Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Minister vnútra Šutaj Eštok postavil šiestich čurillovcov mimo službu a zrušil aj funkcie policajných viceprezidentov

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok včera odvolal prezidenta Policajného zboru SR Štefana Hamrana z čela polície a doručil mu písomný rozkaz, že ráno sa má hlásiť v Poprade na Okresnom riaditeľstve.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vydal organizačné opatrenie, ktorým sa od 1. novembra rušia funkcie viceprezidentov Policajného zboru.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu vnútra, v dôsledku tohto opatrenia budú uvedeným dňom obaja viceprezidenti Branko Kišš a Damián Imre preložení na iné funkcie a bude zriadená nová funkcia viceprezidenta polície pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb zboru.

„Zároveň šéf rezortu vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby u šiestich príslušníkov Policajného zboru, tak ako mu to prikazuje zákon o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu,“ informovalo ministerstvo.

Podľa medializovaných informácii ide v tomto prípade o skupinu príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu. Agentúra SITA ich vo svojej správe bráni statusom chránených oznamovateľov nezákonnej činnosti, ktorý im vybavil Lipšicov Úrad špeciálnej prokuratúry.

Zároveň Šutaj Eštok poveril zastupovaním riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru Jozefa Masnicu, ktorý dlhodobo pôsobí vo funkcii riaditeľa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Banská Bystrica z dôvodu neprítomnosti dosluhujúceho riaditeľa.

Dnešným dňom zároveň nový minister poveril výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie prezidenta Policajného zboru Rastislava Polakoviča. Ten vo funkcii dočasne nahradí odvolaného Štefana Hamrana. Polakovič od roku 2021 pôsobil vo funkcii zástupcu riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni.

Šutaj Eštok vo štvrtok odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana a preradil ho na Okresné riaditeľstvo do Popradu.

Minister vnútra nerobí kroky bez toho, aby nemal vopred právnu analýzu, čo môže a nemôže urobiť, vyhlásil Pellegrini

Ak zákon hovorí, že každý, kto je podozrivý zo spáchania trestného činu, musí byť postavený mimo službu, minister vnútra inak, ako v zmysle zákona konať nemôže. Uviedol to predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) na margo postavenia mimo služby šiestich vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu.

„Som presvedčený, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) tak, ako ho ja poznám, nerobí kroky a rozhodnutia bez toho, aby nemal vopred právnu analýzu, čo môže a čo nemôže urobiť,“uviedol Pellegrini pre médiá.

O funkciu prišli aj policajní viceprezidenti, Pellegrini tvrdí, že takéto „čistky v polícii“ musí verejnosť vnímať veľmi dobre. „Konečne budeme mať vo vedení policajtov, ktorí budú robiť všetko pre to, aby sa na Slovensku žilo bezpečne, polícia bude opäť robiť to, čo má a situácia sa zastabilizuje a ukľudní,“uviedol.

Zákon bude platitť pre každého, oznámil minister vo svojom videu:

Zdroj: veci-verejne.sk (1), (2) / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d