxisti zabudli vo svojom jednookom fanatizme na starú múdrosť, ktorá neplatí len pri klasických vojnách, ale je šitá aj na tú ich „kultúrnu vojnu“: Keď rinčia zbrane, múzy mlčia. Ako dokazuje jeden obyčajný plagát angažovaného fanatizmu, ideologické zbrane -izmov a -ológií sú rovnako nebezpečné a odsúdeniahodné ako tie, ktoré strieľajú projektily. Už minulé totalitné ideologické režimy dokázali, že zabiť sa dá nielen telo, ale aj duch, duša, identita. A to dokonca aj angažovanou tvorbou a fanatizmom umelcov.

Našťastie proti každej vojne, aj tej „kultúrnej“ má ľud legitímne aj ústavné právo postaviť sa na odpor. Ba dokonca povinnosť, pretože podľa prvého článku Ústavy SR, ktorej výročie prijatia si dnes pripomíname, sa Slovenská republika neriadi nijakou ideológiou.

V tomto marazme angažovaného „umenia“ si autor zanietenosťou pichol do vlastného oka, keď v popredí vidieť Judáša ako typického kaviarenského povaľača. Aké typické pre liberálnu antislovenskú scénu.

Petícia nespokojných občanov

Petícia za okamžité odvolanie a odstúpenie riaditeľky DPOH v Bratislave spolu s jej podriadenými, ktorej autorom je hudobník Milan Olšiak, má už vyše 6-tisíc podpisov. Aj v nej sa mylne uvádza, že na vitráži je zobrazená odrezaná hlava Ľudovíta Štúra a preškrtnutý slovenský znak – v skutočnosti ide o gardistický dvojkríž.

Petíciu môžete podpísať TU.

Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (DPOH) je samostatná nezisková organizácia v Bratislave. Do marca roku 2007 bolo jedným z troch sídiel Činohry Slovenského národného divadla. Od 17. októbra 2009 do júna 2022 bolo umeleckou scénou Bratislavského kultúrneho a informačného strediska (BKIS), vtedy známou ako Mestské divadlo Pavla Országha Hviezdoslava (MDPOH).

V máji 2022 schválili mestskí poslanci na svojom zastupiteľstve založenie Divadla Pavla Országha Hviezdoslava ako neziskovej organizácie mesta. Týmto rozhodnutím získala Bratislava mestskú divadelnú scénu, ktorá plnohodnotne funguje ako samostatná organizácia s perspektívou vlastného hereckého súboru. Divadlo bolo slávnostne otvorené 11. januára 2023.

Zdroj: InfoVojna / pravda.sk / hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: