Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Pravidelne nám chodia obálky s USB kľúčmi, fotografiami alebo dokumentmi. Ľudia sa odmietajú stotožniť so súčasnými praktikami polície. 

Mnohí policajti sa hanbia za policajného prezidenta Hamran a politické komando vytvorené v NAKA, reaguje Kaliňák na trestné stíhanie vyfabrikované na objednávku súčasného režimu.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila 1. februára 2023 exministra vnútra Roberta Kaliňáka a podikateľa Jozefa Brhela st. pre zločin podplácania. Podľa polície sú obvinení podozriví z poskytnutia úplatku osobe v riadiacej funkcii Finančnej správy SR.

„Vládni predstavitelia sa rozhodli, že potrebujú osem mesiacov do volieb na to, aby mohli stíhať všetkých predstaviteľov opozície,“ hovorí v rozhovore pre Pravdu exminister vnútra Robert Kaliňák o svojom obvinení z podplácania vtedajšieho šéfa Finančnej správy Františka Imreczeho.

„Celé to považujem za nezmysel,“ zdôraznil.

Svoj návrat do vrcholovej politiky však zatiaľ nepripúšťa. „Je pravda, že týmito uzneseniami a nezákonnými obvineniami sa ma neustále snažia pozvať naspäť do politiky, ale zatiaľ som ešte odolal,“ poznamenal.

Prepis rozhovoru

Boli ste obvinený z podplácania. Podľa polície ste vyzvali Františka Imreczeho, aby si po nástupe na čelo Finančnej správy dal kompenzovať nižšiu mzdu od podnikateľa Jozefa Brhela. Stalo sa to takto?

Je to, samozrejme, nezmysel a samotné uznesenie je aj v rozpore so zákonom. Bol by som otvorenejší, keby neprebiehalo trestné stíhanie.

Ako to teda vyhodnocujete?

Vládni predstavitelia sa rozhodli, že potrebujú osem mesiacov do volieb na to, aby mohli stíhať všetkých predstaviteľov opozície. Rovnako sú známe nahrávky, na ktorých predstavitelia NAKA hovoria, že je potrebné stíhať stranu Smer, urobiť z nej zločineckú organizáciu, že je potrebné stíhať Fica, Pellegriniho a Kaliňáka, aby sa už nikdy nevrátili a opozícia bola zničená. Tomuto naratívu zodpovedá aj kvalita uznesenia, ktoré je jednoznačne v rozpore s Trestným zákonom a Trestným poriadkom. Vydaním takéhoto nezákonného uznesenia o vznesení obvinenia bola teda zneužitá právomoc verejného činiteľa.

Nespomínate si teda, že by ste v júni 2012 Imreczemu povedali „dohodni si kompenzáciu“?

Ja si na to nemusím ani spomínať, lebo sa to, samozrejme, nestalo. Odporujú tomu aj všetky základné veci, keď ich dáme do logickej súvislosti. Tá logika výrokov je v tomto prípade nulová.

Imrezce však priznal, že tieto peniaze šesť rokov prijímal. Dokopy malo ísť o 1,1 milióna eur. Ani tomu neveríte?

Nie. Prečo by to malo byť dôveryhodnejšie? V trestnom práve funguje princíp, že najdôležitejšia je veľká kauza, v tomto prípade tá, kde je škoda 18 miliónov eur. Všetky ostatné čísla sú nezaujímavé, pretože akýkoľvek trest je nižší ako za túto veľkú kauzu. Ak si môže ten gigantický trest znížiť ľubovoľným vymýšľaním, tak to bude robiť aj priznávaním sa k hocičomu. Len na Slovensku je možné, že tresty za veľké trestné činy si môžete znížiť, ak objasníte dopravnú nehodu.

Podnikateľa Jozefa Brhela ste sa na tlačovej besede nezastali. Ani ste ho nespomínali. Uznávate aspoň to, že mohol mať takéto vzťahy s Imreczem?

Nemyslím si, že mohol mať takéto vzťahy. Pretože to celé považujem za nezmysel. Veď to nedáva žiadnu logiku. Aj zo súdnych pojednávaniach v kauze Mýtnik je jednoznačné, že Brhel sa ani nepýtal a nestaral o súťaž ani dodávku IT systému pre Finančnú správu. A aj napriek tomu je obvinený. To obvinenie je v jeho kauze ešte absurdnejšie ako v tomto prípade. Veď na čo by to bolo dobré. Veď aj toto nové uznesenie hovorí, že za to nič nechcel.

Prekvapilo alebo potešilo vás, že vás nezadržali a nežiadajú pre vás väzbu?

Mňa už nemôžu priviesť do nejakých rozpakov. Svoje právomoci už viackrát zneužili, tak by to urobili aj tentokrát. Na veci by to nič nemenilo. Je však absurdné, akým spôsobom postupujú. Podľa uznesenia je to hlavne 11 rokov stará vec, takže by to bolo absurdné a smiešne. Aj Najvyšší súd v mojom prvom prípade skonštatoval, že moje väzba bola nezákonná. Oni úmyselne konajú v rozpore so zákonom, a vedia o tom, a to sa nedá skryť za iný právny názor.

Prečo očakávate obvinenie Petra Pellegriniho, Richarda Rašiho, Denisy Sakovej či Borisa Kollára. Odkiaľ máte takéto informácie?

Z polície. Pravidelne nám chodia obálky s USB kľúčmi, fotografiami alebo dokumentmi. Ľudia sa nechcú stotožniť s tým, aké nezákonnosti sa teraz robia na policajnom prezídiu. Mnohí policajti sa hanbia za to, čo predvádza policajný prezident Štefan Hamran a aké politické komando sa vlastne na Národnej kriminálnej agentúre vytvorilo. Tie informácie preto, samozrejme, nosia.

Budete v najbližších voľbách kandidovať? Ste pripravený na nejakú exekutívnu funkciu?

Odišiel som z politiky, ale je pravda, že týmito uzneseniami a nezákonnými obvineniami sa ma neustále snažia pozvať naspäť do politiky, ale zatiaľ som ešte odolal. Toto dnes nie je podstatná otázka.

Zdroj: pravda.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: