Slovanské Noviny

6. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Poľská vláda oznámila v piatok sprísnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu.

Celkovo 278 osôb zadržala polícia v poľskej metropole Varšava počas sobotňajších protestov proti novým opatreniam, ktoré majú zabrániť šíreniu nového koronavírusu. Oznámil to v nedeľu hovorca varšavskej polície Sylwester Marczak, ktorého citovala agentúra Reuters.

Na protestoch vo Varšave sa zúčastnili tisíce ľudí. Polícia uviedla, že demonštranti v hlavnom meste napadli jej príslušníkov, hádzali do nich kamene, sklenené fľaše a petardy. Policajti viackrát použili slzotvorný plyn.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

„(Počas protestov) bolo zadržaných 278 ľudí… Mali sme dočinenia s jasným prejavom agresie, títo ľudia prišli s nami bojovať,“povedal Marczak.

Poľská vláda oznámila v piatok sprísnenie opatrení proti šíreniu nového koronavírusu. K novým opatreniam, ktoré platia od soboty 24. októbra, patria zákaz zhromažďovania viac než piatich ľudí, zákaz svadieb či prísne limity počtu ľudí v obchodoch, vo verejnej doprave i na náboženských obradoch.

Napriek zmieneným opatreniam sa v sobotu vo viacerých poľských mestách konali už tretí deň po sebe aj protesty proti takmer úplnému zákazu legálnych interrupcií, ktorý vo štvrtok schválil ústavný súd.

Poľské ministerstvo zdravotníctva v nedeľu dopoludnia oznámilo, že za posledných 24 hodín v krajine potvrdili 11.742 nových prípadov nákazy. Celkový počet prípadov dosiahol 253.700. Poľsko eviduje tiež 4438 úmrtí, z nich 87 za uplynulý deň.

Zdroj: pravda.sk / YouTube

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: