Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Teraz žalujú na Slovensko, potom budú žiadať hlasy od jeho občanov. Toto je už nehorázna arogancia, hnevá sa Miroslav Radačovský

„Porušovanie princípov právneho štátu“ na Slovensku už riešia aj europoslanci. Prirodzene, môže za to sťažovanie sa niektorých, najmä liberálnych a progresívnych slovenských europoslancov.

Šokujúce ale je, že za podpory prezidentky Čaputovej, ba aj kandidáta na budúcej slovenskej hlavy štátu Korčoka. A dokonca i veľvyslanca USA na Slovensku!

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Akí „Slováci“ to sedia v europarlamente?

To, čo robí súčasná slovenská opozícia s podporou prezidentky a dokonca aj americkej ambasády je vo svete málo vídané a iba dosvedčuje skutočnosť, v koho područí sa Slovensko nachádza. A červivou čerešničkou na tejto nechutnej torte je to, že naše „problémy“ ide riešiť europarlament. Kritiku za to všetci spomínaní zožali v statuse od europoslanca a predsedu strany Slovenský Patriot Miroslava Radačovského, podľa ktorého „aj takíto europoslanci zastupujú Slovensko v európskom parlamente“.

„Je neprípustné, aby sa europoslanci, zastupujúci Slovensko v EP dožadovali sankcií voči vlastnému štátu, voči vlastným občanom len preto, že neboli úspešní vo voľbách.“

Slovenskí europoslanci v EP zo strán PS, Demokrati, Jablko, KDH, jednoducho Štefanec, Šimečkovci, Bilčíkovci, Hojsíkovci, za mediálnej podpory prezidentky Slovenska a kandidáta na post prezidenta, Korčoka, a podpory veľvyslanca USA na Slovensku, iniciovali na deň 13.12.2023 v EP v Štrasburgu zaradenie špeciálneho bodu do programu, v ktorom sa bude rokovať o porušovaní princípov právneho štátu na Slovensku s návrhom prijatia rezolúcie, o ktorej sa má v EP hlasovať 15.01.2024,“ píše v úvode Radačovský.

Takíto ľudia by mali odísť do zabudnutia

Europoslanci podľa neho budú žiadať voči Slovensku použitie čl. 7 Zmluvy o fungovaní EÚ, čo by znamenalo sankcie, obmedzenie práva hlasovať, pozastavenie finančných prostriedkov z rozpočtu EÚ pre naše školstvo, poľnohospodárstvo, zdravotníctvo, životné prostredie a iné. „Ale týmto vyššie menovaným europoslancom je to jedno.

Neboli úspešní vo voľbách, nech teda trpí celé Slovensko. Z tohto zoskupenia útočiacich jedincov proti vlastnému štátu, proti vlastným občanom, ale aj neúctivým a dehonestujúcim k ostatným, inak rozmýšľajúcim slovenských europoslancom, ide doslova hrôza. Ich pokrytectvo nemá medze,“ hnevá sa šéf strany Slovenský Patriot.

„Čuduj sa svete, a v blížiacich sa eurovoľbách napriek tomu budú žiadať hlasy od občanov Slovenska. Tak toto je už nehorázna arogancia.“

„Teraz sa obracajú na europoslancov z cudzích štátov, podporu im vyjadril prostredníctvom svojho zástupcu aj iný štát, USA. Čuduj sa svete, a v blížiacich sa eurovoľbách napriek tomu budú žiadať hlasy od občanov Slovenska. Tak toto je už nehorázna arogancia,“ píše pobúrený Radačovský a dodáva, že nikto iný, len vy, občania Slovenska, môžete rozhodnúť, aby takíto ľudia odišli do zabudnutia a raz a navždy prestali Slovensku a jej občanom v zahraničí škodiť.

„Nie nadávkami alebo napľutím do tváre, ale dôstojným a demokratickým spôsobom. Jednoducho ich nevoliť v nadchádzajúcich voľbách do EP a nedať im svoj hlas v prezidentských voľbách.“

Dožadujú sa sankcií voči vlastnému štátu

Nech by boli problémy na Slovensku akékoľvek, vyriešime si ich podľa Radačovského sami, a je neprípustné, aby sa europoslanci, zastupujúci Slovensko v EP dožadovali sankcií voči vlastnému štátu, voči vlastným občanom len preto, že neboli úspešní vo voľbách.

„A pokiaľ je opozícia toho názoru, že závažnú trestnú činnosť korupcie a inú závažnú trestnú činnosť je spôsobilý vyšetrovať jediný politický nominant, špeciálny prokurátor Lipšic aj s niekoľkými prokurátormi a asi šiestimi ním vybratými vyšetrovateľmi, tak tento názor je úplne zvrátený,“ konštatuje Radačovský, podľa ktorého je na Slovensku množstvo prokurátorov a vyšetrovateľov, či už na krajoch alebo okresoch, ktorí sú schopní a odborne zdatní takúto trestnú činnosť vyšetrovať.

„Nakoniec, tak to bolo aj pred vznikom Špeciálnej prokuratúry, ktorá vôbec nemala vzniknúť, a to vrátane Špecializovaného trestného súdu. A keď už vznikla, tak je ju potrebné okamžite zrušiť a nie v skrátenom legislatívnom konaní, ale do 24 hodín, pretože jej fungovanie predstavuje anomáliu v demokratickom právnom štáte a Európska komisia by si mala ctiť princípy právneho štátu a nemala by do toho Slovensku zasahovať,“ prízvukuje Miroslav Radačovský, ktorý, podľa vlastných slov, mal takýto názor ešte ako sudca pred 20 rokmi, keď tieto špeciálne inštitúty vznikli. „Žiaľbohu, aj súčasná vládna koalícia takúto anomáliu roky rešpektovala,“ dodal na samý záver.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d