Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO Pani Čaputová, hanbite sa! Neverí vám absolútne nikto! Toto divadlo je trápne. Je to fraška, soptí Milan Mazurek

Koalíciou plánované zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry sa vôbec nepáči nielen opozícii, ale ani prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorá v podstate od zverejnenia výsledkov predčasných parlamentných volieb dáva najavo, že jej súčasná vládna trojkoalícia nie je po vôli.

Jej právomoci sú síce obmedzené, ona ale avizuje, že na záchranu šéfa špeciálnych prokurátorov Daniela Lipšica aj jeho podriadených spraví maximum. A to podaním na Ústavný súd.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prečo nebola Čaputová šokovaná keď…

Výroky hlavy štátu smerujúce k záchrane špeciálnej prokuratúra sa vôbec nepáčia členovi v súčasnosti mimoparlamentného hnutia republika Milanovi Mazurekovi, ktorý svoje pocity vyjadril aj v statuse na sociálnej sieti. „ČAPUTOVÁ BY SA MALA HANBIŤ!“ konštatuje rázne hneď v úvode a dodáva, že keď Matovič ruinoval ľuďom životy, bola ticho! „Zuzana Čaputová vystúpila a povedala, že je v šoku z rušenia špeciálnej prokuratúry. Tej prokuratúry, ktorá systematicky ničí ľuďom život, robí z nevinných kriminálnikov a slúži na prenasledovanie politickej opozície,“ pokračuje Mazurek v ostrých slovách.

„Za nejakým igelitom v Národnej rade SR to si upravili podľa seba, ako chceli. Menilo sa to pozmeňujúcim návrhom bez diskusie, za niekoľko hodín.“

Len si ale spomeňme, ako veľmi bola Čaputová v šoku, keď vláda Matoviča s Hegerom trhali Ústavu na kusy, likvidovali živobytie celých domácností, nasledovali na slovo každú politiku Bruselu a obmedzovali ľudské práva miliónov ľudí!“ uzavrel Mazurek svoj krátky status. „Zoberte si Čaputovú. Čaputová dala vyjadrenie ako je šokovaná z toho, ako sa tu ruší rýchlo bagrom špeciálna prokuratúra. Pýtajte sa pani Čaputovej, prečo nebola šokovaná, keď Igor Matovič ako predseda vlády predložil do Národnej rady za vládu zmenu ústavy pri odobratí ľudských práv miliónom občanov Slovenskej republiky,“ hovorí v úvode člen hnutia Republika.

A dnes má niekto prezidentke veriť, že…

„Urobil to v núdzovom stave, urobil to v skrátenom legislatívnom konaní a pozmeňujúcim návrhom. Za 24 hodín sa zmenil text ústavy, najvyššieho zákona štátu, ktorý upravuje práva a povinnosti miliónov občanov, od ktorého sa odvíjajú všetky ďalšie zákony,“ prízvukuje Mazurek a dodáva, že sa menil v texte, ktorý sa zásadným spôsobom dotkol práv ľudí, keď ich zatvárali doma, keď ich nútili do celoplošného testovania, keď im obmedzovali slobodu v rámci lockdownov. „A Čaputová čo urobila v tej dobe? Podpísala to okamžite, promptne,“ pripomína Slovákom Mazurek krok hlavy štátu.

„V núdzovom stave s hlasmi poslancov, ktorí vtedy boli nakazení a mali zakázané vychádzať z domu. Za nejakým igelitom v Národnej rade to si upravili podľa seba, ako chceli. Menilo sa to pozmeňujúcim návrhom bez diskusie, za niekoľko hodín. A pani Čaputová, ktorej teraz strašne záleží na výkone práva a spravodlivosti, bez hanby tieto veci podpísala. A dnes jej má niekto veriť, že ona to robí z úprimného záujmu o stav demokracie na Slovensku? Že to robí z úprimného záujmu o stav právneho štátu? O právo?“ konštatuje Mazurek.

„Že jej úprimne vadí, že špeciálna prokuratúra sa ruší nie preto, že Lipšic a jeho kumpáni nebudú môcť vystrájať a obmedzovať ľuďom práva a pošliapavať ústavné slobody, ale preto, že jednoducho chce, aby zlí zločinci, skorumpovaní politici a nebezpeční extrémisti končili vo väzeniach. Pani Čaputová, hanbite sa! Neverí vám absolútne nikto! Toto divadlo je trápne. Je to fraška. A kto ešte berie vážne, pri takomto dvojakom kilometri správanie sa takýchto politikov, ako je Čaputová, tak musím uznať, že je mimoriadne naivný, a že mi ho je prakticky ľúto,“ dodal na samý záver zostrihu videa Milan Mazurek.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d